Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kaphatott olyan sokkot a...

Kaphatott olyan sokkot a macskám, hogy teljesen megvaduljon?

Figyelt kérdés

A cicánk mindig is lábkapkodós volt, játékból naponta 1-2x elkapta a lábunkat, de nem túl durván. Egyik este vidéken voltunk vele (ahol amúgy annyira nem szeret lenni), amikor is az utcán egy vérfagyasztó női sikolyt hallottunk. Berohantam a sötét szobába, ahol a macska is volt, hogy lássam az ablakból, hogy mi történt. Amikor kijöttem volna a macska visítva megtámadott. Nagyon félelmetes volt. A lábamat kapta el és nyúzta. Másnap reggel is fújt, sikított, teljesen kifordult magából. Elvittük orvoshoz, aki leszedálta, amitől csak rosszabb lett. Amikor hazahoztuk, továbbra is sakkban tartott minket, fújt, támadott. További két orvosnál voltunk, senki nem tudott okosat mondani (csak azt, hogy nem veszett - persze oltott és benti macska, hogy lehetne). Kaptunk feromon párologtatót, használjuk. Most ott tartunk, hogy a macska 80%ban nyugisan van, de a maradék időben figyel (stíről) minket, és ha a közelében megyünk el, megtámadja a lábunkat, olykor ordít közben. Nem ivartalanított, nőstény cica. Nagyon szeretjük, de nagyon félünk tőle.


Volt valakinek hasonló esete? Minden tapasztalat segít.

(Ja és nem akarjuk elaltatni, szóval nem erre megy ki a játék.)


2010. aug. 11. 20:58
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Sajnos a cica továbbra is agresszívan viselkedett, ezért megfigyelte egy állatorvos és utána nézett a problémának.


Lényegében az történt, hogy tényleg sokkot kapott a macska, és ha hasonló helyzetet észlel, akkor rémül meg. valószínűleg a hellyel és sajnos velünk kapcsolja össze a szörnyű élményt, ezért az orvos azt javasolta, hogy próbáljunk új helyet találni neki. Sajnos ugyanis nagy valószínűséggel a jelenlegi környezetében továbbra is szorongani fog, és ideges lesz.


A szívünk megszakad, 5 évet élt velünk ez a gyönyörű macska és most az ő érdekében meg kell válnunk tőle.


Aki tehát tudna egy tágas helyett egy kék félhosszú szőrű cicának, vagy ismer valakit, aki befogadna egy ilyen sorsú állatkát, kérem jelezze itt: szofi75@gmail.com


Képek a cicáról:

[link]

2010. aug. 16. 21:58
 12/17 anonim ***** válasza:
h
2011. júl. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Kérlek segítsetek,ma ugyan ez történt a cicámmal,azt hiszem sokkot kapott.Gyűlöl engem,fújtat rám.Nem tudom mi lesz...belehalok,ha meg kell tőle válnom!9 éves,szobacicáról van szó.Kérlek titeket segítsetek nekem!
2011. júl. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Ugyanez tortent velem is.Van egy masfel eves mainecoonunk.5 honaposan kerult hozzank.Mar kezdetben is olyan felol,visszahuzodo macska volt.Augusztusban elvittuk paroztatni ,de nem sikerult,mert egesz ido alatt el volt bujva,elo sem jott.Oktober elejen beszokott a kint tartott hazi macskank en pedig felfogtam ot ,mire o elkezdett nyavogni.Erre a mainecoon csunya hangot kiadva magabol nekem ugrott es alig tudtam elrohanni elole es bezarkoztam.Eltelt vagy masfel ora ,mire ki mertem jonni a szobabol,mert ugy neztem ,addigra lenyugodott.Kesobb mar nyitva hagytam a szoba ajtajat es elkezdtem a szonyeget tisztitani.Erre o berohant a szobaba es en remuletemban ujra rohantam elole es belerugtam egy viragcserepbe,elestem ,o ram ugrott es csikart ,harapott.A ferjem szedte le rolam es be kellett ot zarnunk egy masik helyisegbe. Nekem eses kozben elszakadt az Achilesz inam ,megoperaltak es mar elore rettegtem a hazajoveteltol.Szerencsere mostanaig a macska normalis volt,mellettem fekudt,vakargathattam ot,nyomdosott,hempergett.Tegnap viszint bement a haloba ,az ablakba ult ,de kint a mi kutyank es egy idegen kutya szaladozott.O morogva figyelte oket.En bementem,hogy ablakot nyissak es elzavarjam a kutyakat,erre a macska visitva nekem jott ,harapta ,csikarta a labamat es mivel mankoval jarok az elozo tamadas miatt ,csak annyit tudtam felelmemben tenni ,hogy beugrok a haloszekrenybe es tartom az ajtot,mert meg oda is utanam akart jonni.Erre o felugrott a szekreny tetejere es onnan akart bejutni a szekrenybe.Rettegtem es a kiabalni sem mertem a ferjemnek,mert amikor megszolaltam ,ronda hangokat adott ki magabol.Azota mar nem merek vele egyutt lenni ,ezert kiraktuk ot egy elkulonitett teraszra ,ahonnan nem tud bejonni.Szerintem ez sem megoldas,mert teljesen elvadul.Kulonben o is gyakran figyelt es mindig olyan erzesem volt,hogy tamadasra keszul.Barmikor hpzza sem lehet nyulni ,mer megcsikar ,vagy harap es mar a ferjemet is megcsikarta.Felek tole,de megprobalom ot orvoshoz vinni ,mert nagyon szeretnem ,ha normalis lenne.
2012. nov. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Niki0909 válasza:

