Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 10 hetes kiskutyámnak...

A 10 hetes kiskutyámnak hasmenése van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Amint fent az előbb említettem sajnos a 10 hetes kiskutyámnak hasmenése van körülbelül szombat délután óta És azóta nem igazán akar elmúlni neki, van hogy pépes és van hogy víz szerűvé válik a széklelése. Próbáltam azt hogy csak konzervet kapott vagy csak tápot.. jutalom falat is meglett vonva azonnal tőle. És azóta sem akar jobb lenni, gondoltam a tápra, ha netán az lenne a probléma, vagy a konzervre.. de eddig nem volt vele semmi probléma.. sem a konzervvel sem a táppal. A mai nap viszont egyszer mikor cseréltem a napi pelenkatartójából a pelenkát.. véres székletet állapítottam meg. :( Tegnap este 9-kor kapott utoljára enni, és az egész éjszakát végig hasmenésezte. 3-szor széklelt. A mai nap mancsosra főzött rizst kapott keveset 11 órakkor, azt falatozgatta.. de a mai véres széklet óta nincs széklete az volt az utolsó.. friss víz mindig van előtte.. azt olvastuk hogy 24 óra böjtélésre kell ilyenkor rábírni és csak vizet igyon. Este 9-kor telik le a 24 óra.. vacsorát merjek neki adni? amit eddig? vagy simán csak rizst? Holnap megyünk oltásra. Viszont nagyon meg vagyok ijedve kérlek segítsetek.

A táp neve.: Ecopet Natural Puppy

Konzerv.: My Lord Junior (Blue)

Eddig nem volt semmi probléma mi baja lehet? :/ Ellőre is nagyon szépen köszönöm!



2016. márc. 21. 16:19
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kérdésemre való válaszokat.

Viszont még szebben köszönném, ha valamennyivel emberhez méltóbban írnátok egy számotokra ismeretlennek.

Tudom, sok analfabéta és mindent tudó gézengúz is van fent. És olyanok is akik minden hülyeséget ki írnak.. és veszekednek is a hülyeségükért akár.

De viszont és felelőség teljesen vállalom minden egyes szavam amelyt írtam. És nem hülyeségből.. és nem azért mert.. én lusta vagyok el vinni a társamat orvoshoz, ha nem mert sajnos nem adatott mindenkinek meg az az anyagi háttér.., hogy ha megunom a buszozást.. akkor veszek egy új CLA-- mercedest kp.ban.

Taxit hívtam és elvittem a kis kedvencemet a közeli városban lévő kisállat patikába. amely 30 km-re van csak tőlem. ezt hagyjuk is....

Szerencsére nem kell megijedni. Megvizsgálta az orvos. És azt mondta, hogy mivel meg van az oltása ettől ne féljek hogy megfertőződött, nem is úgy néz ki mint aki ilyentől szenvedne. Valószínűleg a hasmenést az új jutalom falatok.. és konzervben lévő csirke bőrke okozhatta amit gyártásnál használnak adalék ként. A vérzést pedig.. megállapította, hogy a feneként található sebből származik valószínűleg amely a sok tápanyagcsere utáni fenékmegtörléstől keletkezett.

Felírt egy receptet, amelyet helyszínen ki is váltottam. A neve.:Gastroferm Pet.

Egy héten való rizzsel valót étkezést ajánlottak, s azt követően jövőhét hétfőn vissza menni. KÖSZÖNÖM a válaszokat.

2016. márc. 21. 17:52
 12/16 anonim ***** válasza:
92%

Nincs itt semmiféle rosszindulat. Akinek nincs anyagi háttere, az ne tartson olyan állatot, aminek a tartásához szükséges az anyagi háttér. Ha már tíz hetes korában sem tudod neki megadni azt, amire szüksége van, akkor el kéne gondolkodni a kutyatartáson, felelősségteljesen. És ezt sem rosszindulatból írom. Kevés szarabb dolog van annál, mint hogy nézed, hogy a kutyád szenved, tudod, hogy lehetne rajta segíteni, de mégsem kapja meg, amire szüksége van. Ez csak egy hasmenés volt. A következő lehet, hogy egy babesia lesz, vagy egy gyomorcsavar, amivel nemhogy három napot, de három órát sem várhatsz, mert minden perc késlekedés a kutyád életébe kerülhet.

Gondold át.

2016. márc. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%

Én még rizses diétához ajánlom a főtt csirkemellet!

Hamarabb erőre kapnak és laktatóbb,illetve nem tudom mondta e a doki,de napi 3-4 kis adagba add neki.


