Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem ivartalanítanak...

Miért nem ivartalanítanak felnőtt ismeretlen macskát?

Figyelt kérdés
Kb január óta megjelent a házamnál egy idegen kandúr. Elég fiatal, szerintem max 2 éves lehet. Eleinte nagyon félénk volt, de ahogy adtam neki enni, néhány hét alatt teljesen megszelidült, és ideszokott. Eleinte nagyon sovány volt, bolhás és csipás, de már egész jól néz ki. Összebarátkoztunk, és már velem is alszik, látszólag nincs gazdája, így gondoltam megtartom. Elvittem állatorvoshoz, hogy ivartalanítsa és megkapja az oltásokat, és neki is ugyanezt elmeséltem, hogy csak úgy befogadtam a macskát. Erre azt mondta, hogy nem akkor nem csinálhat vele semmit, mert nem én vagyok a gazdája, és lehet, hogy az igazi gazdája keresi, ő pedig nem biztos, hogy akarná ivartalaníttatni. Keverék házimacska, sem chip, sem pedig nyakörv nem volt rajta.

2023. márc. 30. 17:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%
Menj el egy másik dokihoz és mond hogy a tied ha már hónapk óta nálad van és te gondozod akkor a tied.
2023. márc. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a gazdi azzal, hogy ha már kijárós a macska (most ebbe nem menjünk bele, hogy ez miért rossz) legalább egy nyomorult chipre nem volt képes beruházni (nyakörv/biléta is lehetne, de az meg balesetveszélyes) le is mondott a macskáról.
2023. márc. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
76%

10-es, neked mi bajod van? Miert nem engeded el a temat es miert vedesz egy ilyen semmirekellot, akit en gazdanak se neveznek? Mar ha van neki.

Mert nagy esellyel nincs.


Nyilvan azert, mert hasonloan tartasz te is macskat es tudsz ezzel azonosulni, de inkabb maradj csendben. Ez nem felelos allattartas.

2023. márc. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
82%

Minek kell elmondani a dokinak az egész élettörténeted?

Menj el másikhoz,pofázz kevesebbet éa ivartalanítják majd.

2023. márc. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
85%
Én a doki helyében örültem volna,hogy valaki befogad egy kóbor macskát.Vidd el máshoz majd ő megcsinálja azokat amiket ez az orvos nem.
2023. márc. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
79%
Kifejezetten érdekelne, hogy mégis mit számít az, hogy a feltételezett gazdája akarja-e ivartalaníttatani? Technikailag kóbor volt, ha tnr-es állatvédők kapják el, semmi kérdezés nélkül ivartalaníttatják.
2023. márc. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
87%
Érdekes a doki. A mi állatorvosunk nem szokott ilyenbe belekötni. Tudja, hogy felkaroljuk az összes beteg, sérült kidobott állatkát, amiben tud, segít. Fél éven belül jött két idegen cica, ráadásul az egyik ivartalanitva is volt. Ő kitett róluk képet a rendelőben, bogy talált cicák, én is kitettem a környéken plakátokat. A doki beoltotta őket, megkezdte az egyéb bajaik kikezelését (fülatka, bolha, ínygyulladas stb) mire ezeknek a végere jutottunk eltelt másfél hónap, amíg senki sem kereste őket. Az utolsó kontrollon megbeszéltük a még ivaros cica ivartalanítását, amit azon a héten meg is csinált és kész. Azt mondta, ha valaki ennyire nem keresi a macsekját, akkor vagy nem is volt gazdája vagy jobb is ha nem találja meg...
2023. márc. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
16%
Ha a házad előtt egy ismeretlen otthagy egy autót, benne a kulccsal, akkor az onnantól már a tiéd? Amit a kérdező csinál, az közönséges rablás! Ne gondoljátok már, hogy okosabbak vagytok mint egy állatorvos, és ne bíztassátok a kérdezőt törvényszegésre.
2023. márc. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

18, csakhogy az autónk van egyedi azonosítója, (rendszám) a említett macskának meg nem volt. (chip, nyakörv)

Nem a háza elött volt, hanem a kertjébe, tehát a birtokán. Az állapota leromlott.

Tehát, ha nagyon hasonlat, akkor a kérdés úgy hangzik, hogy megtarthatod-e felújíthatod-e (átalakíthatod? - ivartalanitás) a kertedbe bekerült (bedobott?) romos kerékpárt?


Sokadrészt,

Aki idegen dolgot jogtalan eltulajdonítás végett úgy vesz el mástól, hogy evégből

a) valaki ellen erőszakot, illetve az élet vagy a testi épség elleni közvetlen fenyegetést alkalmaz, vagy

b) öntudatlan vagy védekezésre képtelen állapotba helyezi, ...

Rablás az is, ha a tetten ért tolvaj a dolog megtartása végett erőszakot, illetve az élet vagy a testi épség elleni közvetlen fenyegetést alkalmaz.


Szóval legszélsőségesebb esetben is csak jogtalan elsajátítás tényállásáról beszélhetünk, ha azt feltételezzük, hogy a kérdező nem követte a talált tárgyak (állat) esetén előír törvényes protokolt. (Ha igen, akkor a élő állat esetén előír 3 hónap már letelt)

2023. márc. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
65%

18-as, pofa alapállásba, ülj le, egyes.

Az egyetlen, aki itt törvénysértést követ el, az a (lehet, nem is létező) “gazda”.

Ugyanis kutyakötelessége lenne a macskáját a telkén belül tartani. Nem, nincs szabad állat meg nem lehet meg egyéb süket dumák. Meg kell oldani és kész.

2023. ápr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!