Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem ivartalanítanak...

Miért nem ivartalanítanak felnőtt ismeretlen macskát?

Figyelt kérdés
Kb január óta megjelent a házamnál egy idegen kandúr. Elég fiatal, szerintem max 2 éves lehet. Eleinte nagyon félénk volt, de ahogy adtam neki enni, néhány hét alatt teljesen megszelidült, és ideszokott. Eleinte nagyon sovány volt, bolhás és csipás, de már egész jól néz ki. Összebarátkoztunk, és már velem is alszik, látszólag nincs gazdája, így gondoltam megtartom. Elvittem állatorvoshoz, hogy ivartalanítsa és megkapja az oltásokat, és neki is ugyanezt elmeséltem, hogy csak úgy befogadtam a macskát. Erre azt mondta, hogy nem akkor nem csinálhat vele semmit, mert nem én vagyok a gazdája, és lehet, hogy az igazi gazdája keresi, ő pedig nem biztos, hogy akarná ivartalaníttatni. Keverék házimacska, sem chip, sem pedig nyakörv nem volt rajta.

2023. márc. 30. 17:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
26%
A leírásodban ott a válasz. Nem te vagy a gazdája. Attól, hogy enni adsz neki még nem leszel gazdi. Hagyd elmenni és majd hazamegy, valaki biztos már nagyon keresi.
2023. márc. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Kijárós macska, nem tartom bezárva, ha akarna elmenne. Nyilvánvalóan otthonérzi magát nálam.
2023. márc. 30. 17:44
 3/23 anonim ***** válasza:
95%

Ivartalanitanak, csak ez az orvos nem.

Pedig meg ha lenne is gazdaja, akkor is jobban jarna az a szerencsetlen macska, ha nem szaporodna tobbet.


Vidd el mashoz.

2023. márc. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
És ha sem chip, sem nyakörv nincs rajta akkor az "igazi" gazdája hogy bizonyítja, hogy az övé? Nem tudom macskáknál hogy van ez, de ha egy kutyában nincs chip akkor gazdátlannak számít, kifizeted a chipet, nevedre írják és ivartalaníttathatod, monjuk egy kutyát értelemszerűen akkor befogadsz és utána rendszeresen hordod oltásokra stb.
2023. márc. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
11%
Nem érted, hogy az nem a te macskád?? Próbáltad egyáltalán megkeresni a gazdáját? Írtál A helyi FB csoportokba? Újságba hirdetted? Ha ezekután sem jelentkezik a gazdi, akkor vidd menhelyre vagy az állatmentőkhöz, ők hivatalos úton intézkednek.
2023. márc. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%

5-os, szerintem inkabb orulni kene, hogy van, aki gondoskodik errol a szerencsetlen allatrol.


En azt nem tartom normalis gazdanak, aki hagyja koborolni a macskajat. Ennyi esze van, nyilvan szarik bele, hat akkor ha eltunik, eltunik.


Sokkal jobb elete lesz ennek a macskanak a kerdezonel, mint eddig. Sovany volt, bolhas, chip sincs benne. Szerinted ezt azt jelenti, hogy torodott vele valaki? Fejezd be!

2023. márc. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
4 Nekem is volt a terv, hogy kifizetek mindent, ellátjak, becsippelik és a nevemre veszem. De a doki szerint nem lehet.
2023. márc. 30. 17:56
 8/23 anonim ***** válasza:
95%
Vidd el másikhoz, gyakran csinálnak olyat is, hogy összeszedik egy kolónia felnőtt tagjait és ivartalanítás után visszaengedik, tehát még csak be sem fogadják, de legalább már azok nem szaporodnak tovább. Keress olyan orvost, aki felelősebben áll ehhez a kérdéshez.
2023. márc. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
86%

Elviszed az állatorvoshoz. Megmondod hogy ez itt Gézuka, a macskád. Akkor kiállítanak neki egy oltási könyvet és benne lesz a neved, mint tulajdonos. Onnantól a tied és lehet ivartalanítani, vagy amit akarsz.

Az orvos hülye már bocs. Felénk is ilyen id*óták vannak. A szomszédnak is azt mondták hogy minek szegény macskát ivartalanítással kínozni.

2023. márc. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudhatjuk, hogy az igazi gazdájánal milyen élete volt. 2-3nap kóborlás elég ahhoz, hogy bolhás legyen és lesoványodjon. Meg kellene keresni a gazdit, és ha ő lemond róla akkor megtarthatod.
2023. márc. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!