Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Yorkie-nak nehéz a nevelése?

A Yorkie-nak nehéz a nevelése?

Figyelt kérdés
Yorkiet szeretnék, apum beleegyezett, hogy néhány év múlva lehet. Addig is szeretnék róla többet tudni. Akinek van az segítene? Nehéz az eltartása? Alkalmazkodó? És még sok mindent szeretnék róla tudni. Kérlek írjátok le a legfontosabb dolgokat.
2010. máj. 19. 21:23
1 2 3
 21/24 anonim válasza:

az előző vagyok:)


Yorkie az nagy felelőség!!

És tudni kell alkalmazkodni a kutyához!

Ha "esetleg" nem tudod nevelni a kutyádat akkor ajánlom neked a KUTYAISKOLÁT és érdemes is:))

Sok szerencsét:D

Remélem segítettem:)

13/L

2010. máj. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 f-ttirza válasza:
Nos nem hiszem,hogy a kérdező olyan korú,hogy gyereket fogadhasson örökbe,bár nem tudom milyen korú a kérdező,de ha az édesapja beleegyezése fontos,akkor nem hiszem,hogy gyereken gondolkozik.Kedves kérdező,ha tetszik ez a fajta,akkor válaszd ezt,de nem árt körül nézni és utána járni,mert lehet csalódni fogsz,ha nem készülsz fel bizonyos nehézségekre. A terrierek nem könnyű természetűek,bár a yorkiet én úgy gondolom nem annyira erőteljes terrier,mint pl. egy westie.Sokat kell velük foglalkozni és nagyon következetesen és okosan kell nevelni őket,hogy később ne legyen vele gond,mert makacs is lehet. Persze ez a kutyától is függ.Egy a lényeg,hogy gondold át,mennyi időd,energiád és főleg hajlandóságod van arra,hogy akkor is foglalkozz vele,ha éppen semmi kedved hozzá.Akkor is ki kell vinni wc-zni,ha épp szakad az eső.Nem tartom nehezen tartható kutyának,de mindenkinek más a nehéz és a könnyű.Azt javaslom,hogy ha teheted menj el akár több tenyésztőhöz csak szétnézni,hogy lásd milyenek az eredeti környezetükben.Persze sokat fog változni,ha új helyre kerül,de az alap természete nem fog és ezt már ott a tenyésztőnél is látni fogod.Mindenféleképpen figyelj arra,hogy ne valami olcsó szaporítótól vedd,aki már alig pár hetesen rád akarja sózni a kiskutyát!Ha kell kérj tőle papírt,hogy igazolja,hogy valóban a MEOE tagja.Ha igen,akkor bízhatsz benne,mert nekik nagyon komoly szabályoknak kell megfelelniük a tenyésztés során.Remélem segítettem.:)
2011. aug. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
igen, köszönöm. :) lehetett volna kutyusom, de nem kértem. szülinapomra kaphattam volna. azt mondtam, hogy most abban a korban vagyok, hogy nem biztos, hogy meg tudok felelni a kutya tartás szabályainak. úgyhogy erre az egész kutyásdira majd visszatérünk néhány év múlva, ha majd még akkor is szeretnék kutyust. de ha akkor majd szeretnék, akkor valószínűleg menhelyről kérek kutyust.:) azok a kutyák imádnivalóak. a yorkie nem nekem való fajta. egy nagyobb testű kutya a nekem való. de azért köszönöm a segítségeteket! :) 13 éves vagyok. :D
2011. aug. 13. 23:52
 24/24 anonim válasza:
annyit mondanek hogy a yorkie nevelésről mindent megtaláltok a [link] oldalon és kérdeseket is tehettek fel
2012. júl. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!