Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért közösít ki mindig az...

Miért közösít ki mindig az oktató és miért nem kedvel minket?

Figyelt kérdés

A kutyám története nagyon szomorú. Menhelyről fogadtuk be, viszont rettenetes kínokat élt át, ezért is fogadtuk be magunkhoz, a másik kutyánkhoz és a cicáinkhoz, hogy jobb élete legyen

Nos, a történet ott kezdődött, hogy elkezdtem járni a kutyasuliba a menhelyi kutyusommal. Ment minden, volt egy nagyon kedves ismerősöm aki mindig tanácsokat osztogatott meg tippeket, mindenki nagyon okosnak tartotta a kutyámat a barátnőm bordeaux-i dogjával ellentétben, akit ha nem tartanak meg rendesen, rátámadott volna nem is egy emberre, pedig még csak kölyök. Irtózatosan agresszív emberekkel, ha valamit megun az a kutya. Nem is volt semmi baj, csak azt vettem észre, hogy agyon van dicsérve a bordói kutya, mi pedig hiába is gyakorolunk minden nap az engedelmességire, fingot se szól az oktató. Jó, ezt még tűrtem, csak hogy a giminkbe, ahova járunk, mindig van egy kutyás bemutató (nem tudom miért xD) és pont ők jöttek bemutatózni. Másnap a kutyasuliban az oktató szép hangosan ezt mondta a barátnőmnek: "Jövőre ti is jöttök a bordói kutyával bemutatózni, addigra nagyon okos lesz és megtanulunk valamit". Hát marhára rosszul esett, mit ne mondjak. Beleöltem rengeteg energiát az engedelmességibe, de semmi eredménye sincs az oktató szemében. Mikor pedig egyedül engedelmességiztünk az oktatóval, ő már csak direkt se vállalt engem meg a kutyusomat, hanem átpasszolt (hozzáteszem mindenki mást elvállalt). Jó, még ezt is eltűrtem egy-két könnycseppel. Jött a jövőhét. Sajnos akkor egyedül voltam, mert nem volt senki, ezért egyedül engedelmességiztem, de akkor se vállalt, hanem egy másik oktatónak átpasszolt, majd mikor mindenki megjött, kitett a csapatból, azzal az érvvel, hogy "Hadd pihenjen a kutya", miközben rengeteg energiája volt még. Utána megint barátnőmmel jöttem. Újra csak: "Ezaz! Nagyon jó! Na látod, így kell ezt csinálni!" rizsa ment az oktató szájából. Nekem meg csak a hibás dolgokat sorolta, de gőzerővel. És volt a mai nap, mikor egyszerűen minden összeomlott bennem. Az oktató mindig a bordói kutyát dicsérte, hogy milyen szép a kiállása, nagyon okos...stb, meg hogy biztos nagyon jó a pedigréje meg a törzskönyve se az utolsó. Hozzám egy kukkot se szólt, csak a végén hozzátette: "Na vajon ez a kutya minek a keveréke?!". És végül, mikor már mentünk ki a kutyasuliból, hozzátette: "Nagyon kövér ez a kutya". Erre azt válaszoltam: "Pedig csak egyszer kap enni." Mire ő: "Akkor ne szánd meg, és ne adjál neki olyan sokat." Ha tudná, hogy nem a vacak Darling táppal etetjük mint ő, hanem BARF-fal, biztos égnek állt volna mindene.

Hát ennyi. A suliba csak törzskönyvezett kutyák járnak, illetve fajtatiszták. Csak mert az enyém egy menhelyi árva, attól még nem kéne ilyeneket mondani.



2015. júl. 19. 13:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem a gondodat. Annyi kutyaiskola van, annyi jó oktató. Miért nem mész el máshová? Miért fizetsz ennek az alaknak aki voltaképpen semmit nem csinál?

Tudod engem még úgy neveltek, hogy ami nem jó, nem tetszik azt változtassam meg, vagy keressek másikat, Tessék elmenni egy másik oktatóhoz.

2015. júl. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De a mi kisvárosunkban nincs más, csak ő. :/
2015. júl. 19. 13:52
 3/20 anonim ***** válasza:
60%
Akkor menj át egy másik kisvárosba,akár tömegközlekedéssel.
2015. júl. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 piriiiii ***** válasza:
100%

Pofáncsapnám az ilyen retardált idiótákat, mint ez az "oktató". Undorító.

Azért csinálja ezt, mert vannak ilyen gusztustalan emberek...

Ha van több oktató, egyszerűen menj másikhoz, vagy menj el onnan, ha ennyire zavar.

Amúgy meg szerintem ne törődj vele, a lényeg, hogy Te és a kutyád tanuljatok és gyakoroljatok, fejlődjetek.

2015. júl. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
De a kutyát nem lehet feltenni a buszra.
2015. júl. 19. 13:54
 6/20 anonim ***** válasza:
13%
Nekem erről a Balto című farkasos mese jutott eszembe. :) Tojd le amúgy, nem bizonyítanod, hogy a kutyusod mire képes. Te tudod. Az eb boldog pont. :)
2015. júl. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
22%
A kell szó kimaradt.
2015. júl. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Én is utálom az oktatót, és elmennék, de más városba nem mehetek, legközelebb Debrecen van, de buszra kutyát nem tehetek fel.
2015. júl. 19. 13:56
 9/20 sippara ***** válasza:
87%
Már miért ne tehetnéd? Szájkosár, oltási és kész.
2015. júl. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A kutyát fogadtad örökbe és nem az oktatót. Ha a kutyusnak jót tesz a dolog, akkor ne foglalkozz a másik kutyával és ne foglalkozz a másik gazdával sem. A Te személyes dicséreted sokkal többet számít a kutyusnak mint az oktatóé vagy bárki másé. Te magad látod, hogy mennyit fejlődött a kutyád. Lehet a barátnőd jobban bejön az oktatóak? Ne legyél féltékeny, a kutyusodnak tegyél jót és kész. A többi nem számít. Nekem most az jön le, hogy Te szeretnél elismerést. Én dicséretesnek tartom, hogy örökbe fogadtál egy kutyát és megteszel mindent érte, hogy jól éljen és jól érezze magát. Sokkal többet értél el, mint gondolnád. Nem nagy kunszt egy születésétől kezdve jól tartott kutyát nevelni. Amit Te csinálsz az már valami!!!
2015. júl. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!