Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát válasszak?...

Milyen fajta kutyát válasszak? Szeretnék egy kiskutyát, két fajta között gondolkozom. Rottweiler vagy német juhász. Azt szeretném, hogy jó házörző legyen, idegeneket ne engedjen be és ne fogadjon el ételt idegentől.

Figyelt kérdés
Családi házban lakom, ahol nagy udvar van.
2016. febr. 21. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindkét fajta munkakutya, rengeteg tanítást, gondozást igényelnek! Az h ne fogadjon el idegentől ételt, meg kell neki tanítani, magától nem fogja tudni! Ezekkel a fajtákkal érdemes kutyaiskolába járni!
2016. febr. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Csokiskeksz2121 ***** válasza:
Attól függ mennyi időt szánnál rá, sétáltatnád-e, kinti vagy benti kutya lenne. Én a németjuhász mellet teszem le a voksot. Ha úgy van nevelve gyerekekkel barátságos tud lenni, gazdájához ragaszkodik, és úgy tudom hogy egygazdás kutya.(Nem vagyok benne biztos.) Viszont feltétlenül hord el kutyaiskolába, ahol van ÖV képzés is. Fontos hogy már a kezdetetektől jól szocializáld. Hogy idegenektől ne fogadjon el ételt, az nevelés kérdése, semmint fajtáé. Kérhetsz segítséget ezzel kapcsolatban a kutyaiskolában is. Az biztos hogy következetes nevelés kell mindkét fajtánál. Ajánlom, nézd meg mindkét fajtát kiállításokon, hogy megismerkedhess a tenyésztőkkel, gazdikkal. Olvass utána a fajta személységeinek, de ne általánosíts, mert a személységeik egyedfüggőek is. Semmiképpen ne szaporítótól vegyél kutyát! Vagy tenyésztő vagy fajtamentés.
2016. febr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bármelyik jó lehet, de mivel munkakutyák, mindkettőnek szüksége van "munkára". Tehát kutyaiskola, alapengedelmesség, őrző-védő a minimum.

Rendszeresen le kell fárasztani aktív éveiben, és nem csak fizikailag, hanem agyilag is (feladatokkal, munkával).

Az, hogy ételt ne fogadjon el, azt is meg kell neki tanítani, nem könnyű.

2016. febr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A fajta szinte teljesen mindegy. Ami számít, az a vérvonal tulajdonsága. És bizony, ki kell várni,míg felnő a kutya. Természetesen az iskola sokat segít. Viszont inkább abban, hogy miként tanítsd, tartsd, amíg felnő.
2016. febr. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én alapvetően németjuhász párti vagyok (egy feketével nőttem fel 1 éves koromtól) , de a rotik is kiváló családi kutyák lehetnek. Szerintem üljetek össze a családdal és bezséljétek meg, kinek miért melyik áll közelebb a szívéhez főleg, ha gyerekek is vannak. Lassan jön a kiállítási szezon menjetek el nézzétek meg mind a 2 fajtát, beszélgessetek a tenyésztőkkel, ők jó esetben elég átfogó képet tudnak adni a jelenlegi fajta standardokról.
2016. febr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Öcsém fél a kutyáktól, korábban volt egy labrador kutyánk tőle is félt. Szerintetek ez gond lehet? nem szeretném, hogy a kutya bántsa.

2016. febr. 24. 23:06
 7/8 anonim ***** válasza:

ezzel az a baj, hogy a kutya megérzi, ha félnek tőle..

Szerintem akkor inkább ne ebből a 2 fajtából válassz, mert ezek viszonylag nagyra nőnek és egy kisgyereknek ijesztőek lehetnek. Nem tudom hány éves öcséd, de lehet ha úgymond kutyásítod (kijártok egy közeli menhelyre sétáltatni) akkor nem lesz gond (az általad választott fajtákkal sem) :)

2016. febr. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szerintem egy Dzsek russel terier jó lenne ( bocsi nem tudom hogy hogyan kell írni )

Kis testü kutya szeret jástzani viszont idegent nem enged be a házba . A testvéred meg egyen egy nagy levegőt és simogasson meg egy kutyát ( szelidet) és akkor már más szemmel fog rájuk tekinteni

2016. ápr. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!