Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire kockázatos kölyökkuty...

Mennyire kockázatos kölyökkutyát magára hagyni a lakásban?

Figyelt kérdés
vettem egy 10 hetes magyar vizsla kölyköt. egy 60nm es panelban lakok, 8tól 2 ig munka. reggel ugyen le tudom vinni egy fél órát sétálni szaladgálni a parkba meg délután is van időm vele foglalkozni. mivel 2 napja vettem és holnap megyek dolgozni kicsit aggódok hogy ez az apróság mit fog csinálni a lakásban amíg dolgozok. nincs játszópajtása és hiába van játéka félek "önállósítja" magát és megrág szétszab ezt azt.(ez azért is ciki mert albiban lakok és nem az enyémek a bútorok. no meg mi van ha egy vezetéket rág meg?! jogos az ilyedtségem, vagy nem csinál semmi kárt veszélyeset?

2016. okt. 2. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
annyit tehetsz hogy a veszélyes cuccokat elbarikádolod beteszed a leg veszélytelenebb szobába és ott is elpakolsz amit csak tudsz. Aztán holnap veszel neki egy szoba kennelt. és szép lassan beleszoktatod.
2016. okt. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tothp ***** válasza:
67%

Nem szobatiszta: odapiszkít, ahol épp rájön

Egyedül van, fél: egetrengető ugatás, vonyítás várható.

Egyedül van, unatkozik: Szinte biztos, hogy szétszed valamit cafatokra. Szóval sok sikert

2016. okt. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
+1 az első válaszolónak.
2016. okt. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre kicsit előbb kellett volna gondolni. Szobaketrecbe el lehetne zárni, de egy délután alatt nem fogja megszokni.
2016. okt. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jogos az ijedtséged, mert szinte biztos, hogy szét fog rágni dolgokat. Ami számára veszélyes lehet, azt el kell úgy rakni, hogy semmiképpen ne férjen hozzá (pl. vezetékek).
2016. okt. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindkét kutyánkkal úgy csináltuk ( a második épp egy pörgős vizsla) és mai napig úgy csináljuk, hogy ha nem vagyunk itthon, akkor csak az előszoba-nappali részt használhatják+tavasztól őszig nyitva az erkélyajtó.

Ha tudod, te is zárd el a lakás egy kevésbé féltett helyére, valamint pakolj el minden kutya szem számára vonzó dolgot ( vezetékek elbarikádozása, ruhák elpakolása stb).

A mi vizslánk még csak 8 hónapos, mai napig csinál idiótaságokat, egy fa asztalunknak pl. már 2 végét is lerágta míg mi dolgoztunk, ez elmúlt mióta bekentem az asztal sarkait csípős paprikával... :)

Telefonvezetéket legalább háromszor kellett összeragasztanunk... gyerek széthagyott plüsseit, ruháit is vettem már ki a szájából, sőt, a saját fekhelyét és miszlikre szedte.

Az elől hagyott kutyajáték soha nem érdekes, csak ez amit ő maga talál.

Sőt észrevettem, a miénk a legnagyobb túrák után is ilyen hülye, szóval én nem látok összefüggést nála kifárasztás-kevés rágás közt, de ez kivétel, általában beválik a nagy séta egyedüllét előtt.

Szóval a válaszom egyértelmű igen, csinálhat és biztos csinálni is fog kárt, egy kölyökkutya ezzel jár, de ne aggódj, 1,5-2 éves korára benő a feje lágya :)

2016. okt. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Még valami fontos: a kutyák többsége imád kukázni!!!!

Ezt is feltétlen zárd el, ha elmégy otthonról.

A mi kölykünk néha még akkor is kiborítja, beleeszik, ha otthon vagyunk.

2016. okt. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A reggeli fél óra édes kevés. Kölyök, tombol benne az energia. Ennyi nem lesz elég, hogy lefáradjon. Károkra egyébként is fel kell készülni kölyköknél, pláne, ha még nem is foglalkoznak vele eleget. A tulaj egyébként tud róla? Engedélyezte a tartását? Bocs, de ez az átgondolatlan kölyök-vásárlás iskolapéldája.
2016. okt. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Már elkezdheted tanítani, agyilag sokkal hamarabb elfáradnak, mint fizikailag....tartósabb is a hatása.

De tényleg hirtelen döntésnek tűnik :(

2016. okt. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!