Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az elektromos...

Mit gondoltok az elektromos nyakörv használatáról?

Figyelt kérdés
Nyilván nem az elmebetegek kezébe való, viszont van tapasztalatom kutyák kiképzésben és bizonyos munkavonalból érkezőket nem igazán lehet a jutalomfalatokkal megnevelni. A nyakörv egy hetes használata után (nyilván ehhez tapasztalat és tudás is kell) azonban a kutya sokkal engedelmesebb, sokkal nagyobb örömmel hajtja végre a feladatokat.
2016. febr. 26. 13:29
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
A kutya nem farkas, ez tény. Nekem munkavonalas németjuhász van és bizony ugyanúgy falka állat, mint a farkas. Több a hasonlóság mint a különbség. Ezeket a fajtákat nem lehet csak jutalommal nevelni.
2016. febr. 27. 09:03
 22/26 anonim ***** válasza:

Nekem volt a süket Dogom.

Most viszont hüleséget írtál. Nekem is Németjuhászom van és van egy Pitbullom. Mindent én tanítottam nekik,soha nem használtam elektromos nyakörvet. Engedelmeségi,ügyeségi és örzővédő versenyekret járunk és nyertünk is már.

2016. febr. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Ja és a Németjuhászom munkavonalú!
2016. febr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
:D Nem egyfajta munkavonal létezik. Ennek vannak fázisai. Valamely kutya iszonyat erős ösztönökkel és nagyon erős személyiséggel rendelkezik. Nem minden embernek van olyan erős kisugárzása, hogy pusztán jutalom falattal tanítsd. DE! Ez nem azt jelenti, hogy az elektromos nyakörv a megoldás. Ez egy segédeszköz. Ezen kívül van még 100 és 100 fajta ilyen és hasonló eszköz létezik. Gyors, egyszerű és maximum 4x 5x kell használni. Nagyon maximum.
2016. febr. 27. 12:01
 25/26 anonim ***** válasza:

"Nekem munkavonalas németjuhász van és bizony ugyanúgy falka állat, mint a farkas. Több a hasonlóság mint a különbség. Ezeket a fajtákat nem lehet csak jutalommal nevelni."

pont ezért írtam, hogy nem kell keverni a kajáltatást a neveléssel, mint néhányan manapság teszik. ha engem kérdezel, egy kutyát sem lehet csak jutalmazással nevelni, mégis van példa rá. de szerintem egy jól időzített büntetés/korrekció hasznosabb lehet, mint a folyamatos hiba figyelmen kívül hagyása és a jó dícsérése. csak nekem ebbe az elektromos nem fér bele, hacsak nincs hozzá kellő tapasztalata és/vagy indoka a gazdának (tudom, hogy az elektromos nem okoz nagyobb törést, fájdalmat, bajt mint mondjuk egy szöges, de mindkettőt lehet szarul használni, én meg szeretem a tiszta, eszköz nélküli megoldásokat). a hülye gazdák alkalmatlansága nekem nem indok, márpedig ha sokan sokat látják, el fog terjedni és boldog boldogtalan fogja használni és nem azért, mert nincs más/jobb lehetőség, hanem mert béna.

2016. febr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Tökéletesen egyetértek veled, annyi különbséggel, hogy nálam még belefér az e nyakörv. De minden mást amit mondtál, igaz és én is igy gondolom.
2016. febr. 28. 08:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!