Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány kg a felnőtt border...

Hány kg a felnőtt border collie-tok? Szerintem az én kutyusom az átlagnál jóval kisebb, szerintetek?

Figyelt kérdés

Most 1 éves szuka, 15,1 kg de nekem olyan kicsinek tűnik.. Sajnos más borderesekkel nem nagyon találkoztunk még, de a képek alapján ítélve szerintem jóval kisebb az átlagnál

Nem egy nagy étvágyú, sőt, amikor a leginkább nőnie kellett volna alig evett, valószínüleg a fognövés miatt, bár amúgy sem egy nagyevő..

Van esélye, hogy még nőjön, vagy mitől lehet, hogy ilyen kistestű? A szülei mindketten nagyobb testűek, és 1000% hogy nem keverék, mert törzskönyvezett stb..

[link]

[link]


2010. máj. 31. 17:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 11 hónapos és 16 kg, marmagassága 48 cm. De elég picike, szoktam más borderekkel találkozni és a többi sokkal nagyobb. Viszont ismerek pár kicsi bordert is, az egyik egy olyan szuka, aki osztályt nyert Cruft's-on és ő az én kutyámnál sokkal kisebb!

Szóval ne aggódj! A szüleit láttad? Bár lehet nagyszülőtől is méretet örökölni.

Meg ismerek olyan szukát is, aki 14 kg.

A képeket sajnos nem tudom megnyitni valamiért. :(

2010. máj. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
21%

szerintem nagyon alultáplált, már a képekből is kiderült...Egy ilyen kutyának olyan 20-25kilónak kéne lenni , nem a felének...lehet hogy férges, ha meg nem, akkor meg csinálj neki finomabb kaját, főzz neki kukoricadarát, hogy hízzon, mert ez az ő kára is lesz. Nem fejlődik ki rendesen.

Már nőni nem sokat fog, azzal számolj, viszont ha nomrálisan eteted, akkor van esély a nagyobb növésre...

2010. máj. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

a képeket most nézem, nekem se nyitja meg, nem is értem, miért :S Mindjárt megpróbálok vele valamit kezdeni!

Igen, láttam a szüleit természetesen, sőt, még a nagyszüleiről is vannak infoim, egyik se volt ilyen kisméretű, ezért is csodálkozom, hogy ő ilyen pici

2010. máj. 31. 17:50
 4/16 A kérdező kommentje:

Pont ettől féltem én is..mármint, hogy alultáplált szegénykém!

Pedig esküszöm, annyi mindent próbáltunk már a kajával kapcsolatban..volt, hogy vitaminokat adtunk neki, hogy jobb étvágya legyen (állatorvos ajánlotta), de egyszerűen vannak napjai, amikor szinte semennyit nem eszik, szinte nem volt még olyan kaja, amit tényleg jóízűen megevett volna! Ez azért is furcsa nekünk, mert a másik kutyánk egy golden retriever aki igazi haspók..

a száraztápot utálja, magában nem eszi meg, még ha harmadnap adom neki ugyanazt akkor se, csak maximum konzervbe keverve, de akkor se mindig..

plusz hétvégén most nem is ehet egyáltalán semmit, csak jutalomfalatokat, mert kutyasuliba járunk, és akkor muszáj éhesnek lennie, hogy tudjam motiválni a jutifalattal :)

szerintetek milyen kaját adjak neki, ami beválna és hízna is tőle?

2010. máj. 31. 17:57
 5/16 A kérdező kommentje:
férgesnek tuti nem az, még nincs egy hónapja se, hogy kapott féreghajtót, teljesen tiszta volt
2010. máj. 31. 17:58
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Sok múlik a magasságán és a csontozatán, az én borderem, mivel elég kicsi (bár szerencsére nagyon arányos kutya) 15kg-osan már kövérnek számítana. Láttam már bordert 12kg-25kg-ig, tehát elég tág határok között mozoghat ez náluk a fenti kritériumok tükrében.


Egyébként a plusz hájnak, pláne nyáron szerintem nincs különösebb funkciója, sőt csak feleslegesen terheli az ízületeket, ami később problémát okozhat. Szóval csak óvatosan.

2010. máj. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem csak finnyás. Nem kéne váltogatni az ételeit. Hanem egyet elétenni, legjobb a minsőégi táp és ha nem kell akkor várhat a következő étkezésig. Ne aggódj egy hét után szó nélkül megenné. Így csak azt tanulja meg hogy irányíthat, teljesen kihasznál hogy ti ott aggódtok érte hogy jaj szegény kutyus nem eszik ő meg dúskálhat mindenben.
2010. máj. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

Sikerült megnyitnom a képeket! Szerintem semmi baja kutyáddal, bár a szőr persze sok mindent eltakar. Az én kutyám sokkal vékonyabb, mint a tiéd.

Én láttam már olyan girnyó bordereket, akikre akkor te azt mondanád, hogy ez mindjárt éhen hal, mégis makkegészségesek!

Meg fajtán belül is vannak vékonyabb és erősebb csontozatúak, azt se felejtsd el!

Szerintem ha nincsenek kint a bordái, akkor semmi baj nincs.

Én a képekről ítélve egyáltalán nem látom soványnak, az enyim is elég szőrös, de egy pálcika a tiédhez képest.

2010. máj. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A tenyésztőt még nem kérdezted ez ügyben amúgy? Hátha ő többet tudna mondani, mint mi.
2010. máj. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kép alapján ennek a kutyának semmi baja. Teljesen normális.

20 kiló még normális lenne egy bordernek, de csak akkor ha magasabb vagy nagyon erős csontozatú.

A 25 kilós border viszont már vagy nagyon magas - 55-58 centi (és általában kan) - vagy kövér - vagy ezek kombinációja.

2010. máj. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!