Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy kenneles...

Mennyibe kerül egy kenneles border collie? árban nagy a különbség az Aussie és a Border C közöt?

Figyelt kérdés
Immádom az aussie-t a fajta szerelmese vagyok de úgy tudodm hogy egy kenneles , kiállításra is szánt kutya akár 300 000 ft is kóstál , amenyi azért nem adnék kutyáért , ezért döntöttem úgy hpogy lehet egy gyakoribb de hasonló kutya felé mozdulok

2015. aug. 12. 15:20
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk én sem értem a fajta magas árát , hisz mostmár legtöbben belföldön fedeztetik, és magyarország nem olyan nagyon nagy, nem is egy nagytű fajta hogy a vemheség alatti tápozás nyomná meg a költségeket, mivel nem olyan gyakori a belföldi versenyeken nagyobb esélyel indul hisz nem mindegy hogy 5 kuutyából a első három vagy 50-ből. a lényeg hogy imádom a fajtát de mégis mitől iéyen drága holott már 15 éve jelen van az országba , nem tudom...
2015. aug. 17. 10:44
 12/14 anonim ***** válasza:

az, hogy te személy szerint drágának találod az árat, nem nagyon izgatja a tenyésztőket :) ugyan az ausztrálokhoz nem értek, de külföldön egy border collie nagy átlagban 800 eurónál KEZDŐDIK, pedig hány éve van már jelen... x országban körbekérdeztem x tenyésztőt, az átlag ár 1000 euró, alatta jóval kevesebb volt, mint felette. ha ennyi egy kutya ára, akkor ennyi, tök mindegy, milyen országban vagy és ott mennyi ideje található meg egy kutyafajta, sírhatsz akármennyit a tenyésztőnek, ha van egy ár, akkor nem fog lejjebb menni.

én nem javasolnám, hogy fajtát válts (nem is egyforma fajták, szóval nem is értem az alapfelvetést, de mindegy), ha tényleg szeretnél egy aussiet és neked nem mindegy a minőség, akkor inkább várj és gyűjtsd össze a pénzt. nekem sincs most fölös 1000 euróm kiskutyára, sőt a fele se, szóval várok, pedig szeretnék most kiskutyázni, de nem megy. hozhatnék másmilyen, olcsóbb fajtát, vagy olyat ami "rosszabb minőségű", de minek?

2015. aug. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Már egy postban leírtam, ide csak bemásolom...

A lényeg, az aussie: 100 e huf- 1500 euro-ig terjed.


Nem azért, mert szebb és jobb, vagy különlegesebb, mint egy tacsi, berni pásztor, russian toy terrier, fáraó kutya, vagy amit akartok. Hanem mert ennyi.


Van egy jelenleg 8 hónapos szukám, kifejezetten tenyésztési és kiállítási célra. 1000 euro volt az ára, mert lealkudtam. Import, vérfrissítés miatt hoztam be.


A többit bemásolom, hogy talán átláthatóbb így a magyar helyzet.


"Ha tenyésztési célra szeretnéd, akkor 200 e huf- 1500 euro az ára.

Mert nem mindegy a törzskönyve, melyik vonal. Nem mindegy, hogy pl Mo-n mennyire "elterjedt a vérvonal".

Nem mindegy , a szülők, dédszülők milyen eredményekkel rendelkeznek.

Genetikai szűréseket kell végeztetned, csípő diszpláziát és könyököt kell szűretni. Ha igazán nívós kutyát akarsz, akkor munkavizsgára is elviszed (terelés).

Plusz a kiállításokra, beleértve a külföldieket is.

Szuper prémium táppal eteted, hússal. Gyógyszerek, ha beteg.

És akkor nem beszéltünk arról, hogy a kant valószínűleg külföldön keresed a szukádhoz, vagy spermát kérsz.

A fedezésnek is van ára: 750-1000 euro külföldön (EU-n belül).

Terhes gondozás, született kölykök etetése (pl ha nem szopik, vagy nagyobb lesz, és már kap szilárdat...)


Jelenleg 8 hónapos a szukám, igaz, külföldről hoztam a vérvonal frissítés miatt, de eddig benne van kb 700 e-be. És akkor eddig egy db kiállításon voltunk. Mert bejött a "téli időszak". Legközelebb 1,5 év múlva fedeztethetem be, és még keresnem kell Hozzá egy küllemben és felépítésben megfelelő kant, ami nem is annyira egyszerű, mint az ember hiszi, hogy: "de hát rárakok egy kant, és kész" :D


Mo-n sajnos azt a problémát látom, hogy egy-egy kennel becsülettel, és szakértelemmel tenyészt, "ritkán", de akkor minőségi almot hoz le. Ithaka (USA) -ban szűreti a kutyákat stb. Megszületik egy alom, és hobby célra van várólista.

Holott genetikailag és küllemre a kutya tarolna kiállításokon, vagy munkakutyaként...de nem..."bokorugrómorzsikutyuska" lesz belőle. Házi kedvenc.

Valahol úgy érzem, a kereslet, és a kínálat nagyon nem találta meg egymást.


Én ezen szeretnék változtatni.

Nem akarok olyan almot a kutyusomtól, hogy: "ha elvisznek picúr, örülök, hogy valaki észrevette, milyen értékes vérvonal vagy, és Apud Grand Champion amúgy".


Kell szerintem egy hobby alom, és kell igenis egy csak professzionális alom. Még akkor is, ha rám maradna a kölyök. Mert előbb utóbb fog kelleni a vérfrissítés, és a vérvonal. És ez minden országra igaz.


És igenis a 100 e -s kölyök azért 100 e., mert nem külföldi az apuka, tengeren túli, és mert nem szülhet. Hanem ház kedvenc, család tag.

De amelyik versenyre, tenyésztésre szánt, az maradjon az állományban, és legyen értéke!"



Ui: Tudok olyan nívós magyar kennelről is, sajnos, aki északra adott el jó törzskönyvvel kiskutyákat, és mégis kiderült mindről, hogy epilepsziás. Sajnos ilyen is van.



Tisztelettel,

Cs. Éva

2015. okt. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
51%

Még ennyit szeretnék hozzáfűzni:

Aussie törzskönyvében szerepeljen lehetőleg:

Bayshore, vagy Hearthside, vagy Thornapple, vagy Shoreland, vagy Heatherhill, vagy Islewood, vagy Propwash kennel neve.


Viszont nem mindegy, milyen összetételben, melyik vonalhoz tartozik.

Például nem minden Thornapple-t lehet keresztezni Hearthside-dal. Mert más a növekedési stádiuma a kölyök kutyáknak, és nem szerencsés keresztezni....

2015. okt. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!