Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ekkora baj, hogy konkrét...

Ekkora baj, hogy konkrét igényekkel fordultam a menhelyhez?

Figyelt kérdés

Egy fiatal sárga vagy trikolor macskát szerettem volna örökbefogadni a helyi menhelyről, és az ott dolgozó (vagy önkéntes?) nő nagyon kiborult, mikor mondtam, hogy nekem csak sárga vagy trikolor kell. Nagyon lekezelően beszélt, hogy a macska az nem divattárgy, hogy a színe alapján válasszak, meg hogy a fekete cicák és épp annyira aranyosak, bla-bla.


Tudom én, hogy színtől függetlenül minden macska lehet imádnivaló kedvenc, de mi azzal a baj, hogy nekem inkább a sárgák tetszenek? Szerintem inkább örülniük kellene, hogy valaki örökbefogad egy árva macskát.



febr. 25. 15:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
72%
Ezek mind ilyenek
febr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
47%
Ez is a pénzről szól. Sok megtévesztett meg csak utalgat nekik
febr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
61%

Mert egyből kiszúrhatú, hogy nem a cica sorsa érdekel, hanem csak úgy állsz hozzá, mint egy új táskához :) másrészt ha van szimpi macska a mentésnél (pl látsz egy vöröset vagy trikolort, aki megfog), akkor azzal nem küldenek el, ha érdeklősz. Ellenben ha nincs konkrét cica, akire érdeklődsz, akkor 1. Úgy néz ki, mintha előrendelést adnál le macskára 2. Ott a csomó cica aki várja a gazdit, és biztos találnál olyat, aki tetszhetne, de nem veszed a fáradtságot.

Szóval röviden: az jön át, hogy a macska legyen érted,és nem fordítva, így pedig egy jó érzésű macskamentő sem szívesen ad mentett cicát.

Le lehet pontozni nyugodtan, de ez van. Ahány rossz gazda van, érdemes szűrni, kinek adunk cicát.

febr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
72%
Mondjuk tényleg szánalmas, hogy csak a színe érdekel első körben, utána vagy hajlandó egyáltalán rápillantani. Persze van olyan, hogy nem tetszik egy adott cica külseje, de te meg se vagy hajlandó nézni semmilyen másikat. Mint mikor egy autókereskedésbe mennek az észkombájn picsák, hogy nekik mindegy, csak piros kocsi legyen. De az legalább csak egy tárgy, te meg egy élőlényért akarsz felelősséget vállalni…
febr. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
59%
Konkrét igény az, ha mondjuk kölyök vagy épp kifejezetten idősebb, netán lakáshoz szokott vagy gyerekekhez, kutyákhoz, más macskákhoz jól viszonyuló cicát keresel. Nem az, hogy ilyen meg olyan színűt, ilyen agyhalottra én se bíznék egy nehéz sorsú mentett állatot, mert láthatóan csöppet sem az vezérel, hogy önzetlenül segíts rajta.
febr. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
30%

Csak a sárga és/vagy a trikolor passzol a bőrgarnitúrátokhoz? Esetleg a műkörmödhöz?

És ha odapisil vagy hány a trendi életed közepébe, akkor viszed vissza?

febr. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
66%

Ennyi elmebeteg némbert, akik itt írogatnak… Ha valaki egy bizonyos színű macskát szeretne, mi a kénköves lópéniszért ne lehetne olyanja? Ettől már rossz gazda lesz? Akkor ilyen alapon, aki, mondjuk, kimondottan Main Coont szeretne, az is szar gazda, mert nem jó neki bármilyen utcamacska? Az agyam eldobom ezektől a beteg menhelyes luvnyáktól.

