Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az embereknek ennyire nincs...

Az embereknek ennyire nincs szívük?!

Figyelt kérdés

Tegnap délután autóval mentem a gépemet vittem szerelőhöz. Egy cicára lettem figyelmes az út közepén ült, és az autók kerülgették. Először még nevetni kezdtem, hogy ez aztán a bátor cicus, fittyet hány az autókra ő ott sütkérezik a napon. Ahogy közelebb értünk a párom mellettem azt mondta hogy meghalt a cica! Mondom neki biztos?? hiszen ül, hogy hallhatott meg?? Elhaladtam mellette és amit láttam szíven ütött... a cica ott félig ült félig feküdt az aszfalton, kapkodta a levegőt és a szájából ömlött a vér meg a nyál. Azonnal félreálltam és odaszaladtam hozzá, szegény cicán látszott hogy sokkot kapott, valószínüleg elütötték és cserben hagyták, de nem halt meg szegény hanem ott szenvedett még. Becsengettem minden házba volt ahol ki sejöttek, volt ahonnan kikiabáltak hogy őket nem érdekli, nem az ő macskájuk, szóval megdöbbentő volt hogy minden ember becsapta előttem az ajtót!! Nem mertem hozzányúlni szegényhez mert kitudja milye tört el vagy milyen fájdalmai lehetnek. Feltartottuk a forgalmat ugyhogy beültünk és siettünk a szerelőhöz hogy majd ő telefonkönyből adjon állatmentő telefonszámát. Meg is adta, sokáig hívtam de foglaltak voltak. Közben nekem mennem kellett, tudtam hogy semmit nem tudok tenni a cicájért csak hívtam folyamatosan a mentőket. Ja, miközben a szomszédokat csörtettem fel, az összes autó elment mellette, senki nem állt meg :( aztán mire felvették a mentősök, már a város másik oldalán voltam. Hát katasztrofális beszélgetésünk volt, elmondtam a diszpécsernek mi van, aztán az átadta a mentősnek, annak is elmondtam mi van, aztán az átadta az orvosnak, annak is elmondtam mi van, közben egy csomószor várakoztattak, eltelt több mint 10 perc tök analfabéta volt mindenki akivel beszéltem mire kinyögték hogy csak akkor hajlandóak kijönni ha ott maradok a macska mellett és kifizetek többezer forintot. Esküszöm ha lett volna pénzem visszamentem volna és kifizettem volna a kiszállást meg az altatóinjekciót, de egy fityingem sincs, diák vagyok... borzasztó csalódottan tettem le a telefont és egész nap a bűntudat gyötört. Ma mentem a gépemért és ugyanazon az útvonalon mentem el. A cica nem volt már ott, a teste sem. Nem tudom mi lett vele. Szörnyen érzem magam hogy ennyire nem érdekelt senkit a sorsa.

Hozzáteszem: utálom a macskákat. Az egyetlen állat amitől írtózok, nem tudom miért. Akkor nem tudom a többi ember hogy érzett irántuk, mert senki még csak rá se volt hajlandó nézni!!! MIÉRT?????????????


2009. jún. 30. 21:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
11%
Jaj szegéény :'((((( Akkor inkább halt volna meg rögtön. Egyébkénr én is úgy vagyok vele, hogy egy állat élete lényegesen kevesebbet ér, mint egy emberé, meg én se csinálnék semmit egy szenvedő macskával, mivel nem tudnék mit tenni, dehát azér így szenvedni, hogy ömlik a száján a vér :'( Az állatmentők a legszemetebbek, mi az, hogy pénzt kérnek érte???????? Ez lenne a dolguk nem??? Akkor meg mi a francér dolgoznak??? Hihetetlen!!
2009. jún. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom szegényt, ilyenkor azonnal rohanni kell vele a dokihoz, nekem a telefonomban van is éjjel-nappal hívható szám ilyen esetre. Nekünk kell megtennünk, mert más nem fog segíteni!


Kedves 22:35!

Nem érted azt hiszem a helyzetet és nem vagy képben az állatvédelemben sem. Az a helyzet, hogy nincs államilag finanszírozott állatmentés és állatvédelem Magyarországon (kizárólag tetem begyűjtés és kóborállat elszállítás működik orvosi ellátás nélkül állami finanszírozásban). Ha az ember beteg gazdátlan állatot talál, akkor hív egy állatorvost, aki kijön (ha kijön egyáltalán...)magánorvosként és költségtérítéssel ellátja a sérültet. Mindegy, hogy saját vagy kóbor vagy más állatáról van szó, a bejelentő fizeti a költséget. Az állatvédők nonprofit civil szervezetekként működnek MO-on. Elvileg ilyen esetben tudnának segíteni és az összegyűlt 1 %-okból kifizetni a költségeket, de pillanatnyilag sz összes menhely fullon van, az összes pénzüket a már bentlévők ellátására fordítják ( ez egy-egy helyen több száz állatot jelent). Ezért sajnos nincs kapacitás vagy nagyon kicsi van csak az új sérültek befogadására és ellátására. Ez nagyrész köszönhető annak, hogy a kóbor (és egy idő után sérült, öreg és beteg) állatok létszáma napról napra növekszik az otthoni szaporulatok utcára kerülésével. Egyre több a kidobott állat vagy gyepmesteri telepre gazdája által leadott (nagyrészt anyagi okok miatt) és ezzel az állatvédők már nem tudnak lépést tartani. Egyébként az állatvédő, aki egy szervezet tagja szabadidejében munka után és hétvégén végzi állatvédő feladatait. Munkájáért fizetést nem kap ( a legtöbb MO-i menhelyen) és a szervezet 1%-át teljes mértékben az állatokra költi (táp, elhelyezés, orvosi költségek).