Nekem a kutyám hajlamos a bélgyulladásra 7 éves kora óta,ki lett vizsgálva,alapból érzékeny gyomrú.Egyszer majdnem kiszáradt és elpusztult,de akkor vmi nagyon erős volumenű gyulladása volt. Pedig nem hogy 3 napot konkrétan 24 órát se vártunk a dokival. Este kezdődött,hogy nem evett,meg kicsit véres volt a széklet,de a kedve jó volt,úgy voltunk vele másnap délután 5 től van rendelés akkor elvisszük. Reggeli sétánál nem volt olyan aktív,nem kakilt,de mivel nem mindig szokott nem volt feltűnő.De gondoltuk mivel annyira gáz állapotban még nincs 5-re megyünk elég.Aztán délben anyum haza ugrott ebédelni és látta,hogy csupa véres hasmenés a lakás,meg véres hányás, a kutya meg csak fekszik.Anyum hívott,pont dolgoztam és elmondta mivan,gyorsan megadtam a doki számát,hívja fel,mert napközben máshol rendelnek.Elvitte.Kapott injekciót ha este 6-ig nem javul,akkor infúzió. Este 6-ra vinni kellett infúzióra,utána jobban lett. Mondta az orvos,hogy még 2-3 óra és a kutya kiszárad,elpusztul vagy ha nem is pusztul el,nekik kellett volna elaltatni olyan állapotba kerülhetett volna.Szerencse,hogy anyum hamar ment haza.

Kistestűeknél különösen veszélyes a hasmenés,hányás.

Ha anyum nem ugrik haza ebédelni,szerintem a kutyám nem élne már :( Lelkiismeret furdalásom is lett,hogy nem reggel vittem orvoshoz.


3 évesen oltás mellett parvós is volt,ott is majdnem elvesztettem, ott mondjuk kb 2 óra alatt olyan rossz állapotba került,hogy nem vártunk rögtön kocsi és orvos.


Most 14 éves és erős kis nyugdíjas,2 hónapja megint volt egy enyhe bélgyuszija,de most a kora miatt már amúgy sem játszok. Na meg betegségeknél tényleg MINDEN ÓRA számít.


Ja és a 14 év alatt rengetegszer nem volt pénzünk állatorvosra. Részletben fizettünk sokszor! Egy jó állatorvos engedi a részlet fizetést,nyilván egy rossz állapotban lévő kutyát nem fog elküldeni,mert nem tudod kifizetni csak egy kis részét mondjuk.Volt mikor konkrétan 1500 ft-ot tudtunk adni,mert annyira nem volt! Elkérte a telefonszámunkat,meg az oltási könyvet.HOgy be biztosítsák magukat. Bár pár alkalom után tudták,hogy mi nem állunk úgy de mindig bevisszük!! Most legutóbb adtam 1000 ft borravalót a doki néninek.Alig akarta elfogadni.


Ilyen esetben érdemes lenne minden hónapban félre rakni egy kisebb összeget amit úgy ahogy nélkülözni tudsz,hol mondjuk 5000 ft,hol 1000,hol csak 500 ft,de vmennyit minden hónapban :)


Sok ismerős csinálja ezt,hogy félre rak bizonyos összeget,amennyit éppen tud. Vki évek óta nem nyúlt a kutya kasszájába és van 100-200 ezer ft-ja. De sose nyúl hozzá,mert bármikor megszorulhat és milyen jól jöhet egy műtétre,oltásra miegyébre,akár ebből a félre tett pénzből taxira is telik mikor mondjuk SOS-be kell vinni.


Máskor tényleg ne várj én már ez miatt majdnem vesztettem el a kutyámat,mert jaj azért úgy ahogy jól van kibírja.


Legfőképpen kölyök és idős kutyáknál nem szabad játszani,egy életerős felnőtt kutyát is megvisel egy-egy betegség,de egy kölyköt vagy időset meg végképp.


Máskor figyelj oda,hidd el nincs rosszabb mikor a kutyád az élet és halál között van az öledben és azon rágod magad ha hamarabb elviszed akkor nem lenne életveszélyben!!! :(


Szerencsére nem volt gond a tiéddel,de máskor ha véres a széklete vagy véreset hány, vagy ha csak kedvtelen, nem eszik,nem iszik ne várj. Vidd el rögtön. Inkább menj potyára mint hogy azon múljon az élete.

2016. márc. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem nekünk kéne elszámolnod, hogy te hogy élsz meg mit csinálsz, hanem saját magaddal. Az állattartás pénzbe kerül, akárhonnan nézzük. Nem kell hozzá BMW meg Mercedes, de az hogy 3 napja nem vitted el a beteg kutyát állatorvoshoz... Mi van ha nem hasmenése lett volna, hanem valami sokkal komolyabb baja? Amihez már túl késő 3 nap? Ha neked lett volna véres a székleted meg tudtad volna oldani hogy rögtön orvoshoz menj?


Ne tarts állatot, ha nem olyanok a körülményeid. Nem kötelező.

2016. márc. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
51%

Ha javasolhatom vegyél állatpatikában probiotikumot, az nagyon jó szokott lenni. Jól szétfőzött rizs, és csirke pár napig.


Az ecopet táp pedig elég jó, összetételében majdnem olyan, mint a happy dog.

2016. márc. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha nincs megfelelő anyagi háttered, akkor elgondolkozhatsz a kisállat biztosításon is. Most már egyre több biztosítónál tudsz ilyet kötni. Ez gyakorlatilag olyan, mint egy TB az állatoknak. Havonta befizetsz egy bizonyos összeget és ha a kutyádnak valami baja van, akkor a gyógykezelését vagy annak egy részét a biztosító kifizeti.

Nagyon hasznos dolog.

2016. márc. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!