Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lesz ezek után a nagytestű...

Mi lesz ezek után a nagytestű kutyákkal, ha nem lehet már őket megkötni? Őrző- védő kutyákra gondolok.

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék,semmi bajom az új rendeletel,mert szerintem is állatkínzás.Aki ezt ellenzi,az próbálja elképzelni,milyen lehet egy életet végigélnie láncon annak a szerencsétlen kutyának.Na de!Mi a helyzet az olyan gyenge idegzetű kutyákkal,mint a kuvasz?Konkétan arra akarok kilyukadni,ahol tanyákat,istállókat őriznek.Mert én dolgoztam ilyen helyen,ahol egy nagy átalakított istállóban 25 ezer csirkét kellett gondozni 6 hétig.Ott négy felnőtt kuvasz volt,és bizony mindegyik négyméteres,erős horgonylánccal voltak megkötve,mert a vékonyat eltépték volna.De nem egy helyen mozogtak,hanem ki volt feszítve egy 15 méteres drót,és a láncot azon tudták húzni,amikor menni támadt kedvük.Elég agresszívak voltak,elhullott csirketetemmel etették őket.Arra még csak gondolni se mertem,mi lesz,ha egy is elszabadul,és rátámad egy védtelen emberre.Én is csak két hét után mertem megsimogatni őket.mire hozzám szoktak.

Akkor,ha már e hónap elsejétől tilos láncon tartani a kutyát,mi a megoldás az ilyen helyeken?Nappal cennel,éjszaka meg kieresztik őket? Persze,ha van erős kerítés,akor oké!Csak megjegyzem,már volt Magyarországon halálos kuvasztámadás.Egy idős asszony belehalt,egy férfinak mindkét kezefejét le kellett amputálni a harapások miatt.És ha egy ilyen kutya neadjisten kiszabadul a kerítés mögül,jól megharap valakit,kié a felelősség?



2016. jan. 6. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Nincs semmi baj a kuvaszokkal, csak nevelni kellene őket. Ahogy minden kutyát a csivavától a dogig.
2016. jan. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, nem a szélnek eresztés lesz a megoldás...

A felelősség gazdáé, ez nem kérdés. Hacsak nem a cigány mászik be a kerítésen, mert szomjas.

2016. jan. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

De hogy tud őrizni a kutya, ha meg van kötve? Így maximum jelző kutyának jó! Már nagyon rendet kellene tenni az emberek fejébe, hogy a kutya ugatás helyett riasztókat használjanak.

Sajnos az a rendelet, hogy csak állandóan nem lehet megkötve a kutya, épp ezért senki sem ellenőrzi, hogy valóban elengedik-e az állatokat, vagy sem.


A kuvasz mellesleg egy jól nevelhető, gazdás kutya, de nem egy rövid láncra született! Az ő feladata a több hektárnyi terület és a hatalmas birka nyájak őrzése volt!

2016. jan. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A kuvasz rohadtul nem gyenge idegzetű. A láncos kutya előfordul, hogy hiperérzékenyen reagál mindenre, de az azért van, mert láncos, nem azért, mert kuvasz. Ha egy kuvasszal normálisan foglalkoznak, nem kivágják lánc végére vegetálni, nem lesz vele semmi gond. A lánc ugye általában azért kell, mert a kutya szökik, mert nincs vele foglalkozva, vagy agresszív, mert nincs megnevelve, vagy nincs kerítés, mert a gazda hülye. Illetve telepen ugye más a helyzet, ott azért kell a lánc, hogy ne legyen útban a kutya napközben, meg ne intézkedjen, amikor ott emberek dolgoznak. Majd eleresztik munkaidő után, amikor őrizni kell (gondolom, így lenne logikus), az egész normális tartás egy ilyen kutyának, tök jól is viselték, ha te két hét után tudtad őket simogatni.

A csirkével etetésnek meg amúgy semmi köze az agresszióhoz. Az enyémek is nyers húst esznek, de nem lettek tőle vadállatok.


A felelősség pedig a gazdáé. Négy éve lehet tudni, hogy tilos lesz a lánc, bőven lett volna idő kerítést csinálni, kennelt építeni, neadjisten gazdát keresni a kutyának.

2016. jan. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

1. A kuvasz nem gyenge idegrendszerű kutya. Azok a kutyák lesznek agresszívak, problémásak, akiket nem nevelnek, láncra kötnek, elhanyagolnak. Akikről te is írsz, ezekkel is ez a gond. Csak vannak, de nem nevelték őket, inkább megkötötték. Kuvaszt például kiemelten tilos láncon tartani!

2. A kuvasz nem őrző-védő kutya, hanem pásztorkutya.

3. Bármivel etetik, attól nem lesznek agresszívek.

4. A gazda, tulajdonos felelőssége a kutyáját a portán belül tartani, megbízható kerítés mögött. Az ő felelőssége, ha kiszabadul.

A törvény ugyan helyes, de utópia, hogy ezt be is fogják tartani. A chip és a veszettségi oltás is kötelező, mégis rengeteg kutyában nincsen chip, ergo oltva sincsenek. Ezt sem ellenőrzi/szankcionálja senki.

2016. jan. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a két mondat ellentmond egymásnak:

"Mi a helyzet az olyan gyenge idegzetű kutyákkal,mint a kuvasz?"

"Én is csak két hét után mertem megsimogatni őket.mire hozzám szoktak."


Ezek a kutyák nem ideggyengék. És a kuvasz, mint fajta sem ideggyenge...

2016. jan. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kuvaszt, komondort régen kölyökként szándékosan az általa őrzendő állatok mellett nevelték. Együtt aludt pl. a juhokkal az akolban. Így nagyon szoros alakult ki és igazán megbízható őrré vált. Annyira figyeltek rájuk, hogy sokszor a pásztor nem azt vette észre, hogy eltűnt egy birka, hanem azt, hogy eltűnt egy kuvasz. Mert a kutya hátul maradt a pl. ellő állattal. Kuvasz és komondor nem gyenge idegrendszerű. Akkor leszek agresszívak, ha nem úgy tartják őket, ahogyan kellene. És elég ostoba elvárás velük kapcsolatban, h
2016. jan. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
*És elég ostoba elvárás velük kapcsolatban, hogy azonnal mindenkinek a nyakába boruljanak.....
2016. jan. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyan kutyát ami kis korában nagyon jó kutyus volt,aztán lánchoz kötötték és egy igazi "vad állat" lett szegénykéből :/
2016. jan. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%
Erős kennel kell ha idegen emberek járnak gyakran az udvaron, éjszaka legyen szabadon de erős 2,5 m magas kerítés + villanypásztor is kell. Garantált hogy nem lóg meg és nem támad meg senkit.
2016. jan. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!