Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy baj esetén kit áldoznátok...

Egy baj esetén kit áldoznátok fel egy hűséges kutyát vagy egy emberi életet?

Figyelt kérdés
én a kutyát menteném

2016. máj. 1. 12:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
61%

A kutyát mentené, és otthagyna egy embert meghalni, az tudna utána nyugodtan aludni?


Ha ő kerülne olyan helyzetbe, hogy egy másik ember válasszon, ő vagy a kutya, és az a másik ember a kutya mellett voksolna, akkor hogy érezné magát?

2016. máj. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
44%
Akinek a kutya fontosabb mint az ember , az magát minősíti főleg.
2016. máj. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 $$$$$ ***** válasza:
50%
Egyértelműen az embert menteném meg. Egy ember élete sokkal többet èr mint egy kutyáé. Sőt többet ér mint akár hány kutyáé. Tehát inkább 1000 kutya mint egy normálos becsületes ember. Akár ismerem az illetőt akár nem.
2016. máj. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért remélhetőleg senkinek nem történik ilyen esemény az életében.

A kérdés maga hiányosan van feltéve és tudjuk, mit szeretnél kihozni belőle, kérdező.

Természetesen minden körülményfüggő.


Nekem két macskám, és férjem van. Nyilván mindegyiküket imádom. Mivel kizárólag benti állatok, a lakás pedig garzon, túl nagy baj nem következhet be.

Ha belegondolok, hogy történik valami, az első reakcióm, hogy a macskákat és a hordozókat fel kell kapni, rohanni velük.

Félnek kimenni, így az az opció nem játszik, hogy egyszerűen kiengedem őket, csak legvégső esetben indulnának meg, ha mernének egyáltalán.

Akárhogy nézem, a férjemnek nagyobb esélye van a menekülésre, őt nem kell unszolni. Egyébként neki is ők lennének az elsők.

Nyilván ha a férjemre dől egy lángoló gerenda, vagy megsérül, akkor azonnal az ő segítségére sietnék, a macskákat pedig elengedném...

Nálam minden attól függ, kit kell menteni. Mindenkinek van lába, azt kell segíteni, aki kevésbé tudja használni őket.


Egyébként a filmeken kívül, a hétköznapi életben nem tudok olyan helyzetet elképzelni, amikor konkrétan választani kellene, kinek segíts.

2016. máj. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem figyeltem oda, jhó hülyén jött ki...

A férjem természetesen nem benti állat :P :D

2016. máj. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
értjük, férjed kinti-benti :) :) :)
2016. máj. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
53%
#9 Aszerint is. Igen.
2016. máj. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
50%

Ne sokat gondolkozz rajta. Még törvény is van rá! Segítségnyújtás elmulasztása miatt felelősségre is vonhatnak ha ott hagysz valakit meghalni úgy, hogy segíthettél volna rajta.

Egyértelműen az embert menteném! A saját kutyám árán is akár! Mindegy, hogy ismerem e az illetőt vagy nem!

Aki a kutyát mentené egy embertársával szemben ott kemény bajok lehetnek a fejben!

2016. máj. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
39%
Nem értem miért kell felháborodni ha valaki nem az embert mentené. Élőlény a kutya is, az ember is, attól még nem ér többet az emberi élet hogy az ember így képzeli el...
2016. máj. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
41%

Sok mindentől függ.


Saját kutyám és idegen ember,akkor a kutyámat egyértelműen,nekem ő többet jelent mint egy idegen ember. És nyugodtan tudnék aludni,hogy az embert hagytam ott és nem a kutyámat.


Viszont ha idegen mindkettő akkor nagyobb valószínűséggel az embert,bár függ mi a szituáció.



Ha a kutyám és anyám közt kéne döntenem,akkor természetesen anyumat menteném.


De ha lehetséges akkor bármelyik helyzetben megpróbálnék mindent,hogy az embert és a kutyát is megmentsem.

2016. máj. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!