Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Régen a tanyán, falvakban nem...

Régen a tanyán, falvakban nem gondozták a komondor és a puli szőrét, még se volt gond a kutyának 8-10 évig belőle. Miért?

Figyelt kérdés
Nem ültek neki a kutyának hogy szétszedjék tincsekre a szőrét, sok helyen nem nyírták a kutyát (szerintem csak ott nyírták ahol birka volt). Akkor most miért írjak annyian hogy muszáj nyírni, gondozni, ha akkor se gondozták? És nem hiszem hogy gond lett volna belőle , hisz akkor nem ilyenre tenyésztik őket.

2016. jún. 24. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát az akkori pulik bundája nem úgy nézett ki mint a mai gondozott puliké. Szerintem szükség esetén birka nélkül is megnyírták őket.
2016. jún. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Más a világ. Régen az emberek is hetente fürödtek-jó esetben-,havonta mostak hajat.. most meg naponta tesszük. Ki érti ezt?;)
2016. jún. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Régen azért nem szőrre tenyésztettek, mint most, más volt a kutyák szőre. A pásztorok azért foglalkoztak a kutyáikkal valamennyire, egyik jobban, másik kevésbé, volt aki ápolta a tincseit, volt aki nem. És lenyírni sem olyan nagy kunszt, nagyjából elég egy évben egyszer, gondolom összefutottak néha olyan emberrel, akinek volt ollója. :) Akkor még ráértek ilyesmire az emberek, főleg a pusztában, nem volt tévé.
2016. jún. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ami még indokolhatja: régen az állat nem volt érték(a haszonállatok kivételével). Minden tanyasi háznál ellett egy kutya.akinek a kölykeitől művészet volt szabadulni. Nos,nem árt egy nagy szőrű keveréket megnyírni,megfürdetni. Sztem élvezi. Nekem keverékem van,megtrimmeltem,fürdetem. Sosem panaszkodott még:)
2016. jún. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehetőségek:

1) De, gondozták a szőrét. Régen se volt mindenki nemtörődöm gyökér, főleg nem a "munkaeszközével", amennyiben volt célja a kutyának (őrzés, jelzés).

2) Néha szóltak a Józsi bácsinak, aki a birkákat is nyírta, hogy ruccanjon már át hozzájuk is egy körre, mert gusztustalan a kutya.

3) A kutya valahogy túlélte elhanyagolt szőrrel is.

4) Nem gondozták, nem nyírták, bőrbetegséget kapott a kutya, és agyonverték.

5) Mindehhez még hozzátenném, hogy a kiállításra, hobbira tenyésztett/szaporított kutya soha nem nézett ki úgy, ahogy a dolgozó, munkavonalas, "eredeti" kutyák. Nézd meg csak a border collie-t, a munkavonal rövid szőrű, mert azzal kevesebb a macera. A skót juhászból is a rövidszőrűt használták birka mellett, a hosszú szőrű régóta divatkutya.

2016. jún. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Régen a kutyák nem éltek 8-10 éveket vagy csak nagy ritkán.

Mamám mesélte,hogy mennyi kutyájuk volt én csak csodálkoztam mint kiderült,sose éltek 5-6 évnél többet,mert vmiben elpusztultak,lelőtték őket a vadászok,elszöktek és sose tértek vissza,amelyik nagyon "hamis" volt azt meg agyon ütötték.



Mellesleg birkanyíráskor nyírták a pulikat és a komondorokat is.


Illetve olvastam,hogy a juhászok azért mikor kint voltak akkor szét szedegették a tincseket,megtisztították a gazoktól,gallyaktól illetve nem egy nap alatt hanem több napon keresztül csinálták ezt mikor idő volt rá.



Nos ha te láttál már pulit a mai világban aki mondjuk 1 éve!! nem volt nyírva akkor szerintem nem is tetted volna fel ezt a kérdést.Mint kutyakozmetikus rengeteg pulival találkoztam,találkozok és olyan szinten össze van állva a szőrük,hogy azon az olló sem segít csak a nyírógép.

Sokszor be van pállva a bőrük,egyszer drót darabokat szedtem ki egy puli szőréből,bele se merek gondolni ha az belenő mi lett volna vele, (beköpik a legyek majd a férgek ott eszik meg szegényt!!!!!)


Mellesleg olyan szinten betonná tud alakulni a szőrük,hogy azt se tudod hogy hol van a füle,farka. Láttam "szép" eseteket.


És igen is jobb,hogy legalább egy évben 1x eszükbe jut lekopasztatni a kutyájukat,mert nem élnének olyan sokáig. Ha csak a mai 35 fokot nézzük a biztos hőguta vár rájuk régen,nem voltak ilyen meleg idők!

2016. jún. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Én úgy tudom,hogy régen nem volt ennyi szőre a pulinak.

Ez már az újabb kori külsőre való tenyésztés eredménye.

Azért ennyi szőrrel egész nap ugrálni a kutyának se lehet kényelmes.

Meg szerintem a kutya régen "haszonállat" volt.

Ha roszul dolgozott feleslegesen nem etették

2016. szept. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!