Ezért nem fog tőlem soha az életben egy fityinget se kapni egy menhely, állatvédő szervezet sem. Mert szociopata az egész banda, úgy ahogy vannak. Aki sárga/trikolór macskát szeretne, az már szar gazda lenne, aki csak dísznek akarja a cicát. Gratulálok, sokat tesztek az ügyért, amit támogatni akartok. Szerencsére egyre többen veszik észre, milyen gusztustalan, pokróc ember a menhelyesek zöme. Vágjátok csak a fát magatok alatt, hajrá!

febr. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
69%
Engedd meg hogy visszakérdezzek. Igaz, én kutyás vagyok, de attól még kérdezhetek. Ha tegyük fel bemész arra a menhelyre, megnézed a macskákat, odamegy hozzád egy sima szürke, vagy bármilyen egyéb színű macska, hízeleg, kedves veled, de a sárga, vagy a trikolor le sem szar, és láthatóan nem kér a társaságodból, sőt egyenesen elutasító, akkor melyiket hozod el?
febr. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
49%

"Ettől már rossz gazda lesz? Akkor ilyen alapon, aki, mondjuk, kimondottan Main Coont szeretne, az is szar gazda, mert nem jó neki bármilyen utcamacska? Az agyam eldobom ezektől a beteg menhelyes luvnyáktól."


Egy, aki maine coont akart, maine coont vesz a tenyésztőtől. Alternatív esetben örökbefogad a fajtamentéstől. (Aki elhoz szaporítótól, azt hagyjuk is, mert ott már a morál eleve lent van). Menhelyre azért megyünk, hogy otthont adjunk egy otthontalan állatnak, nem azért, hogy X esztétikumú macska legyen. Aki így áll hozzá, hogy neki csak X színű KELL, akkor ott joggal feltételezhető, hogy nem fogja figyelembe venni a macska igényeit, mert az nem érdekli, hogy kompatibilis-e az adott macska az ő életébe, és meg tud-e adni neki mindent, hanem hogy olyan színű legyen, ami tetszik neki.

Kettő, a személyes preferenciák és az elvárások két külön dolog. Fordítsuk meg kicsit! Tegyük fel, hogy te kék szemű, szőke hajú gyereket szeretnél. Akárkinek mondanád ezt el, tudná, hogy ez egy nagy red flag. Miért? Mert 1. irreális elvárás, hiszen mi van, ha mondjuk anyuka barna szemét örökli? Meg van az esélye. 2. Miért lesz több a gyerek, ha kék a szeme és szőke a haja? Reálisan nem lesz jobb, de a te értékrendedet tükrözi, hogy ilyen elvárással állsz neki. Ha pedig nem teljesíti az elvárást, akkor nem fog megfelelni neked, ergo nem megfelelő közegben és szellemben nevelkedik a gyerek.

Macskánál sincs ez másképp. Semmi gond nincs azzal, ha valaki akar egy adott fajtát tartani, ott vannak a tenyésztők, hozzájuk lehet fordulni. Ha adott színt szeretnél, és neked tényleg csak ez számít, biztos találsz az utcátokban egy felelőtlen emberkét, akinek úgyis vannak kiscicái, és tuti lesz közte tarka vagy vörös. De a macskamentésnél csomót küzdünk azért, hogy ezeknek a kiscicáknak jobb élete legyen, megfelelő gazdija, aki nem irreális elvárásokat támaszt, akinek a macska nem csak fogyóeszköz, hanem társ, és társat nem az alapján keresünk, hogy tricolor-e vagy vörös, hanem hogy ő beleillik-e a mi életvitelünkbe, illetve hogy mi meg tudunk-e adni neki mindent.

"Ezért nem fog tőlem soha az életben egy fityinget se kapni egy menhely, állatvédő szervezet sem"

Szerencsére nem egy-egy agyalágyulton múlik egy menhely fenntartása. Meg amúgy az erkölcsi pöcegödrök nem szokták érteni azt sem, hogy a gyerekeik, felnőve, miért nem nyitják rájuk az ajtót.

"milyen gusztustalan, pokróc ember a menhelyesek zöme"

Mert megválogatjuk, hogy kinek adunk cicát? :D Ez jó. Biztos könnyebb lehet az élet ennyire kevés sütnivalóval.

febr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem a rossz szándék vezérelte. Tény, hogy az ilyen cicákat sokkal hamarabb befogadják és gondolom már néha kicsit belefáradnak, hogy sokan esélyt sem adnak a kevésbé különlegeseknek. Tudom nem erre vonatkozott a kérdés, de én is azt javasolnám (tapasztalatból), hogy inkább az első élő benyomás alapján dönts. Ki fog választani az a cica, aki neked való.
febr. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!