Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyákat megharapta egy másik...

Kutyákat megharapta egy másik kutya. Nagy a baj?

Figyelt kérdés

5 hónapos németjuhászom van. Séta alatt egy kapu alól egy kutya szó szerint berántotta a lábát a kapu alá. Lett egy kis lyuk a lábán a harapás miatt. Utána egy percig sírt

Elvittem azonnal orvoshoz, lefertőtlenítette és kapott antibiotikumot. Úgy nézem nem sántít,eszik jól,sot rohangál. Velünk visszahúzódóbb. Kérdésem,hogy elvágtam magam nála mint gazda? Lehet olyan a kapcsolatunk mint eddig,vagy ez már nem lesz olyan? Remelem nem vesztettem el minden tekintélyem.remélem fog még bennem bízni. Arról inkább nem is mondok semmit, mi van,ha egyszer az a fenevad valahogy kiszökik az udvaráról.


2016. ápr. 20. 20:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Pont ezért másik oldalra tesszük a kutyát mint ahol a kerítés van.


Mondjuk én alapból kertvárosba az úton megyek,sok helyen kifér a kutyák feje. Aztán hiába a másik oldalamon van a kutyám ha véletlen az én bokámat kapja el.Szóval én a járdákat passzolom.


Bár tényleg ultra veszélyes,mint akumi is írta egy kistestű vagy netán egy kisgyerek nem járna jól egy ilyen kitámadás után.

2016. ápr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Akumi a keritessel egyetertek,mindenki kellene gondoskodjon rola,hogy a kutyaja ne tudja kidugni a fejet.

Viszont masreszt aki setaltatja a kutyajat figyeljen oda es ne engedje kozel a keriteshez!

Azzal pedig,hogy becsongettel volna... Hat ha ilyen esetben valaki becsongetne hozzam akkor biztos a gazdi is orvosi ellatasra szorulna nemcsak a kutyaja. (Megjegyeznem,hogy az en kutyam nem tudja kidugni az orrat a kerites alatt...)

2016. ápr. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Kiheveri. Ő óvatosabb lesz a kerítéseknél, te meg körültekintőbb sétáltatás alatt.


Én kutyámat (közepes) oldalba harapta egy kicsi, póráz nélküli kutya, mikor összeszagoltak, de úgy hogy vérzett is neki, percekig nyafogott utána. Na, azóta sokkal óvatosabb a pici kutyákkal, már nem akar feltétlenül odamenni mindegyikhez inkább tisztes távolból figyeli őket, ennek speciel örülök :D


Mondjuk én már sokszor szedtem le róla támadó kutyát, kicsit és nagyot is és az ilyenek nagyon sokat tudnak dobni a kutya-gazda kapcsolaton.

2016. ápr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Hát először is: az összes kutya harapna vagy legalábbis odakapna ilyen helyzetben. Hiszen ez az ő területük, amelyet ösztönösen védenek. Kerítésnél meg aztán főleg.

Másodszor nem lesz semmi baja. Ezt meg kell tanulnia a kutyának is, de főleg a gazdinak, hogy mit kell kerülni. Én is jártam sajna így. Az enyém 4 hónapos lehetett amikor kijött egy németjuhász és megtépte.


Ha csak 1 percig sírt meg nem sántít és ugyanolyan aktív akkor semmi baja. Inkább megijedt.

Amúgy meg miért vágtad volna el a köteléket köztetek? Eszébe nem jutott az, hogy te bántottad. Hiszen a másik kutya tépte meg. Sőt gondolom megvigasztaltad aminek még biztosan örült is. Amúgy meg a kutyák nagyon sok mindent kibírnak. Majd kinövi.

Én azt ajánlom, hogy vidd el kutyasuliba/oviba és akkor tuti nem lesz semmi hátránya ebből később. Hidd el könnyebb megelőzni mint kijavítani.

A kapcsolatról meg annyit, hogy ugye mondtam, hogy az enyémet is megtépték. De jobb a kapcsolatunk mint amit sokan csak elképzelnek.

Az hogy egy másik kutya megveri, semmiben sem változtatja a ti kapcsolatotokat max a többi kutyával való kapcsolatot.

Amúgy meg ettől még lehet tök magabiztos kutyád. Az enyém olyan agresszív volt amikor először voltam vele suliba, hogy 3 méternél nem mehettem senkihez sem közelebb. Ma meg olyan mint a kezesbárány)


Kutyasuliból a pécsi vagy akkor a Syriust nagyon tudom ajánlani. Egyedül ezeket a tükör "iskolákat" kerüld szerintem.

Egy szó mint száz. Nem lett semmi baja. ;)

2016. ápr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2016. ápr. 24. 07:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!