Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ekkora baj, hogy konkrét...

Ekkora baj, hogy konkrét igényekkel fordultam a menhelyhez?

Figyelt kérdés

Egy fiatal sárga vagy trikolor macskát szerettem volna örökbefogadni a helyi menhelyről, és az ott dolgozó (vagy önkéntes?) nő nagyon kiborult, mikor mondtam, hogy nekem csak sárga vagy trikolor kell. Nagyon lekezelően beszélt, hogy a macska az nem divattárgy, hogy a színe alapján válasszak, meg hogy a fekete cicák és épp annyira aranyosak, bla-bla.


Tudom én, hogy színtől függetlenül minden macska lehet imádnivaló kedvenc, de mi azzal a baj, hogy nekem inkább a sárgák tetszenek? Szerintem inkább örülniük kellene, hogy valaki örökbefogad egy árva macskát.



febr. 25. 15:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
79%

Annyira ajánlja a fekete macskákat, ha meg azzal mész be, hogy te feketét szeretnél, akkor meg már tuti, hogy boszorkányságot akarsz elkövetni vele :D


Amúgy én is úgy mentem be a helyi menhelyre hogy miután üdvözöltük egymást, a gondozó megkérdezte, miben segíthet, én pedig közöltem, hogy szeretnék örökbe fogadni egy vörös kiscicát, lakásban lenne tartva és ivartalanítva lesz. Mondta, hogy rendben és odakísért hozzájuk, mutatta, kik közül lehet választani. Mindegyiket megsimiztem és végül kiválasztottam az egyik vöröskét. Aláírtuk a szerződést, aztán vihettem Isten hírével :D

febr. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
78%
Tényleg hajlamosak túltolni az állatvédők, ezt én is tapasztalom. Én megértem, hogy belefásulnak a sziszifuszi munkába, de az a hiszti, amit sokszor tapasztalok, kontraproduktív. Még egy gyerek örökbefogadásánál is lehetnek az örökbefogadónak igényei, sőt, egyértelműen tisztázni szokták azokat, mert a szervezetek pontosan tudják, hogy senkire nem szabad ráerőltetni semmit, amit az illető nem akar.
febr. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
79%

Mert nem a színe alapján választunk macskát, sem pedig a fajtája alapján kutyát, itt kezdődik, és aki rögtön szín szerint választ, azt mutatja az örökbeadónak, hgoy nem a macska jólléte az első számodra, hanem a kinézete.


Igaza van - kicsit előítéletes, tény, de miért nem jó neked egy cirmos, aki mondjuk tényleg passzolna hozzád igényeket tekintve.


Én mindig fekete macskát akartam, mert olyan szépek, de a szempontom nem a szín volt, hanem hogy passzoljon az életembe - és kaptam egy kicsit idősebb, "unalmas színű" cirmost, aki olyan, amilyet természetre szerettem volna.


A színe pont nem számít, hogy a macska hiperaktív, te nyugis, vagy éppen te kirándulós vagy - pl orzságon belül - ő meg csak a fekhelyén pihenne egész nap.

febr. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
85%
Közel 50 éves vagyok, mindig volt macskám, általában több is, mindig befogadott, ők választottak engem, nem én őket. De mostanra igenis eljutottam oda, hogy most már szeretnék én választani. Nem látok ebben semmi ördögtől valót. Rengeteg cirmosom volt például, most is van, öregecske, agyon van kényeztetve. De előzőleg volt egy vörink, akit sajnos betegség miatt el kellett engednünk és idővel igenis szeretnénk majd újra vörös cicát is a cirmos mellé.
febr. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
82%
Nem választunk fajta alapján kutyát? De ha hozzám egy labrador passzol, nem fogom a pulit választani, csak mert magyar fajta és az van éppen a menhelyen.
febr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
82%
Nem választunk fajta alapján kutyát... Akkor minek vannak egyáltalán kutyafajták? Minek tenyészteni? Röhej...
febr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
52%

Ti amúgy elolvastátok a kérdést? Nem kutyafajtákról van szó, hanem egy macska színéről :D És egyébként a kutyafajtát sem a színe alapján választjuk, hanem hogy az életmódunkhoz passzoló kutya legyen. Ott a rengeteg husky, amit megvesznek az okoskák, mert "szép gugya, köll", aztán szökik, rongál, pusztítja a csirkéket, és hopp, már ki is van dobva az utcára. Mintha nem a gazdák tehetnének róla, hogy a kutyát a külleme miatt választották, nem a fajta tulajdonságai miatt!

Szóval igen, macskát is így kéne választani: nem a külleme, hanem a jelleme miatt. Így aki örökbefogadni akar (akár kutyát, akár macskát) a jellemét kell nézze, nem azt, hogy "szép gugya/macka"-e.

Remélem, érthető voltam.

febr. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azoknak is akik a menhelyes nőt támogatják. Végül fb csoportban találtam egy 10 hetes sárga kandúrt és volt még 2 testvére, de ott legalább nem hápogott a gazdi, hogy miért nem a két másikat viszem el.
febr. 26. 11:41
 19/26 anonim ***** válasza:
74%
#18 Ennyi.
febr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
46%
Na igen. Nem kell csodálkozni, ha az emberek “szaporítóktól” hoznak el állatot, azok nem tekintik szörnyetegnek az érdeklődőt, ha szín alapján szeretne választani.
febr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!