Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv. Sajnos pár hete meghalt...

Üdv. Sajnos pár hete meghalt a család kutyája, és hiába nehéz elengedni, sajnos új kutyára van szükség [ a környék nem a legbiztonságosabbak közé tartozik ]. Komondorra gondoltunk. Többi lent. [? ]

Figyelt kérdés

Pár adatot mondanék..

- Három gyerek van, 15, 12, és 9 évesek. [ nem sikoltozós fajták ]

- A kutya valószínűleg egyedül lenne [ Bár ez még változhat ]

- A kutyán kívül 4 cica és egy ló is él nálunk - és mivel a benti macskák is kijárnak, össze kéne őket szoktatni.

Ha valamilyen adat még kell, nyugodtan szóljatok.

A kérdés pedig az lenne, hogy a Komondor mennyire jó választás, nehezen lehet bánni vele, vagy könnyebb természetű? Azt olvastam, a szőrével sok gond van, ez igaz?

Köszi a válaszokat.


2015. nov. 24. 17:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
93%

Ti mit tudtok nyújtani a kutyának? A kert kevés, sétáltatni kell. Tanítani, fárasztani, dolgoztatni. Napi több órán át, hóban-fagyban-hidegben-melegben.

A lábrágós keveréket vittétek orvoshoz? Nem allergia miatt rágta magát? Mert ez a "védte a kaját a lábától" duma enyhén szólva butaság.

2015. nov. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Sehol sem írtam, hogy nem vinnénk sétálni - se azt, hogy nincs riasztónk. És azért, mert új kutyát szeretnénk a régi helyett, szerintem nem kell rögtön arra gondolni, hogy csak házőrzőnek kell. Ha így lehetett kivenni az írásomból, akkor visszaszívom..

Általánosságban sokat tudnánk vele foglalkozni, a tartására van elég pénz, sétáltni TUDNÁNK vinni, és NEM csak házőrző kutya lenne. Valakitől kaptam sok-sok linket privátban, azokat végigolvastam, és a feltételeknek eleget tudnánk tenni. A kutya nem is lenne egyedül, csak éjszaka, mert nappal minimmum egy valaki mindig otthon van.

2015. nov. 24. 18:45
 13/19 A kérdező kommentje:
Igen, a keveréket vittük állatorvoshoz, és Ő mondta ezt a kajás dolgot. Szerintem valami genetikai cucc lehetett inkább a baj..
2015. nov. 24. 18:46
 14/19 anonim ***** válasza:
80%

Hiába van otthon valaki, a kutya a kertben, ti a házban.

A lábrágással mennyit foglalkozott az orvos? Vérvétel, allergiateszt volt? Vagy csak rámondta, hogy defektes a kutya?

2015. nov. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
81%

Én nem hiszem, hogy a keverékek buták, vagy defektesek, pont hogy sokkal kevésbé veszik fel a betegségeket, jobb az immunrendszerük. Persze lehet kivétel. Én, akiket ismertem, keverékeket, mind nagyon okos volt, mindegyiknek volt valami "defektje", de a fajtatisztáknak is ugyanúgy volt, de nem ilyenre gondolok, mint a tiéd, a lábrágás..az valami betegség lehetett, csak gondolom mezei orvos látta csak..a mostani kutyám jelen helyzete: mellettem fekszik a kanapén, feje a táskámban beletúrva. Mert így jó. Szóval mindegy, hogy keverék, vagy fajtatiszta, mindnek lehet kattantsága:D

De ha mindenképp fajtatiszta, akkor komondor jó választás lehet, vagy esetleg pireneusi juhász. Minden kutyának, amelyik kinti, nagy a szőre (csak így bírják ki normálisan, fázás nélkül a hideg teleket), kell törődni valamennyit a szőrével, de nem kell túlzásba vinni..

2015. nov. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Igen, jó választás a komondor. A szőrét ápolni kell, tavasszal le is lehet nyírni, télre ismét megnő. A tenyésztő tud majd tanácsokat adni a szőrápolással kapcsolatban.

Ha kölyökkutyát vesztek, könnyen hozzászokik a többi állathoz. Határozott gazdi kell hozzá, de ha jól bánnak vele, akkor a családjával megbízható, kedves és hűséges. A nagy terület is neki való, azt ösztönösen őrzi felnőttkorában.

2015. nov. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Keresd meg Pishoff Ferenc -et. Akár neten, akár facén.
2015. nov. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
55%
Leírok pár dolgot a Komondorról,aztán vagy megfogadod vagy nem.Elsődolog hogy legyen rendes kerítés,az idegenek védelme miatt,el is tudd zárni ha vendéged van és a kutya harap tábla.A második dolog a kutya kiválasztása.Elmész pár helyre és figyeled a kiskutyákat.Amelyik picsi-pacsizik azt nem hozod el,amelyik morog rád meg a többit baxtatja,csipkedi az alomból az lesz a tiéd.Az hogy milyet veszel törzskönyveset vagy nem azt te tudod a pénztárcádtól függ.Abban én nem bízok hogy majd kétéves korára őrizni fog,a jó Komi már kölök korban is fogós,morgós,védi a területét.Látszódjon a kutyán hogy egészséges vagy vigyél hozzáértőt,bár ritkán szokott baj lenni.Hazaviszed a kutyák királyát és első dolog legyen állatorvoshoz vinni átnézetni,beoltatni,stb.Utánna jön a nevelés.Alapvető dolgokat tudjon a kutya,ne menjen ki a területén kívülre,behívható legyen,a macskákat elviselje,a kaját bármikor elvehesd előle és parancsra egyen,stb ami neked fontos.Mutatványokat ne várj tőle mert nem pudli hogy marhaságokat csináljon.A kaja az olyan hogy mindenki másra esküszik.Nálam a csirkecuccok meg jobbféle táp volt kiskorában és most is előtte.Jutalmak neki:9 hónapos korában már disznócombcsontot kapott néha rágcsálni,most 2 évesen a disznótorokból elkérem mindig a fejcsontot mert nagyon szereti.(hagy rágjon :)A Komondor kemény,önfejű kutya.Bár a hasonló jellegű kutyák közül a legkönnyebben kezelhető nem kell megijedni tőle.Kis szerencsével fél éves kora után egyszer bepróbálkozik,akkor le kell oltani és utánna nem akar majd erőpróbát tartani.Nagyon intelligens kutya és nagyon odavan a családért viszont elég önálló hogy ne legyen a terhedre.Amikor meglát pörög meg kedveskedik de kis idő elteltével magadra hagy az udvaron és megyen a dolgára úgy hogy az egyik szeme mindig rajtad van meg rendszeresen visszajár megnézni hogy éppen mit csinálsz.A sétáltatás nagy terület esetén nem létszükséglet neki viszont a területét szereti körbejelölni rendszeresen :) Valamint javasolnám mellé hogy valami kistestű kutyát vigyél mellé mert akkor eljátszanak egész nap és jó hatással van a Komira.
2015. nov. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat :]

Kennelje lesz, mert ha bárki olyan jön, akit nem ismer, akkor jó lenne bezárni. A kennel maga is amúgy nagyon nagy [ az udvar egyik sarkában van, fedett, nagy, ráccsal ] de amúgy az udvaron lenne. Kölyköt vennénk, persze őt egy ideig a lakásban tartanánk, nem az udvaron. Amúgy szuka kutyus lenne, azt nem írtam.

2015. nov. 25. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!