Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lesz ezek után a nagytestű...

Mi lesz ezek után a nagytestű kutyákkal, ha nem lehet már őket megkötni? Őrző- védő kutyákra gondolok.

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék,semmi bajom az új rendeletel,mert szerintem is állatkínzás.Aki ezt ellenzi,az próbálja elképzelni,milyen lehet egy életet végigélnie láncon annak a szerencsétlen kutyának.Na de!Mi a helyzet az olyan gyenge idegzetű kutyákkal,mint a kuvasz?Konkétan arra akarok kilyukadni,ahol tanyákat,istállókat őriznek.Mert én dolgoztam ilyen helyen,ahol egy nagy átalakított istállóban 25 ezer csirkét kellett gondozni 6 hétig.Ott négy felnőtt kuvasz volt,és bizony mindegyik négyméteres,erős horgonylánccal voltak megkötve,mert a vékonyat eltépték volna.De nem egy helyen mozogtak,hanem ki volt feszítve egy 15 méteres drót,és a láncot azon tudták húzni,amikor menni támadt kedvük.Elég agresszívak voltak,elhullott csirketetemmel etették őket.Arra még csak gondolni se mertem,mi lesz,ha egy is elszabadul,és rátámad egy védtelen emberre.Én is csak két hét után mertem megsimogatni őket.mire hozzám szoktak.

Akkor,ha már e hónap elsejétől tilos láncon tartani a kutyát,mi a megoldás az ilyen helyeken?Nappal cennel,éjszaka meg kieresztik őket? Persze,ha van erős kerítés,akor oké!Csak megjegyzem,már volt Magyarországon halálos kuvasztámadás.Egy idős asszony belehalt,egy férfinak mindkét kezefejét le kellett amputálni a harapások miatt.És ha egy ilyen kutya neadjisten kiszabadul a kerítés mögül,jól megharap valakit,kié a felelősség?



2016. jan. 6. 14:15
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
A válaszadók zömével egyetértek,főleg az utolsóval.Köszi!
2016. jan. 7. 23:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!