Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy baj esetén kit áldoznátok...

Egy baj esetén kit áldoznátok fel egy hűséges kutyát vagy egy emberi életet?

Figyelt kérdés
én a kutyát menteném

2016. máj. 1. 12:38
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
29%
Ha az én kutyám, ismerem szeretem, az ember meg nem áll hozzám olyan közel, akkor az embert. Ha fordítva, akkor a kutyát.
2016. máj. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%
Ha érzelmi szálon egy szinten állnak, (pl. teljesen ismeretlenek, vagy 15 éve együtt élünk békés boldog kapcsolatban) akkor az embert menteném, nagyon átfordult helyzeteknél a kutyát, pl saját kutya vs. vadidegencigány. De ha ez kitutódik felelősségre vonnak segítségnyújtás elmulasztásáért, ugyanis állampolgári kötelességed segíteni embertársadon, amennyiben ezzel magadat vagy másokat nem veszélyeztetsz.
2016. máj. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
28%
szerintem is érzelmi alapon történik. ha az embert ismerem akkor őt. ha csak a kutya az enyém, az ember nem ismerem,akkor valószínűleg a kutyát. viszont ha egyiket sem ismerném,akkor az embert menteném meg valószínűleg.
2016. máj. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
56%
embert áldoznám kutyát menteném
2016. máj. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Feketeruhasember ***** válasza:
91%

Helyzetfüggő és személyfüggő hogy kit. De azért átjön a kérdésből a véleményed amit kérdésnek álcázol és pontosan tudjuk hogy mi az..arra reagálva: Igen nagyon sok lókötő gonosz aljas ember létezik a világon míg kutyából ilyen nincsen mivel olyan mint rosszindulat az állatoknál nem igazán létezik, ez egy emberi sajátosság, de ha csak annyi kritériumot adsz meg hogy emberi élet akkor nem lehet pontos választ adni. Minden ember érzelmi alapon dönt azt menti ami neki kedvesebb, de ez sem mindig igaz, néha a józan ítélőképesség is közre játszik pl ha egy kutya és ember szorult helyzetben van, de az emberen biztosan tudok segíteni abban a szituációban, de a kutyának csak alig van esélye ill az is lutri hogy közben én túlélem e akkor az embert mentem, viszont az is lehet hogy ha az én kutyám akkor inkább azt bármi áron. Ezért nem lehet válaszolni erre a kérdésre mert minden helyzet más.

Az emberek pedig bár tényleg nagyon szemetek tudnak lenni, de badarság ilyesmit kijelenteni előre amit te sem tudhatsz biztosan.


Nem tudom láttad e az "Én a robot" c. filmet. Ott a robot választhatott hogy Will Smith-et menti meg vagy a kislányt és Smith-et választotta mert jóval több esélye volt a túlélésre. Persze ez csak érzelem nélküli szempont mivel egy robot nem érez, mi emberek viszont igen, így akár máshogy is dönthetünk.


Am nekem először az futna végig az agyamon hogy esetleg hogy tudnám mindkettőt megmenteni, majd nem lenne ötletem akkor döntenék az egyik javára.

2016. máj. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%
Először az embert menteném. Akkor is ha nem ismerem. Nagyon kivételes eset, ha az ember valami gonosztevő vagy gyilkos, akkor a kutyát.
2016. máj. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%
Ezt úgy is feltehetnéd hogy ha téged vagy egy kutyát kellene menteni, akkor melyiket mentenénk? Csak a kutyát , igaz ??? !!!
2016. máj. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Feketeruhasember ***** válasza:
63%

Utolsó: Erre semmi szükség, nem oldasz meg semmit azzal hogy felháborodsz és verbálisan agresszív vagy. Mit gondolsz miért ebbe a kategóriába tette fel a kérdést?

Csak bizonyos válaszokat vár és erre ez a legmegfelelőbb kategória. De csak normális válaszokkal tudod "kihozni" keménykedéssel csak megerősíted abban amit gondol. Teccik érteni?

2016. máj. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
48%
2-es, te aszerint ítélsz meg egy vadidegen embert, hogy cigány vagy nem cigány?
2016. máj. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
45%
A kutyát áldoznám fel - ez nem is kérdés. Az ember pótolhatatlan, ha nekem nem is, de a családjának, szeretteinek mindenképpen. Lehet, hogy szomorú lennék a kutya miatt, de az csak egy kutya. Az embert lehet, hogy a gyerekei, felesége/férje, szülei gyászolják. Kutyám lehet még másik, a gyerekeknek nem lesz másik apjuk soha.
2016. máj. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!