Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Laza pórázon séta? Nekem nem...

Laza pórázon séta? Nekem nem megy! :' (

Figyelt kérdés

Van egy JRT-m és nagyon nagyon húz. Próbáltam a megfordulásos módszerrel. Egyfolytában nyüszít. Néha szépen megy néha nem. Közben meg hülyének néznek.

Akkor a megállós, leültetős módszernél, húz, megállok, leül, megyünk és dzt a kört eljátsza, de mindig húz.

Megrántós módszernél fuldoklik.

Mit tegyek? Váltsak hámra?


2016. júl. 30. 10:00
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Az összes nagyon hasznos volt!

Még írhattok tippeket, tapasztalatokat! 12/L

2016. júl. 30. 11:23
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem szó megtanítása, majd kimentek az utcára (ha kell, akár 6x visszafordultok az ajtóból, amíg elfogadhatóan, viszonylag nyugodtan képes kisétálni veled és nem kirobban az utcára).


Ha előz és húzna, oldalra rántod kicsit a pórázt egy "Nem." kíséretében. Nem kell nagyon, csak jelezni neki, hogy nem oké, amit csinál.


Ha meg nagyon durván húz, akkor amint feszül a póráz, megállsz és amint lazít rajta a kutya, elindulsz. És ezt MINDIG ismételni, pár alkalom után leesik neki a lényeg.


És ha elértek olyan helyre, akkor meg alapos mozgást, rohangászást, játékot biztosítani neki, hogy le is tudja vezetni az energiáit. Ha nincs normális, nagy futtató vagy nem mered elengedni, akkor meg ráraksz 10-15 méteres heveder vagy kötélpórázt és hadd rohangáljon a közeledben.

2016. júl. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Van szabadsága! El szoktuk engedni. A rendes pórázára megy rá a másik arra a teljesen kihúzott flexi. Ezt ledobjuk a földre. Szaladgálhat kedvére, ha leguggolok pedig oda kell jönnie, az a behívás. Egy jó büdös kaját megfohok és azt minfig megérzi.
2016. júl. 30. 11:29
 14/22 anonim ***** válasza:
Azt olvastam hogy az elektromos nyakorv legalacsonyabb fokozaton beválik behíváskor. Ezt egy kutyakiképző is alkalmazta. Végül is nekem sem jut eszembe jobb mint ez
2016. júl. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Akkoe ne váltsak hámra ugye?
2016. júl. 30. 12:23
 16/22 anonim ***** válasza:
Ne válts hámra az nem alkalmas erre, az akkor lesz jó ha már tud sétálni. Ahogy előttem is írták a nyakörvet húzd fel a nyaka felső részére úgy jobban reagál a rántásra. Próbáld ki a dobbantást ha megérzi a rezgésetek akkor rád fog figyelni és így taníthatsz egy jelet a lassításra. Ha nem érzi a rezgéseket akkor marad az elektromos nyakörv. Én egyénként hám-nyakörv kombót használok. Praktikus mert 2 az egyben, biztonságos és hatékony is. Ez úgy néz ki hogy vettem egy pórázt aminek mind 2 oldalán van kapocs és így egyik a nyakörvre másik a hámra megy, megfogod középen mint egy táskát és már mehetsz is. Na most esetleg használhatsz víz spriccelést, az is beválhat. Ha húz akkor lespricceled, ha lassan sétálgat akkor jutalmazod.
2016. júl. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem akarom vízzel lespriccelni, hátha megutálja. Most voltam kinn nála, meleg az orra. Lázas lehet vagy csak melege van?
2016. júl. 30. 12:38
 18/22 anonim ***** válasza:
Csak melege lehet. Mikor az én kutyámnak melege van meleg az orra és konkrétan csöpög róla a víz. Ha jó a kedve eszik és iszik is akkor nem beteg :)
2016. júl. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
ha éppen nem csinált semmit, aludt vagy feküdt egy helyben akkor nem valószínű, h lázas. Ha elkezd mozogni akkor lehül és benedvesedik az orra:)
2016. júl. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszi!

Alig csipeget, de nekem sincs étvágyam. :)

Olyan aranyos! Kinn ültem az ablakban, és amikor észrevett, elkezdett ugatni mert nem ismert fel. :) amikor közelebbjött és érezte hogy én vagyok átváltott nyüszítésre! <3

2016. júl. 30. 13:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!