Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki ilyen drága minőségi...

Aki ilyen drága minőségi tápot ad a kutyájának az magára is ennyit költ?

Figyelt kérdés
Itt olvasom gyk-n ,hogy milyen minőségi tápot adtok a kutyátoknak , meg ,hogy olcsóbb tápot nem is adtok neki. Ti magatokra is ennyire odafigyeltek , hogy csak minőségi ételeket esztek ? Májkrémet , halrudacskát, vagy Ripp-Ropp fasírtot(ezek csak példák) , meg ehhez hasonló egészségtelen ételeket nem is esztek ? Vagy csak a kutyátokra figyeltek ennyire oda ? Ezeket nem bántásból kérdezem , ha valaki azt hinné, csak kíváncsi vagyok. Engem nem zavar , hogy mivel etetitek a kutyátokat, de ez tényleg érdekel.

2016. júl. 10. 22:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A kutyáim Acanát esznek. És igen, én is megnézem, hogy mit veszek magunknak. Teszkós virslit, olcsó kolbászt, félkész dolgokat egyáltalán nem vagy csak alkalomszerűen eszünk, ha mégis, akkor is megnézem az összetételt és olyat választok, ami nincs telenyomva ízfokozóval meg tartósítóval. Pl. van egy forrásunk 100% gyümölcslére, nem a bolti Hey-Ho-t és társait isszuk. Vagy a kolbászt mangalicahúsból, helyi termelőtől. Persze, drágább, de finomabb is. Zöldségből, gyümölcsből ha lehet, a saját termést részesítem előnyben, és pl. január közepén inkább eszek eltett lecsót, mint hogy megvegyem a Chiléből importált vízízű paradicsomot.

De ettől még nem vagyok bio-öko-őrült, szemrebbenés nélkül elcsábulunk valami gyorskajára vagy fagyira, és ha nagyon nincs kedvem főzni, sütök halrudacskákat. De csak alkalmanként. Nagy ritkán a kutyáim is megkapják a fagyitölcsér csücskét vagy a húsleves maradékát, de ez csak nasi számukra, és gondosan ügyelek rá, hogy őket se "mérgezzem" több egészségtelen kajával, mint magunkat. De nem hiszek a zéró toleranciában. Szerintem némi intelligenciával meg lehet találni az egyensúlyt.

2016. júl. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
74%

#10

3 gyerek van úgyhogy tudom hogy mennyiből van meg a gyerekek jól lakatása napi szinten.

a nem lényeget ragadtad ki a szövegből...

nem pont az 1500ftos tápról van szó hogy az jó e vagy nem.

a kutyám húst eszik zöldségekkel rizzsel tojással.

de nem fogok neki kacsa májat venni ha mi se eszünk azt!!!!

2016. júl. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
A hús-zöldséggel az tök jó, annál nem is kell jobb. De ki beszélt kacsamájról? Az 1500 per kilós tápról volt szó, ami _talán_ megüti a hús-zöldséggel szintet.
2016. júl. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
85%

Magunknak is igyekszem minőségi ételeket venni, de amíg nekem van választásom, hogy mit eszek, a kutyának nincs. Ő rám van utalva. A gyereket se tartom szeméten. Nem az a lényeg, hogy tele legyen a hasa, hanem az, hogy tápláló, minőségi ételt egyen.

Mi is elélünk sajtos tésztán, de tápanyag nem sok van benne. Az olcsó táp ugyanez. Tele van a hasa, de tápanyag semmi.

2016. júl. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekem macskám van.Növényi étrendet követek, neki megveszem a húst, a prémium tápot, én elvagyok 3-4 napig ugyanazzal az ebéddel (pl: babos rizs és saláta). Igyekszem olcsón de átgondoltan kihozni a magam étkezését, annyi fontosabb a dolog van, amire elkölthetem a pénzemet.
2017. szept. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A lényeg hogy a kutyája jól él...A Tulaj meg lehet egy elhízott, egészségtelen ember...De még mindig jobb mint fordítva!De van aki a kutyája meg maga is jól él! Ez is pénz kérdése! Csak mondjuk az se mindegy hogy egy közép ázsiait vagy egy 1-2 kg zseb kutyát etetünk e..!
2022. jan. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!