Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vehetném rá anyukámat,...

Hogyan vehetném rá anyukámat, hogy lehessen egy kutyusom?

Figyelt kérdés
Anyukámnak akárhányszor felvetem a kutya témát mindig összevesszünk rajta pedig én nagyon szeretnék egyet és én úgy érzem, hogy gondoskodni is tudnék róla. Anyumat nem éppen mondanám állatbarátnak, de én és a tesóm nagyon-nagyon szeretnénk egy kutyát csak mivel panelban lakunk ezért még nehezebb rávenni, pedig tényleg próbálkoztam már mindenhogyan; küldetem neki kutyás képeket, cikkeket, írtam neki kis füzetecskét arról hogy miért lenne jó egy kutya meg a kutyafajtákról. Mindig azzal jön, hogy mamáméknál van kutya, de az nem ugyanolyan mintha nálunk lenne. Szerintetek, hogy vehetném rá?

2016. júl. 28. 17:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha nem kifejezetten állatbarát, akkor minek?!
2016. júl. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok? Volt már kutyátok?
2016. júl. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

naponta több ilyen kérdés van. olvasgass vissza, egész jó tippek szoktak lenni.

a te esetedben azt kéne,hogy a nagymamádnál foglalkozz minél többet a kutyával. vidd el sétálni amikor nála vagy stb. és alaposan gondold át,hogy menni fog 15-20 éven keresztül napi 4 séta?

a kutya felelősséggel jár. lehet,hogy 1 év múlva megunod a kötelezettségeket.akkor mit csináltok?

megmondom őszintén, én sem vennék gyereknek kutyát/macskát és egyéb hosszú ideig élő állatot. sok gyereknek csak az újdonság erejéig jó, utána nem foglalkoznak a kutyával, vihetik a szülők sétálni,etethetik ők stb..

de sok ilyen kérdés volt,olvass vissza

2016. júl. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

kérjél elsőnek egy hörcsögöt, azzal eltelik kb 2 év.

Foglalkozol vele , takarítod, lehet őt is simogatni és aranyos.

Két év múlva Te is idősebb leszel és talán anyukád is látni fogja , hogy képes vagy egy másik élőlényről gondoskodni.

De gyereknek én sem adnék kutyát, sem macskát.

2016. júl. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha nem állatbarát, akkor sehogy. Sajnos addig marad a mamádéknál a kutya, akivel ha ott vagy, törődhetsz. Illetve 16 éves kortól eljárhatsz menhelyekre is önkénteskedni, ott is kutyázhatsz.


De azért adok egy tippet, hátha beválik.


Tegyél úgy, mintha már meglenne a kutyátok. Azaz: kelj fel minden reggel 6-kor (szünetben és hétvégén is, kivétel nélkül), illetve suliidőben 1 órával korábban, mint egyébként kelnél. Menj le 20-30 percre sétálni.

Kora délután, abban az időpontban, amikor haza szoktál érni a suliból, 2 körül menj le megint 20-30 percre sétálni.

Este 6-7 körül menj le másfél-két órát sétálni.

Tedd ezt minden napon, akármilyen időjárás van. A programjaidat ehhez igazítsd.

Ez a MINIMUM ugyanis, amit egy lakásban élő kutyának meg kell adnod.

Tegyél félre havi 10 ezer forintot. Kb. ennyit nyugodtan számolhatsz a kutya eltartására, és addig is gyűlik rá a pénz. Szükség lesz oltásokra, kajára, felszerelésre, lehetnek extra költségek is, pl. betegség esetén, vagy kutyaiskola.

Ha fajtatiszta kutyát szeretnél majd, annak ára 100 ezer Ft felett kezdődik. Menhelyről jelképes áron hozhatsz kutyát, 5-20 ezer Ft között. Tehát, amúgy is érdemes előtte gyűjteni.

Minden nap porszívózd fel a lakást, és mosd fel.


Ha anyukád megkérdezi, miért csinálod ezeket, mondd el neki, hogy ezzel is szeretnéd bebizonyítani, hogy fogsz törődni a kutyával, és el tudod majd látni.

Tedd ezt hetekig, hónapokig mindennap, hátha bejön.


De ha meg is engedi, készülj fel rá, hogy a kutya 10-15 évre szól legalább! Addig kell ezeket a napi teendőket ellátnod! Nincs szünet! Meg fogod tudni oldani?

2016. júl. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

14 éves lány vagyok amúgy és mamámék nem engedik sétáltatni a kutyust mert nehogy elszökjön.

A hörcsög sem éppen jöhet szóba mert rágcsálót még annyira sem akar mint kutyust :(

Én úgy gondolom, hogy eléggé megbízható vagyok és a sétáltatásokat is megtudnánk oldani az öcsémmel (13 éves.

Pénzt félre tenni nem tudok mivel "zsebpénzt" sem szoktunk kapni, mert mikor mi kell akkor megveszi nekünk anyu.

Hétvégén meg mivel megyünk szinte mindig mamámékhoz ezért ott az udvaron tudna lenni a kutyusunkkal. Viszont ehhez tudom hogy össze kell szoktatni őket.

2016. júl. 28. 19:17
 7/12 anonim ***** válasza:
A gond az, hogy akármennyire is így érzed most, nem tudhatod, hogy mi lesz később. Ha elmész például egyetemre, akkor anyukádra marad, így az kellene, hogy ő akarja. Meg később táborok, bulik, vagy akár az iskolai programod nem biztos, hogy engedni fogja a te 100%-os törődésed, öcséddel ugyan ez a helyzet. Mindenképp szükségetek lesz anyukád segítségére, így az kell, hogy ő is akarja azt a kutyust, pontosabban ő is akarjon törődni a kutyával.
2016. júl. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom hogyha megengedné a kutyust akkor ő is megszeretné, mert a mamáméknál lévő goldit sem szerette viszont most már szereti
2016. júl. 28. 21:40
 9/12 Lily Aldrin 22 ***** válasza:
hát szerintem is megszeretné velünk is ez volt apukámmal. Nagyon nehezen rávettem h legyen kutyánk és most már szinte elválaszthatatlanok. IMÁDJA.
2016. júl. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Te hogy vetted rá a szüleidet?

2016. júl. 31. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!