Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem ivartalanítanak...

Miért nem ivartalanítanak felnőtt ismeretlen macskát?

Figyelt kérdés
Kb január óta megjelent a házamnál egy idegen kandúr. Elég fiatal, szerintem max 2 éves lehet. Eleinte nagyon félénk volt, de ahogy adtam neki enni, néhány hét alatt teljesen megszelidült, és ideszokott. Eleinte nagyon sovány volt, bolhás és csipás, de már egész jól néz ki. Összebarátkoztunk, és már velem is alszik, látszólag nincs gazdája, így gondoltam megtartom. Elvittem állatorvoshoz, hogy ivartalanítsa és megkapja az oltásokat, és neki is ugyanezt elmeséltem, hogy csak úgy befogadtam a macskát. Erre azt mondta, hogy nem akkor nem csinálhat vele semmit, mert nem én vagyok a gazdája, és lehet, hogy az igazi gazdája keresi, ő pedig nem biztos, hogy akarná ivartalaníttatni. Keverék házimacska, sem chip, sem pedig nyakörv nem volt rajta.

2023. márc. 30. 17:40
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kérdező. Vid el másik állatorvoshoz. Ivartalanitsd ki, chipeld és oltasd be. Az alapítványok is ezt teszik.

Közben plakátold ki,és rakj ki keresőposztot,ha eddig nem tetted. A törvény úgy írja elő, hogy talált állatnak 14 napig kell keresni az eredeti gazdáját,utána azé aki találta. Mellesleg láttam itt egy kommentelőt aki a gazdit védi aki lehet nincs is. Ha van akkor felesleges védeni. A törvény előírja,hogy saját birtokán kell tartania a macskát is. Aki pedig kiengedi ezt a törvényt megszegi. Az aki kiengedi ne csodálkozzon ha eltünik. Mellesleg már rég kötelezővé kellene tenni mind az ivartalanitást mind a chipet, ami kutyánál már kötelező is, de sajnos sok aberált alak van aki ezt sem teszi meg, de az állat kell. Örülni kell hogy a cica jó helyre került. Sajnos sok cica nem ilyen szerencsés és szenvedésekel ér véget a rövid kis élete. Chip,oltás,ivartalanitás,benti tartással. Így tart egy felelős gazdi cicát. Aki erre nem képes az számoljon a következményekkel

2023. ápr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Kedves 21-es, honnan jön ez a 14 nap? Melyik törvény melyik passzusa írja ezt?
2023. ápr. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

A jogi következményei miatt. Bár csak kutyánál szoktak vele foglalkozni, mert azok azonosíthatóak. Macskánál csak azért, mert megemlítetted nem a tiéd. Vidd el másikhoz és mond azt, hogy szeretnéd a macskádat ivartalanítani, ennyi. Nem kell részletezni, hogy te ezt találtad.


Kutyát a beazonosíthatósága miatt csak a gazda vagy a gazda által írt felhatalmazással lehet nemcsak ivartalanítani, hanem bármilyen beavatkozást, műtétet elvégezni és még akkor is alá kell írnia a gazdának a papírt hozzá. Anélkül neki se állhatna hivatalosan.

2023. ápr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!