Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 10 hetes kiskutyámnak...

A 10 hetes kiskutyámnak hasmenése van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Amint fent az előbb említettem sajnos a 10 hetes kiskutyámnak hasmenése van körülbelül szombat délután óta És azóta nem igazán akar elmúlni neki, van hogy pépes és van hogy víz szerűvé válik a széklelése. Próbáltam azt hogy csak konzervet kapott vagy csak tápot.. jutalom falat is meglett vonva azonnal tőle. És azóta sem akar jobb lenni, gondoltam a tápra, ha netán az lenne a probléma, vagy a konzervre.. de eddig nem volt vele semmi probléma.. sem a konzervvel sem a táppal. A mai nap viszont egyszer mikor cseréltem a napi pelenkatartójából a pelenkát.. véres székletet állapítottam meg. :( Tegnap este 9-kor kapott utoljára enni, és az egész éjszakát végig hasmenésezte. 3-szor széklelt. A mai nap mancsosra főzött rizst kapott keveset 11 órakkor, azt falatozgatta.. de a mai véres széklet óta nincs széklete az volt az utolsó.. friss víz mindig van előtte.. azt olvastuk hogy 24 óra böjtélésre kell ilyenkor rábírni és csak vizet igyon. Este 9-kor telik le a 24 óra.. vacsorát merjek neki adni? amit eddig? vagy simán csak rizst? Holnap megyünk oltásra. Viszont nagyon meg vagyok ijedve kérlek segítsetek.

A táp neve.: Ecopet Natural Puppy

Konzerv.: My Lord Junior (Blue)

Eddig nem volt semmi probléma mi baja lehet? :/ Ellőre is nagyon szépen köszönöm!



2016. márc. 21. 16:19
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Szerencsére állapotának dacára, izgőmozgó és ugyanúgy harapdál és rág mindent játékos. Bár azért a pofiján látszik, hogy valami nincs rendben, Mint ha meglenne gyötörve.
2016. márc. 21. 16:23
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Olyan opció nem jutott még eszedbe esetleg,hogy állatorvos?Nem tippelgetni kell,mitől lehet.Tápváltástól nem lehet véres hasmenése.

Gyorsan kiszáradhat egy ilyen kicsi kutya.

2016. márc. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Oltásait megkapta? Parvo elleni oltás megvan, ugye?


Állatorvoshoz vidd el sürgősen, így is már három napja szenved. Egy ilyen kicsi kölyökkutya nagyon gyorsan el tud pusztulni.

2016. márc. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen eddig két oltása van meg, és holnap kapja a harmadikat. Holnap van az ideje az oltásnak. Csak szeretném megkérdezni, hogy mi baja lehet? Este kapjon enni? Hogyan a továbbiakban.. legalábbis mára ?
2016. márc. 21. 16:33
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
Vidd orvoshoz te szerencsétlen, ne itt kérdezősködj.
2016. márc. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A mai napra továbbra is fent álljon a böjtölés? Ui.: valamiért mindent megeszik.. a lilóneumtól kezdve a vakolaton át a zsepi,áll fal(gipszkarton) óformán.. mindent szét rág és megeszik.. hiába nem engedjük.. ő akkor is.
2016. márc. 21. 16:35
 7/16 A kérdező kommentje:
Sajnos, a mai napra már erre nincs lehetőség a lakhelyemen. Plusz dolgozom. nem olyan egyszerű ez sem. Bárhogyan is szeretném.
2016. márc. 21. 16:37
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A mai napra az áll fenn, hogy el kell vinni állatorvoshoz! Nem holnap, ma!!! Totál mindegy, hogy holnap lenne esedékes az oltás, a hasmenés miatt úgysem fogják beoltani, mert beteg kutyust oltani TILOS! És ezt minden normális állatorvos tudja. Viszont a véres hasmenés nagyon nem normális, egy ilyen pici kutyának a böjtöltetés is nagyon egészségtelen, szóval ne vacillálj meg okoskodj, hanem NYOMÁS A DOKIHOZ!
2016. márc. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
Ha azt hiszed, hogy a véres hasmenést megoldja a diéta, a szokásosnál is hülyébb vagy.
2016. márc. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

Megnyugodhatsz, holnap nem fog oltást kapni ilyen állapotban, hiszen nyilvánvalóan beteg, nem is kicsit.

A hasmenés veszélyes, kiszáradhat a kutya, akkor meg már nem oltásra fogod vinni, hanem hamvasztani. Három napja megy a hasa, ma reggel kellett volna a dokinál indítanod vele.

A konzervet meg felejtsd el, az ízesített víz, ráadásul pont nem tesz jót a hasmenésnek. Rizs, széntabletta, és a lehető legsürgősebben ÁLLATORVOS.

2016. márc. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!