Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lett egy lovam. Nagyon bakolos...

Lett egy lovam. Nagyon bakolos meg ilyenek, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap kaptam egy lovat és nagyon bakolos, kirúgós angol telivér. Tudtok tanácsot adni?
márc. 18. 14:50
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
26%

Keressen fel tapasztalt lovasokat vagy edzőket, akik segíthetnek Önnek megismerni a lovat és kezelni a kihívásokat.

Tanulja meg a lovasok biztonságos fogását és kezelését. Legyen óvatos, amikor a ló közelében van, és mindig figyeljen a viselkedésére.

Tanulmányozza a lovak viselkedését és kommunikációs jeleit, hogy jobban megérthesse az új lovát.

Ne habozzon kérni segítséget és tanácsot tapasztalt lovasoktól, amikor szüksége van rá.

Legyen türelmes és kitartó. Az új lovas-ló kapcsolat időbe telik, és fontos, hogy lassan és óvatosan haladjon.

márc. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es!


Köszönöm, de az edzőmmel edzük, már 5 éve lovaglom/ismerem a lovat. Azóta mióta kiírtam, rájöttem, h egyébként csak akkor csinálja ha vadócul viselkedik, fel van pörögve. De nem rossz vélemény^^

márc. 18. 15:08
 3/26 anonim ***** válasza:
95%

Egy kis ChatGPT ( első válasz )😂

Ennek ellenére nem beszél olyan hülyeségeket!

A kérdésből kiindulva nincsen edződ, mert különben ezt vele beszélnéd meg ( normál esetben). Így viszont azt mondom, hogy nagy felelőtlenség volt lovat venni, mivel szemmel láthatóan nem rendelkezel elég tapasztalattal. Minél előbb tapasztalt edzői segítségre van szükséged a saját és a lovad érdekében is. Komolyan meg is sérülhetsz és még lesz egy elrontott lovad is.

márc. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
#3 as vagyok, most látom, hogy közben írtál is választ, amiből több minden kiderül. Ha van edződ akkor az ő segítségét kérd, hidd el nem ciki kérdezni tőle, hasznos lehet neked. Illetve ha edző jelenlétében lovagolsz, gondolom segít is előtte lemozgatni, néha lovagolni a lovat helyetted is.
márc. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
53%
Mi az a bakolos?
márc. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
5%
Kedves ötös ha nem lovas ember vagy miért kommentelsz lovas kérdés alá…
márc. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
72%
Már ne is haragudj, de miért ne kérdezhetné meg, hogy mi az a bakolos? Semmi rosszindulat nem volt benne, feltett egy kérdést. Minek kiírjon külön ennek szentelve egy kérdést, ha itt is megteheti, ha már a kérdésben lévő szót nem értette.
márc. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%
*bakolós. Eleve rosszul volt írva.
márc. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Leírom kicsit pontosabban a story-t de előbb 8-nak mondom.

A billentyűzetem nem ismeri fel a bakolós szót és nem javítja ki hosszúra mert nem ismeri fel (igen néha ékezet nélkül írok)


Kedves 5-ös.

Nem baj ha nem tudod. A bakolós szótöve a bakol/bakolás, ami azt jelenti, h a ló hátra rúg a 2 lábával.


Nah, akkor jöhet a story:


úgy lett lovam (Fáklya a neve), h tegnapi edzésen az EDZŐM (igen van edzőm) odament az apámhoz és azt mondta neki, h csapatleépítés lesz (kevesebb ló lesz ezért lovas is kevesebb lesz) ezért kiválasztott 3 lányt (köztük engem is) akik jó lovasok, van érzékük hozzá és az edző (Betti) szeretne velünk komolyabban foglalkozni. Még 2 hónappal ezelőtt hozták Fáklyát és én ültem rá elöszőr, Betti azt mondta megértem a lovat és jól dolgozunk együtt. Ezért felajánlotta, h az enyém lehet Fáklya (az istállóvezetővel választották ki a lányokat) bértartásban ami 60 000 ft lesz minden benne van (box, takarmány, felszerelés, állatorvos, kovács) és áprilistól kezdve keddtől csütörtökig bármikor bemehetek (hétfőn lovaknak pihenő hétvégén meg az úgymondva tapasztalatlanok vannak) a lovardába és én lovaglom, pucolom, futószáraztataom Fáklyát, mert az enyém.



Azért írtam ezt a kérdést, mert lehet, h van tippetek ami segíhet, de nem erre az oldalra fogom építeni a lótartást, idomítást. Arra számítottam, h tippeket adtok nem úgy mondva kioktattok, de ez nem baj, Ez egy anoním oldal, nem várok mást.


Remélem ezzel segítettem megérteni a dolgot.

márc. 18. 17:09
 10/26 A kérdező kommentje:

Elnézést az első hozzászólásomnál nem nagyon figyeltem és kicsit fura lehet, h azt írtam 5 éve meg ilyesmi. Hírtelen a barátnőmmel összekevertem. Ezért elnézést.

Amit most írtam regényt az az igazi story^^

márc. 18. 17:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!