Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Yorkie-nak nehéz a nevelése?

A Yorkie-nak nehéz a nevelése?

Figyelt kérdés
Yorkiet szeretnék, apum beleegyezett, hogy néhány év múlva lehet. Addig is szeretnék róla többet tudni. Akinek van az segítene? Nehéz az eltartása? Alkalmazkodó? És még sok mindent szeretnék róla tudni. Kérlek írjátok le a legfontosabb dolgokat.
2010. máj. 19. 21:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%
Igen nagyon nehéz mert terrier és kicsi és cuki. Kezdő kutyásnak nem való!
2010. máj. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Most mindenki azt fogja mondani neked vedd meg Varga Mónika könyvét, na azt ne. Alig van benne pár oldal hasznos infó. Nekem van egy 3 hónapos lányka, nagyon szeretem, kicsit önfejű, rengeteg energiája van, nem eszik sokat, de a szobatisztaság és a rágások még nagy gond. De imádom.
2010. máj. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem ne egy yorkie-t nevelgess és kényeztess hanem fogadj egy árva gyermeket az intézetből aki még a kezedet is csókolgatni fogja egy simogatásért, mig ez a kis dög leugat mindenkit és csak irigykedik meg féltékenykedik mindenkire! Haragudjanak rám de gyülölöm ezeket a kutyákat és azokat is akik ezeknek a dögöknek vásárolgatnak össze vissza minden féle sz.art mig más gyerekeknek enni sincs mit!!!
2010. máj. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
71%
Ebbe inkább ne menjünk bele kedves utolsó. Ezer kutya, mint egy gyerek. Annyira sokat csalódtam már az emberekben, hogy inkább egy kutyát fogadok örökbe mint egy gyereket.
2010. máj. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
17%
Büszke lehetsz magadra ha jobban szeretsz egy ilyen kis p.icsanyaló, irigy elkényeztetett "kutyát" mint egy gyermeket! Gratulálok!
2010. máj. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
55%

Köszönöm!

Ha annyi rosszat kaptál volna embertől, mint én, te is azt mondanád, inkább egy akár milyen állat, mint egy ember. Sajnálom, de már a valóságban szóba se merek állni egy emberrel.

Bocsi az offért kedves kérdező, de pont ezért nem szeretem az embereket.

2010. máj. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%

Csak tapasztalt kutyásnak való. Kicsi, cuki külseje miatt az emberek hajlamosak plüss kutyának nézni, divat kelléknek, pedig ő igazi kutya, még hozzá terrier. nevelése nagyon nehéz, makacs, erőszakos, vezér alkat. Könnyen a fejedre nő. Ráadásul kényes fajta, annyi a szaporító, neház egészséges fajtatiszta yorkit találni és nagyon drága 100.000forint körül, de akkor is nagyon lekell ellenőrizni a helyet mert sok az idegbeteg, gyenge, deformált kutya, akik halom számra gyártanak a szaporítók csak aztán a sok tudatlan lelkes gazdi költheti a százezreket dokira és pár évesen temethet.

Én nem ajánlom neked, kis lánykának.

2010. máj. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
A Yorkie egy terrier. Sajnos ezt sokan elfelejtik s nem kutyaként, hanem gyerekként kezelik, s ölebként: elkényeztetik. Pedig ő is egy kutya, s eszerint kéne vele bánni..
2010. máj. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek hajlamossak elkényeztetni,mert ahogy irták itt is kicsi és cukiii,és nehezen tudnak ellenálni a kezdő kutyások,hogy ne azt tegyék amit a kis yorkie akar..,igy könnyen a fejükre nő!Inkább válasz egy másik kutyust és yorkied lehet majd még bármikor,ha már jól "értesz" a kutyák nyelvén..;)
2010. máj. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagy erőszakos domináns kutya, és mivel pici a többség elfelejti megnevelni. Én sokáig azt hittem, hogy a yorkik "gyárilag idióták" de aztán találkoztam olyan yorkival is, aki póráz nélkül közlekedett négy lábbal a földön, és pontosan hogy kell köszönni egy német dognak, egy bulldognak, vagy éppen a csivaváknak, szépen tud viselkedni, nem pofátlan stb. Szóval legnagyobb meglepetésemre a yorki is kuty, de ha első kutyának gondolod, akkor számolj bele az árába kb 150 ezret plusszban, ami a kutyaovi, alapfokú, és középfokú tanfolyam ára, amire szükséged lesz ahhoz, hogy normális kutyád legyen.
2010. máj. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!