Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tanács kellene elhanyagolt...

Tanács kellene elhanyagolt lovak újbóli, , beüzemeltetésére´´. Hogyan álljak neki? És mikor ajánlott felülni?

Figyelt kérdés

Ma fogok menni egy nőhöz akinek van 3lova (2felnőtt és 1csikó(akit be kell majd törni- de ez egy más téma)). A nőnek 3 kis gyermeke van, ezért elhanyagolta a pacikat. És állítólag nem is igen ülte meg őket valaki már pár éve. Mit tanácsolnátok, mielőtt felülnék? Pár napig csak futtatgassam őket futószáron, amíg engem is megszoknak és azt,hogy újra dolgozniuk kell? És amikor látom már, hogy nyugodtabbak és megszoktak akkor megpróbálnám. Hm?

És igen, ahogy látszik ilyen téren még nem vagyok túl tapasztalt, de megszeretném tanulni. Meg, remélhetőleg majd a nő is mondd tanácsokat



2015. jún. 29. 09:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Több sebből vérzik.

1 Tudom h mostanában pár tanyabohóc elhintette h betörni az = belovagolni. Lehetne erről vitát nyitni megint de normális lovas belovagolja ,a betörés meg marad a tanyasi lókergető suttyóknak .

2: a belovagláshoz mindenképpen futószárazni kell elsőnek,azt jól gondolod. Viszont egyedül kevés vagy ,minimum 2 emberes munka. Ha már futószáron aránylag jól megy,akkor kell elkezdeni felhasalgatni rá,úgy h valaki segéd közben fogja a lovat. A másik opció ha homokzsákokat rak rá az ember,mielőtt felülne h megnézze miként reagál a hátán való súlyra a nyers ló. Persze lehet úgy is az egészet h "nem fogok én itt ge#izni vele,majd felülök egyből azt kénytelen lesz elviselni" Csak az ilyen lóból soha nem lesz normális ló utána.Ez a belovaglás tényleg egy külön szakma, én hagynám a helyedben ha itt kérdezed mit csinálj.

2015. jún. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

Az első nagyon jól mondott mindent!

Én is javaslom a homokzsákot, olvass utána, kérj segítséget profitól. Net, könyvek…

2015. jún. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szerintem is a betörés elég durván hangzik, de Eddig más megfelelőt nem hallottam- Ezt meg úgyis majd tapasztaltabb lovasokra hagyom.

De ezt a belovaglást megfogom próbálni így akkor.

És nem, nem fogom hagyni, mert szeretnék majd lovakkal foglalkozni a jövőben, csak ahogy írtam MÉG nincs ilyennel tapasztalatom, és már utána olvasgattam, de kiváncsi voltam személyes tapasztalatokra is.

Koszonom szépen a válaszokat! :)

2015. jún. 29. 11:14
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Az lenne a legjobb ha lenne valami hozzáértő belovagló és hozzátudnál szegődni ,menni vele egy párszor és megmutatná a dolgokat.
2015. jún. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy én értek félre valamit, de szerintem a kérdező kettő, egyébként már belovagolt, ló újbóli munkába állítását szeretné megvalósítani. Nem a nyers csikót belovagolni. Erre beledöngölitek a földbe. Gratulálok!

Felülés előtt talán célszerű futószárazni őket. Gondolom a zablától meg a nyeregtől is eléggé elszoktak. De azt úgyis látni fogod, hogy hogy viselkednek felszerszámozáskor. Ha nyugisan viselik, meg lehet próbálni már első alkalommal is felülni rájuk, ha nyugtalanok idegesek, talán célszerű dolgozni velük kicsit földről dolgozni.

2015. jún. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi Jelekh, eddig te értelmezted jól a kérdésemet! Ma megyek hozzájuk munkaután, úgyhogy akkor majd meglátjuk mire hogyan fognak reagálni- főleg a jelenlétemre, meg az újbóli munkára.. de akkor futószárazásnak hozzákezdünk már ma. Aztán lehet, hogy a végén kicsit felülök, vagy pedig legközelebb- meglátjuk :)
2015. jún. 29. 14:09
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
"akit be kell majd törni" belovagolt lovat,amin rég lovagoltak azt miért kéne "betörni"? + írja h az egyik csikó. A kérdés van hülyén leírva.. Jelekh te is már hiányoztál..
2015. jún. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%
Csikóval mi mást kéne mint belovagolni? Amire évek óta nem ültek annak ugyanúgy belovagló kell aki helyrehozza , elrontott lovak helyrehozatalában jártas .
2015. jún. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
És egy szóval nem említi h a csikóval nem Ő akar foglalkozni . 1 hónap kimarad egy lónál már az is sok,nem h évek. Lényegen nem változtat , majdnem elölről kell kezdeni mindet velük .
2015. jún. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

látszik sok tapasztalatotok van ebben "1 hónap kimarad az is sok" :D nyugi, évek alatt se felejtik el az alapokat semmiképp, nyilván kondijuk nulla, inkább arra kell figyelni, a hátizmaikat is erősíteni kell, így az elején csak rövid, 20 perces lovaglásokat javasolnék, utána fokozatosan lehet emelni a lovaglás idejét és a feladatok nehézségét.


én ültem olyan lovon (személyes tapasztalat) ami 9 évig nem dolgozott (!!!) ekkor 15 éves volt, 6 éves koráig lovagolták gondolom 3-4 éves korától, tehát arányaiban az életének igen rövid szakaszában lovagolták, az 5. lovaglás alkalmával már nagyon szépen ment, eleje, hátulja körüli fordulat, combra való engedés, minden ment neki, amit valaha tudott!


(mondjuk azt tény, hogy 9 évig nem teljesen le volt parkolva, mert évente párszor, mondjuk kb havi 1x befogták kocsiba, tehát zabla néha volt a szájában)

2015. jún. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!