Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lett egy lovam. Nagyon bakolos...

Lett egy lovam. Nagyon bakolos meg ilyenek, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap kaptam egy lovat és nagyon bakolos, kirúgós angol telivér. Tudtok tanácsot adni?
márc. 18. 14:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
84%
Hihetetlen, jól értem hogy rásózták a tanítványokra a bértartást? Mekkora pofátlanság... Lehet, hogy még nagyon szeretnél lovat, de feltételezem nem vagy nagykorú, és nem te fizeted.
márc. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es.


Most nem akarok kötözködni. Nem ránk sózták hanem megkérdezték, h akarjuk-e.

Mert hétvégén sajnos csak olyankor tudunk jönni amikor úgy mondva "bénábban" lovagolnak ezért annyit nem tudnánk fejlődni. Nem voltak pofátlanok és sokszor is megkérdezték, h akarjuk- e vagy ilyesmi. De megértem így egy kicsit fura de nem baj...

márc. 18. 17:47
 13/26 anonim ***** válasza:
81%
Ne haragudj, ha félreérthető voltam. Egyértelmű, hogy ilyet beleegyezés nélkül nem lehet csinálni, de én is voltam gyerekként lovas, és pontosan tudom, hogy az edzők hogyan manipulálják a szülőket és a gyerekeket. Remélem nem jársz így, de ha egyszer mégis, látogass ide vissza, és jelezd kérlek, kíváncsi vagyok a történet végére.
márc. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Kedves 13!


Nincs kedvem veszekedni. kb kiskorom óta ismerem a helyet, az edzőt. Megértem, h gyanúsnak tűnhet, de nem az. Nah, de köszi, h normálisan írsz és nem felkavarodsz^^

márc. 18. 17:55
 15/26 anonim ***** válasza:
64%
Ismét bocsánatot kérek, nem értem, ennyire félreérthető lennék? Szerintem én sem veszekedni jöttem, ez máshogy jön át? Tényleg remélem, hogy nem így van, de azért szerintem ne zárd ki a lehetőséget, jobb körültekintőnek lenni, mint megijedni. Úgy gondolom, hogy azért, mert eltérő a véleményünk még nem kell veszekedésbe torkolljon egy beszélgetés.
márc. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Szerintem se! Most örülök, h normális emberbe botlottam^^
márc. 18. 19:22
 17/26 anonim ***** válasza:
73%

Nem veszekedni akarok. De egyetértek azzal aki azt mondja ez egy fajta manipuláció. Béreld ki a lovat, vagy ha nem akkor nem kapsz olyan minőségű edzést amit szeretnél. Persze a lovardák is nehéz helyzetben vannak, kell nekik a pénz stb. Ha kapsz olyan minőségű oktatást amit ez megér neked, akkor vegulis nem olyan rossz, de gondolom az edzést azt még pluszban fizeted mellé, csak 3 napod van vele, igazából inkább lehúzás mint nem az.

Igy hogy kiderult hogy nem a te lovad (tulajdonilag), kevesebb lehetőséged van ezt a hibát orvosolni. Amit tudnék mondani

-állatorvos, főleg a hátát kéne nézni, de lábak, fogak is

-nyereg lóra állítása

-megfelelő nyergelés (ne nyergelj túl előre, szabad legyen a lapocka, de túl hátra se)

-izomépítés (földi munka, járóiskola, cavaletti)

-megfelelő lóképzés

-megfelelő lovas képzés

-megfelelő takarmányozás

-megfelelő mennyiségű mozgatás (legelőn van e vagy boxban, ha boxban van e kint eleget stb)

Ezeknek a jó részét nem tudod megcsinál(tat)no, mert nem a te lovad. Így reménykedj hogy majd megunja ezt csinálni, vagy az edzőt aki nagyjából ismeri a lovat tud mondani valami hasznosat.

márc. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
91%

11es vagyok

Kedves 17!

Köszönöm, hogy kifejtetted, túl fáradt voltam ahhoz, hogy ezt végigzongorázzam most. Nagyon összeszedetten, szakmailag írtál. A kérdezőnek meg azt szeretném megköszönni, hogy 'kezdőbb' lovas létére ilyen éretten kommunikál, és remélem ez így is fog maradni, illetve fejlődni fog még ebben.

márc. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
57%

Wao. Nagyon ügyes vagy. Most dícsérjünk meg? Te vagy a bajnok magyarországon, senki nem lovagol úgy, mint te.

Egyébként te nem kaptál egy lovat, hanem BÉRELSZ, kezdjük ott és nem a tiéd, mert NEM vetted meg csak bérled azt elolvasva, amit írtál.

Tényleg úgy tűnik, hogy rádsóztak egy lovat. Amúgy meg, te most tényleg egy olyan lovat bérelsz amit nem tudsz ellovagolni és megcipel? Hosszabb idő után a ló tönkre fog menni..

márc. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Most már tényleg nem értem, h az emberek nem értik.


Nem arról van szó, h kibéreltem egy szar, nagyon bakolos lovat. Az allatorvos tegnap volt a lovardában, h minden lovat átvizsgálnom stb. El lehet hinni, h nem vagyok hülye. Bízok az edzőmben és de megéri. Alapból hétvégén szombat vasárnapon ménnek és most emelték az árat 7500-ra (egy órás lovaglásra) egy kis matematika 14×5 az hatvan tehát sokkal jobban megéri mért többet tanulok, keddtől péntekig bármikor kimehetek és bármikor lovagolhatok ingyen. Tehát abban a 60 ezer forintban benne van a box, takarmány , állatorvos, kovács és a keddtől péntekig való ingyen lovaglás.

márc. 19. 07:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!