Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondorok hány fok celsius...

Komondorok hány fok celsius hidegben, illetve hány fok hőségben képesek még úgymond "gond nélkül" sétálni emberek, vagy tevekaravánok mellett?

Figyelt kérdés

2016. jan. 3. 00:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs nekik számokban meghatározott működési intervallumuk. Már csak azért is, mert a celsius egy dolog, a hőérzet meg egy másik. Nyáron is egészen másképp hat 35 fok száraz időben, meg 35 fok egy kiadós vihar után. Ugyanígy nem mindegy, hogy -10 fok van és jeges szél fúj, vagy szélcsend van. Plusz a kutya kondija is számít, a szőre állapota, a kora, satöbbi, satöbbi, satöbbi.

Majd ha látod rajta, hogy szenved az időjárástól (ennyit azért mindenkinek illik észrevennie a saját kutyáján), akkor segítesz rajta, ennyi.

2016. jan. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem -15 től +32 fokig biztos bírják, de lehet simán veszik a -20 fokot is. Viszont a nagy meleget kevésbé bírják, ha nincsenek lenyírva. (Régen nem volt +38 fok nyáron...)
2016. jan. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Nincs saját kutyám, talán ezért kérdeztem. Nem gondolod?


Keresek olyan nyáj és főként gazdi őrző fajtát, mely a nagy különbségeket is elviseli.


Pl.: mínusz harminc száraz hidegeben történő és plusz negyven fok sivatagi sétálást is.

2016. jan. 3. 11:01
 4/25 A kérdező kommentje:
Azért ment a zöld kéz!
2016. jan. 3. 11:01
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszoló vagyok.

A komondor egy remek kutya. Jól bírja az időjárás viszontagságait, de tény, hogy a meleget kevésbé tűrik, mint a hideget.

2016. jan. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszi, én is ettől tartottam. Főleg a nem lenyírt, nagy budna végett. Gondolom erre egy rövid szőrű lenne a legmegfelelőbb, pl. dán dog, vagy dobermann pinscher, de úgy tudom ők meg pont a hideget viselik nehezen.
2016. jan. 3. 11:21
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván egy nagy bundájú kutya a hideget bírja a meleget kevésbé, egy rövid szőrű a meleget bírja és a hideget kevésbé. Logikus :D


De szerintem ha a komcsinak lenyírják a szőrét akkor a meleget is jobban bírja.

2016. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Mégsem logikus! :D Hiszen nem növeszheti egyik hónapról a másikra vissza a lenyírt bundáját egy állat sem, annak (szerintem) idő kell. Univerzális - toleráns - őrző-védő eb kellene.
2016. jan. 3. 12:02
 9/25 A kérdező kommentje:

Nagyon jó választás lenne nekem lenne egy OFT is, de mindenki azt írja, kegyetlenül nehezen viseli a meleget.


Pedig a hideget (amiért (is) kitenyésztették egy emberöltővel ezelőtt) milyen irgalmatlanul jól tűri, sőt talán inkább élvezi lenne a helyes fogalmazás. :)

2016. jan. 3. 12:04
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Megint a második válaszoló vagyok.

Ha évente egyszer, tavasszal (legideálisabb áprilisban) lenyírod a szőrét olyan 1cm-re, tehát nem kopaszra, akkor télre szépen vissza növeszti annyira, hogy ne fázzon. És így a kánikulát is viszonylag jól bírja. :)

2016. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!