Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy éli ezt meg a cica?

Hogy éli ezt meg a cica?

Figyelt kérdés

Elhoztam egy kiscicát a nagymamám falujából mert nagyon rossz állapotban volt. Az első 2-3 hétben végig csak feküdt, elé kellett tennem az ételt és a vizet hogy táplálkozzon. Nem nyávogott és nem is dorombolt. 3 fajta gyógyszert kaptunk az orvosnál, mára már teljesen egészséges lett. Viszont most nagyon ragaszkodik hozzám, mindenhova követ, bebújik mellém, addig nyávog amíg nem simogatom meg. Ha itthon vagyok és tevékenykedek, pl takarítok akkor van hogy 10 percen keresztül nyávog, amíg nincs egy kis szabad időm foglalkozni vele. Sajnos keveset vagyok itthon, naponta 1 órát tudom szeretgetni. Hétvégén más a helyzet, olyankor sokkal többet játszok vele.

Szerintetek rossz ez így neki? Megszakad a szívem amikor reggel megyek dolgozni és keservesen nyávog. :(


febr. 17. 01:21
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Még picurka, fedezi fel a világot, Te vagy neki az egyetlen öröme.

Csak maradjon sokáig egészséges, ne kapjon el semmi macskanyavalyát, felv, stb..:(

Lehet állatka nélkül élni, de állattal meg sokszor megszakad a szív. :(

febr. 17. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul, de meg fogja szokni, vegyél neki játékokat, olyat amit ha pofozgat akkor ide-oda mozog (könnyű kis labda, picike plüss, stb), előbb-utóbb feltalálja magát, de hiányozni fogsz neki mindig, ha nem vagy otthon.

Vannak a neten otthoni kamerás felvételek, amiken lehet látni, hogy még a felnőtt macskák is jelentős időt töltenek azzal, hogy a bejárati ajtó előtt ülnek, és nézik mikor érkezik haza a gazda.

A tied még picike, ilyenkor még normális esetben a tesóival lenne a természetben, de a macska alapvetően nem falkaállat, szóval magát az egyedüllétet azért meg fogja szokni, csak az emberéhez ragaszkodik.

febr. 17. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Van nagyon sok játéka, de nem nagyon játszik velük. Mindig ugyanott vannak ahol hagyom őket amikor elmegyek otthonról. Egyedül azt a botot szereti aminek a végén toll van, de az is csak 1-2 percre érdekli, utána már csak simogatás kell neki.:(
febr. 17. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!