Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv. Sajnos pár hete meghalt...

Üdv. Sajnos pár hete meghalt a család kutyája, és hiába nehéz elengedni, sajnos új kutyára van szükség [ a környék nem a legbiztonságosabbak közé tartozik ]. Komondorra gondoltunk. Többi lent. [? ]

Figyelt kérdés

Pár adatot mondanék..

- Három gyerek van, 15, 12, és 9 évesek. [ nem sikoltozós fajták ]

- A kutya valószínűleg egyedül lenne [ Bár ez még változhat ]

- A kutyán kívül 4 cica és egy ló is él nálunk - és mivel a benti macskák is kijárnak, össze kéne őket szoktatni.

Ha valamilyen adat még kell, nyugodtan szóljatok.

A kérdés pedig az lenne, hogy a Komondor mennyire jó választás, nehezen lehet bánni vele, vagy könnyebb természetű? Azt olvastam, a szőrével sok gond van, ez igaz?

Köszi a válaszokat.


2015. nov. 24. 17:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%

A komondor kifejezetten nem könnyű természetű kutya, eredeti szerepeként a nyáj kemény őrzője volt, és nem csak a hangjával (a puli volt a vekker, a komondor a karhatalom).

Ha ennél a fajtánál döntötök, akkor először is a fajta hozzáértő tenyésztőivel kell felvennetek a kapcsolatot, mert ők segíthetnek legjobban megismerni a fajtát.


De véleményem szerint egy nagytestű keverék kutya is megfelelne nektek, amit a menhelyek a te igényeitek szerint tudnak ajánlani.

2015. nov. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm.

Ne hogy félreérts, semmi bajom a keverékekkel.. De három keverék kutyánk volt eddig, és mindegyik nagyon-nagyon butus volt.. Az egyik véresre rágta a lábát, mert a lábától védte az ennivalóját, amit kapott, és mindegyik kiszámíthatatlan volt. Elég sok volt a rossz emlék, ezért nem fogok szerintem megint keverék kutya mellett dönteni.. Ne hogy megint rosszat fogjunk ki, és baj legyen.

2015. nov. 24. 18:04
 3/19 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne náluk érdeklődni: [link]
2015. nov. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ó, azt még leírom, hogy az udvarunk hatalmas, és nem teljesen részen lakunk [ inkább csak erdők és szántóföldek vannak ] ezért rengeteget tudna szaladgálni.. Azt olvastam, nagy a mozgásigényük.
2015. nov. 24. 18:06
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm előző [:
2015. nov. 24. 18:06
 6/19 anonim ***** válasza:
62%
Ha fajtatiszta kutyát szeretnétek, azzal legyél tisztában, hogy egy komondor kiskutya 60-80 ezer forintba kerül. De ezek a kiskutyák oltottak, féregtelenítettek, minőségi kiskutyaeledelen nőttek fel, családi környezetben, és garantáltan jó társatok lenne 10-15 évig. Egy pár ezer forintos szaporított kutyánál meg ki tudja...
2015. nov. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Az árakat természetesen megnéztem, és tudok róla :]

Mivel mostmár énis dolgozom, nem csak a férjem, lenne rá elég pénz, és szerintem egy egészséges, fajtiszta kiskutyáért megéri annyi pénz.

2015. nov. 24. 18:11
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg akarjátok védeni a házat, akkor vegyetek riasztót. Egy kutyát a legamatőrebb ember is ki tud iktatni ma már. Meg különben is addig a 2-3 évig amíg a kutya rendesen felnő és kifejlődik a területvédő ösztöne, mit csináltok? Vagy azonnal egy felnőttet vesztek? Tenyésztőknél ere nem sok esély, a komondor meg amúgy sem az a fajta akit nagykorában könnyű adni-venni. És mi van ha pont egy olyan egyedet fogtok ki akiben nincs ilyen szándék egyáltalán?
2015. nov. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
24%
Amúgy meg a legtöbb tenyésztő manapság nem szívesen ad olyan helyre kutyát ahol házőrző lesz, leginkább családi kutyának vagy kifejezetten komoly munkára tenyésztik őket.
2015. nov. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%
Ha jól értelmezem, akkor ott a kert, és ott lakna a kutya. És úgy olvasom, sétálni sem vinnétek. A keveréketek is ettől gajdulhatott meg. Vegyetek riasztót, a kutyát lefújják.
2015. nov. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!