Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány kg a felnőtt border...

Hány kg a felnőtt border collie-tok? Szerintem az én kutyusom az átlagnál jóval kisebb, szerintetek?

Figyelt kérdés

Most 1 éves szuka, 15,1 kg de nekem olyan kicsinek tűnik.. Sajnos más borderesekkel nem nagyon találkoztunk még, de a képek alapján ítélve szerintem jóval kisebb az átlagnál

Nem egy nagy étvágyú, sőt, amikor a leginkább nőnie kellett volna alig evett, valószínüleg a fognövés miatt, bár amúgy sem egy nagyevő..

Van esélye, hogy még nőjön, vagy mitől lehet, hogy ilyen kistestű? A szülei mindketten nagyobb testűek, és 1000% hogy nem keverék, mert törzskönyvezett stb..

[link]

[link]


2010. máj. 31. 17:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
57%

bocsánat, de bevallom, hogy nem olvastam tovább a kérdés első soránál( nem tudom, mennyit tudsz a borderekről, de kicsit tájékozódnotok kellett volna mielőtt beszereztétek, mert sok foglalkozást igénylő kutyus ), merthogy írtad, hogy másfél éves. egy igazi border collie ( értsd: nem show, vagy szaporított border ) 4-5 éves korára éri el a teljes kifejlettséget. egy 1 éves border szinte még kamasz . remélem azért segíthettem :)


egy borderes

2010. máj. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

utolsónak, Köszönöm, ezzel megnyugtattál, remélem azért 4-5 éves korára sikerül még picit erősödni :)

Az meg abszolút hülyeség, hogy nem tájékozódtunk rendesen, mielőtt megvettük, mert még idegennyelvű szakirodalmat is olvastam a fajtáról, nagyon átgondolt döntés volt, nagyon sokat foglalkozunk vele, napi szinten futás, séta, játék, tanulás, minden van :)

Az meg, hogy a súlya miatt, a fejlődése miatt kérdezősködök, pusztán aggodalom, akár úgy is fel lehet fogni ezt, mint a kisbabás szülőket, akiknek általában rengeteg kérdésük van, aggódnak, miközben valószínüleg már alaposan rákészültek a gyerekre, dehát mégiscsak jó lenne tudni, mi a helyzet másokkal :)

2010. máj. 31. 21:34
 13/16 anonim ***** válasza:
Megértelek, én is állandóan be vagyok tojva, hogy miért ilyen kis csenevész még mindig a kutyám, aztán a tapasztalt borderesek mindig megnyugtatnak. :D
2010. máj. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
91%
Én még mindig csak azt tudom mondani hogy fogd szigorúan etetés ügyileg aztán akkor majd megtanulja hogy enni kell.
2010. máj. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a tippeket, most már kezdek megnyugodni :)

Igen, a kajálással igyekszem szigorú lenni, csakhát ez is olyan kétoldalú, mert ha eléteszem, és betartom, amit a kutyasuliban is mondtak, hogyha elnéz, és nem mutat érdeklődést a kaja iránt, akkor rögtön vegyem el..oké, el is veszem, de hát olyan keveset eszik néha, hogy félek, miattam marad ilyen pici

2010. jún. 1. 18:25
 16/16 anonim válasza:
Az én borderem most lesz 1 éves, de ő kan, 53 cm és 19 kg, az állatorvosunk szerint is normális súlya van. Ne aggódj szerintem egy 1 éves szukának teljesen normális a 15 kiló, főleg ha nem az erős csontozatúak közé tartozik. De ha nagyon aggódsz, beszélj egy állatorvossal, ő biztos meg tudja neked mondani, hogy alultáplált-e vagy sem, bár én teljesen normális alkatúnak látom a képekről! :)
2010. jún. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!