Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen kutyát vegyek?

Szerintetek milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kutát és a szüleim meg is engedték de nem tudom hogy milyen fajtát vegyek. 13 éves lány vagyok persze a kutya a családé lenne de én lennék a kutyus gazdija . El tudnám vinni sétálni a költségeket is megoldjuk tudnánk tanítani. Ne legyen hiperaktív persze lehet mozgékony de ne legyen telhetetlen , kint lenne a helye , ne legyen palotapincsi méretű.

2016. febr. 4. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Ehhez fontos lenne tudni, hogy pontosan mennyit tudnátok foglalkozni a kutyával. A napi minimum 3-4 óra amiben legyen séta, játék, tanulás. A nem elegendő foglalkozás eredménye a hiperaktívság. Bármekkora is a kertetek a séta nagyon fontos. Fajtatisztabkutyák ára 100 forintnál indul, ha nincs konkrét elképzelésed, menhelyen us szét lehet nézni.
2016. febr. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nézzetek körül menhelyen esetleg, nem kell feltétlenül ,hogy kölyök legyen. Ha pedig fajtiszta kutyát szeretnétek akkor azért fizetni kell.

DE egy közepes méretű kutya szerintem jó lenne Nektek ,de azért a hidegben vagy bennt legyen vagy egy meleg kuckó legyen neki. Ne legyen kerti kutya ha lehet, ha nem tudsz vele minden nap foglalkozni akkor ne legyen kutyád. A kutya akkor is ott lesz ha egyetemre mész vagy elköltözől majd, így erre is oda kell figyelni

2016. febr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha mindösszesen ennyi a kívánságod a kutyával kapcsolatban, akkor menhelyet javaslok. Fiatal felnőtt vagy nagyobbacska kölyök korút. A jellemét megismerheted ott is, és a gondozók is tudnak segíteni a választásban, ha a fentieket elmondod nekik.

Ne legyen rövidszőrű és kistestű, ha kint lesz a helye, ez fontos. Inkább olyasmi bundája legyen, mint pl. egy német juhásznak, és közepes vagy nagyobb testű.


Ha mindenképpen fajtatisztát szeretnél, akkor lehet pl. golden retriever, de mivel hülyére szaporítják, csak jó tenyésztőtől érdemes vásárolni (ára kb. 150 ezertől felfelé).


De én egy helyes keveréket javaslok.

2016. febr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!