2009. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben egyetértek az előttem hozzászólóval.

Édesanyám egy városi állatvédő egyesület elnöke,mindannyian a munkájuk mellett,önkéntesként dolgoznak.Semmi fizetséget nem kapnak érte,sőt,ők verik gyakran pluszköltségbe magukat (pl. telefonszámla,az anyám a saját kocsiján megy ki gyakran,ha valahol gond van,benzinköltség stb.)

Ami az adományokból meg az 1%-ból befolyik,teljes egészében az állatokra költik.

Nemrég például az én és a bátyám használt játékait és ruháit árvereztük el...50 ezer Ft gyűlt össze,ez is megy az egyesület kasszájába.

Emellett ők is gyakran megkapják,hogy mi az,hogy egy problémás esetnél nem mennek ki intézkedni,pedig ez lenne a "dolguk"...

Gyakran pont azok,akik a legjobban hőbörögnek,hogy az állatvédők nem tesznek semmit,pont azok nem tennének egy szalmaszálat keresztbe az állatokért...

2009. júl. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Úristen micsoda szomorú történeteket olvasok itt :( ez annyira kétségbeejtő :( eldöntöttem hogy elmegyek a helyi állatmenhelyre és önkéntesnek jelentkezek, heti pár alkalommal hogy ott dolgozzak. Ez a minimum amit megtehetek szegény kis drágákért!!!!! :(
2009. júl. 1. 15:08
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól teszed, külön hála érte (bár az igazi köszönetet az állatoktól kapod ott, akik hihetetlenül hálásak érte, ha foglalkozol velük. Én mióta egyszer kimentem, azóta a rabjuk lettem :-)))) Az önkénteskedés a legnagyobb segítség, meglátod. Sok sikert!
2009. júl. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
48%
Az első 5 sorig vagy még addig se eljutottam az olvasásban. Soha nem szeretnék ilyennel találkozni, egyszerűen nincs ekkora lelki jelenlétem. Imádom a macskákat, nem bírom nézni ha szenvednek. Egyszerűn sírva fakadok az egésztől. Borzalmas látvány egy halott cica is..hát még amelyik szenved. Gratulálok hogy oda tudtál menni vagy legalábbis félre állni.
2009. júl. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Anya nekem is mesélt egy ilyesmi történetet, de ő nem mert megállni mert félt, hogy a kiscica elszalad és annyi autó volt hogy talán beszaladt volna valamelyik kocsi elé, meg elvileg ő is csak ott ült, ahogy te először gondoltad arról a szegény cicáról. sajnálom szegényt, meg titeket is, szörnyű lehetett átélni, én szerintem sírógörcsöt kaptam volna vagy nem tudom :( ezért szeretnék valami olyasmi állatrendőrséget Magyaroszágra mint ami Amerikába van, bár sokan néznek hülyének meg megvalósíthatatlannak, tudom hogy nehéz, de én küzdeni fogok érte!=D
2009. júl. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
94%

Valós esetet mesélek el,pár hónapja történt,Békéscsabán.

A szüleim ott dolgoznak,mindketten körzeti orvosként.

Egy délután együtt mentek vásárolni,kocsival,és látták,hogy az egyik forgalmas kereszteződésben az autósok kerülgetnek valamit,ami az úton fekszik.Egy mozdulatlan emberi test volt.

Senki,de senki nem állt meg segíteni,mindenki kikerülte.A szüleim kiszálltak,látták,hogy egy idős néni az,mindene csupa vér.Sikerült újraéleszteniük,hívták a mentőket,akik kórházba szállították,de egy óra múlva a néni az intenzív osztályon meghalt,olyan súlyos belső sérülései voltak.

A térfigyelő kamera rögzítette a balesetet,okozója egy részeg autós volt,aki a zebrán ütötte el a nénit,olyan sebességgel és erővel,hogy az az ütközéstől kb. 10 métert repült.


Számomra megdöbbentő,hogy senkinek eszébe sem jutott kiszállni a kocsiból és segíteni,miközben a néni haldoklott.Mire gondolhattak ezek az autósok?Ha az ember lát valakit az úttesten egy vértócsában feküdni,mire gondolhat?Részeg,elesett és megütötte magát?Ugyan.

Ha az emberek egy társukkal szemben ennyire közönyösek,szerintetek várható,hogy megesik a szívük egy macskán?Én nem hiszem.

2009. júl. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó hsz.. ez meglepett.. :S mondjuk hallottam már ilyen történeteket, de nem tudom elképzelni ha még ilyen rossz ország is.. =S
2009. júl. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Pedig megtörtént...sajnos.
2009. júl. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!