Sziasztok!

Nagyon erdekes nekem ilyesmit olvasnom, ugyanis ez velem is megtortent az en cicammal kislanykoromban.A nosteny cicam egyik pillanatrol a masikra megtamadta anyukamat es a mamamat a lakasban....elkezdett nyusziteni es nekik esett de rendesen.Iszonyu sebeket ejtett rajtuk, korhazba is kerultek vele, szerencsere en idoben be tudtam zarkozni elole.A cica el lett vitetve,hogy elaltatjak.Eltelt 2 honap es mar szazszor megsirattuk, megbekeltunk a tortentekkel amikor hivtak,hogy mehetunk a cicankert!!!Valami felreertes tortent es csak karantenban tartottak 2 honapig, nem altattak el.Mondanom sem kell mennyire sokkolo volt a hir, de mivel az orvos azt javasolta,hogy ivartalanitsuk es utana "kezesbarany" lesz igy ez tortent es hazavittuk.Nagyon tartott tole az egesz csalad, de nagyon szerettuk, ezert par heten belul minden a regi lett.Tortent aztan,hogy kb 4 honap mulva egyik este anyukam bekapcsolta a radiot ami visito hangot adott ki....en a folyoson jatszottam es a kov. pillanatban rohan felem a macska es nekemugrik....ugy rasimult a labamra mint egy nadrag...nem tudtak letepni rolam, teljesen sarokbaszoritott es tepte a borom, karmolt,harapott.Mindekozben ossze kakilta a lakast...de szo szerint....Sikerult letepniuk rolam vegre es bezarkoztam a wc-be, utana anyura ugrott..akkor a mama szedte le rola...anyu a furdobe zarkozott es a mama probalta elkapni.Sosem felejtem el, tisztan emlekszem hogy allok a wc-ben es lenezek a ket labamra...mindketto uszott...szo szerint uszott a verben....nem latszott ki a borom egy negyzetcentimeternyi teruleten sem, alattam vertocsa....olyan volt mint egy szaftos horror film.Ezt nem lehet leirni.

Persze a mamat is szetszedte a macska de akkor a szomszedba sikerult atfutnunk es kesobb sajnos az egyik szomszed egy boros uveggel leutotte a cicat....:'( Egesz ejjel az ugyeleten voltunk, injekciokat kaptunk...a labainkra hatalmas koteseket tettek ami 3 hetig rajta volt, alig birtam menni.11 eve tortent ez a dolog de a mai napig tele van mindket labam a karmolasokkal, fog nyomokkal....sosem mulik el, az osszes latszik!!!!!

Valoszinuleg a radio hangja hozta ki ezt belole, es beteg is lehetett...veszett nem volt, maig sem tudni mi volt ez.De csak annyit javaslok mindenkinek akivel ez elofordult egyszer, VALJATOK MEG A CICATOL!!!! nagyon fajdalmas tudom, de ha egyszer megtamadott ujra meg fog, egyre durvabban!!!!!!!!Foleg a kisgyerek kozeleben van, mennie kell!!!!Vagy majd jonnek a sebek amik soha nem tunnek el meg a remalmok evekig...(meg mindig almodok ezzel). Viszont remelem kicsi az eselye,hogy ugyanaz megegyszer megtortenik velem, mert 3 hete magunkhoz vettunk egy edes kiscicat!:-D Meg pici es aranyos, de rettegek elore hogyha nagyobb lesz felni fogok tole!:-(

Ja a tamados macskam neve Tigris volt....talan nem jo nev.... ;-)


Aterzem az osszes tortenetet amit irtatok!!!:-(

2013. máj. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Ti amúgy agyilag rendben vagytok? Rettegni egy 3-4-5 kilós macskától, ez komoly? Terrorban tart egy macska? Egy egész családot, meg kórházba küld mindenkit? Szekrénybe kell bújni előle? Hát mi lenne tényleg ha egy kutya támadna meg titeket?:DDD
2023. márc. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
ja, éltek még egyáltalán? nehezen hiszem ilyen mentalítással:D
2023. márc. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!