Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az elektromos...

Mit gondoltok az elektromos nyakörv használatáról?

Figyelt kérdés
Nyilván nem az elmebetegek kezébe való, viszont van tapasztalatom kutyák kiképzésben és bizonyos munkavonalból érkezőket nem igazán lehet a jutalomfalatokkal megnevelni. A nyakörv egy hetes használata után (nyilván ehhez tapasztalat és tudás is kell) azonban a kutya sokkal engedelmesebb, sokkal nagyobb örömmel hajtja végre a feladatokat.
2016. febr. 26. 13:29
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy én nem munkára tartom őket. Arra céloztam, hogy sokan vesznek munkavonalból kutyát. Én nem ismerek olyat, hogy hobbikutya. Egy kutyának helye kell legyen a falkában. Mindegy, hogy munkakutya, vagy "hobbi", a kutyának azt kell csinálnia amit mondasz. Persze valakinek rendben van az is, ha a kutya felette van rangsorban. Nem az alap parancsokra gondolok, mint "ül" stb. A kutyát meg kell tudni állítani! És azt nem lehet csak jutalomfalattal elérni, de nem is feltétlen kell az E-Nyakörv, csak egyes esetekben. A földrenyomást azonban mindenkinek ajánlom, aki szeretne falkavezér lenni, mivel a természetben is ez az alapszabály.
2016. febr. 26. 15:00
 12/26 anonim ***** válasza:
15%
Mindent ellehet érni neveléssel! Csak TÜRELEM kell hozzá! Mit gondolok az elektromom nyakörvről? Neked milyen lenne ha a főnököd egy elektromos nyakörvet adna rád és azt használna? Nagyobb örömmel hajtja végre? Kétlem! Nagyon sok mindent elértem a kutyámmal mindezt türelemmmel! Ráadásul egézségi okok miatt sem ajánlom!
2016. febr. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Semmilyen feladat végrehajtásához NEM használjuk a nyakörvet! Csak és kizárólag veszélyes helyzetekre készítjük fel. Láttam sok kutyát aki ül, fekszik, pacsit ad, de ha kedve támad kiszalad a kocsi elé, rámegy egy macskára stb. Nyilván nem minden kutya ilyen, de gyakori.
2016. febr. 26. 18:43
 14/26 anonim ***** válasza:
28%
Előző vagyok! Még mindig azt mondom nevelés kérdése! 8kutyát sétáltatok póráz nélkül! Egyiknek eszébe nem jutna elszaladni mondjuk egy macska után az út szélén megállnak és amég nem mondom hogy mehetünk ott ülnek!
2016. febr. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
12%

De mit is várhatnánk valakitől, aki képtelen kutyáját tiltani, behívni, menekülő állatról lehívni? Majd ők jól kezelnek egy fegyvert? Ugyan már!


Ők annyira ügyetlenek is lehetnek, hogy ez a fegyver visszafelé sül el a kezükben, és a mezőn nekiinduló, behívhatatlan kutya azért menekül ki a világból, mert behívhatatlanságára büntetésként leadott fájdalom üldözi. A hülye meg csak nyomja, és nyomja.

2016. febr. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Behíváskor soha nem használjuk. Csak és kizárólag a "NEM" szóval használjuk, azért, hogy a kutya erre a szóra, hangsúlyra kikapcsoljon, leálljon. Sok kutyát lehet nevelni csak jutifalattal, ez tény. DE nem mindet.
2016. febr. 26. 18:52
 17/26 anonim ***** válasza:
0%
Kutya kiképző vagyok! Láttam már neveletlen kutyát aki nekiesett a gazdájának vagy nem jött vissza ilyenek! És igenis meglehet nevelni kínzás nélkül!
2016. febr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt Argentin Dogom,csak azért használtam nála,mert süket volt.
2016. febr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
71%
18as vagyok. Az elektromos nyakorvet ne úgy kébzeljétek el h fáj a kutyának. Nem lessz tőle semmi baja.
2016. febr. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

süket kutyánál nem úgy használják az elektromost, mint máskor. az külön eset.


egy szóval nem mondtam, hogy egy hobbikutya ne legyen engedelmes, agyon is csapnám az enyémet(nem, nem szó szerint értem), ha azt képzelné, hogy fölöttem van. de igens, van különbség hobbi és munkakutya között. eleve nem keverjük a kettőt, nem veszünk kőkemény munkakutyát házikedvencnek és fordítva. aki ilyet csinál, már el is ásta magát a szememben.

aki nem tudja a saját kutyáját megnevelni elektromos és hasonlók nélkül, ha nem tudja megállítani ezek nélkül az vagy béna vagy rosszul választott kutyát (vagy mindkettő). egy munkakutyához azért fogadom el, mert van küönbség köztük. ők keményebbek, robbanékonyabbak és függ is tőlük pár dolog, nem állhat le süketelni mert annak ára van.

a jutalomfalatot illetve a jutalmazást magát meg nem kell keverni a neveléssel. ismerek olyanokat akik csak és kizárólag pozitív megerősítéssel neveltek fel tökéletesen engedelmes kutyát, de ehhez is marha nagy türelem, tehetség és szerencse kell, hogy kifogj egy ilyen kutyát. korrigálni könnyebb, gyorsabb, egyszerűbb, illetve a kutya is leveszi, véletlenül sem eshet a gazda abba a hibába, hogy kajaautomata lesz a kutyénak és ha épp nincs kaja, nincs engedelmesség. de mondom, aki ezt nem éri el mindenféle csodakütyü nélkül, az valamit nagyon rosszul csinál...

a földrenyomás lehet, hogy bejön valakinek, nekem mondjuk nem. a grabancnál elkapás, megrázás, "eldobás" és elzavarás viszont igen. lehet jönni a természettel, de a kutya nem farkas és nem a természetben él, eltelt azóta egy kis idő. az élet meg megy tovább és változik.

örülök, hogy feldobtad a témát, jó látni az értelmes válaszokat is.

2016. febr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!