Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tulajdonságai vannak...

Milyen tulajdonságai vannak az ír szettereknek?

Figyelt kérdés
Nyáron elpusztult a kutyusom és a szüleim azt mondták hogy választhatok és az ír szettert választottam.Már úgymond "lefoglaltuk" a kutyust meg mindent vettünk és ha minden igaz akkor jövőhéten már itt is lesz.Igaz már nagyon sok helyen olvastam róla de mindent szeretnék tudni róla.Azt tudom hogy nagyon sok időt kell rászánni és sokat kell vele játszani.Nemrég volt egy Border Collie-m akivel jártam agilytizni tehát vele is tudok menni.Tudom hogy nem kezdőknek való de nem kezdő vagyok mert mint mondtam volt Border Collie-m aki "enyhén" szólva hiperaktív volt.Az lenne a legjobb ha olyanok válaszolnának akiknek ilyen kutyájuk van.

2017. márc. 16. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Ha nem vagy tisztában a tulajdonságaival miért pont ír szettert választottál?
2017. márc. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon eleven, kiegyensúlyozott kutyák. Olyan, mintha sosem fáradna el. Akár vadászkutyát, akár családi kedvencet is tudsz belőle faragni. Mind csak a nevelésén múlik. Nagyon barátságosak, akár az idegenekkel is.

Mivel nagyon aktívak, ezért a napi minimum 1-2 óra alapos mozgásra szüksége van, és többszöri sétára.

Alapvetően egészséges fajta, tehát ha odafigyelünk az egészségére, akkor sokáig a kedvencünk lehet.


"Legjobb helye egy gyermekes otthon, ahol együtt zsibonghat a gyermekekkel, szunyókálhat a nagymamával a kanapén és járhat futni a családfővel esténként. Ilyen paradicsomi körülmények között még azt is hajlandó megbocsájtani, hogy nem vadásznak vele."

2017. márc. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Már két ír szetter kutyánk volt, a legutóbbi 13 évig volt velünk.Mindenképp kertes házba ajánlanám, nagy a mozgás igénye. Rendszeres vitamin oltások szükségesek neki, a kötelezőkön kívül.A hosszú szőrét "karban" kell tartani.

A nagy melegben meghálálja a fürdetést, jó úszók, bár nálunk a legutóbbi félt a víztől, de gondolom ez szoktatás kérdése:) A miénk szerette, hogy nem egyedüli kutya volt a családban, így, ha kevesebb időt tudtok vele tölteni, akkor így nem érzi annyira a hiányát.

2017. márc. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2017. márc. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
"Kedves" első válaszoló.Ha elolvastad volna a kérdésem akkor tudnád hogy sokat olvastam róla de az másabb hogyha egy olyan mondja el a véleményét akinek van ilyen kutyája.A többi válaszoló kommentjét nagyon köszönöm! :)
2017. márc. 16. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!