Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meglőtték légpuskával a...

Meglőtték légpuskával a cicám. Milyen lépéseket tehetek, ugy hogy a rendőrségnek nem tudok még nevet mondani?

Figyelt kérdés
Nem egészen 1 hete valaki légpuskával rálőtt a cicámra. Sokkos állapotban volt,rohantunk vele az állatorvosunkhoz, nagyon rosszul volt. A mellső jobb lábán találta el úgy, mintha egy embernek a könyökébe lőttek volna. Szóval iszonyatos fájdalma volt. A golyó belefúródott a csontba, de hál égnek kipattant. Nagyon fel is volt dagadva a lába, most harmadik alkalommal mentünk vissza dokihoz és hál égnek több kezelés már nem kell. Az a szerencse, hogy belül nem tört a csont szilánkosra mert az nagyobb baj lett volna. És fent állt a belső fertőzés kialakulásának veszélye is. Nagyon fel vagyok háborodva és a "személy" kilétének kiderítése folyamatban van. Addig nem nyugszom amíg meg nem tudom kicsoda lőtte meg. És el is beszélgetnék vele még is miért lőtte meg.....ha annyira lövöldözni akar, lője lábon magát. Ha meg tudom azon nyomban feljelentem állatkínzásért. Csak az a baj, hogy a környékünkön 2 emberről is tudnak akik puskát tartanak, de a nevüket nem tudják és azt sem , hogy pontosan hol laknak. Annyit meg tudtam, hogy a 7,5 Joul-ost meg nem haladó légpuskához nem kell engedély. Viszont amivel meglőtték szerintem nagyobb volt amihez akkor már kell engedély. (hiszen halálos sérülést okozhatott volna, csontot is törhetett volna és belső szervi sérülést is okozhatott volna a lövedék)Sajnos mivel még nem tudok nevet mondani akkor is elmehetek a rendőrségre ugy, hogy nézzék meg kinek van a környékünkön engedélye? Hátha az alapján beazonosítják? De remélem mihamarabb meg tudom a nevüket, nem hagyom abba a keresgélést, csak így olyan tehetetlennek érzem magam.
2012. nov. 29. 14:06
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
37%

Szia, 14:53-as vagyok.

Sok sikert kívánok, remélem megtaláljátok azt a szemetet!

Amúgy, lehet, hogy újra megcsinálja egy idő után, de ha akkor is elkapják, akkor komolyabb büntetést kap, úgyhogy megérdemli.

még egyszer, remélem, hogy sikerrel jársz

2012. nov. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem felesleges feljelentést tenni a rendőrségen mivel bebizonyítani majdnem lehetetlen . Mert rengeteg embernek van és a macskák elég messzire el tudnak / szoktak kóborolni . Ha jól tudom Magyarországon csináltak pár éve egy felmérést akkor minden 4. házban van légfegyver és lehet , hogy vannak olyanok az utcátokban akiről nem is tudod de van fegyvere . Például a mi utcánkban 30 házból 17-et tudok , hogy van légfegyvere . Valamint nem minden esetben kell engedély 7,5J feletti légpuskára . Az egyik barátom járt úgy , hogy vett használtan egy légpuskát és ő nem nyúlt hozzá és közben a szomszédja feljelentette és a rendőrségen bevizsgálták a fegyvert és közben kiderült , hogy 33,8 J-os és mivel látszott a csavarokon , hogy nem nyúltak régóta hozzá ezért vissza kapta és most is ugyanolyan erősen használja legálisan .


Egyrészt meg tudlak értei de nem biztos , teljesen igazad van . Mert mi van ha a macskád a szomszéd ajtajába jár hugyozni meg stb. Láttam itt egy olyan kérdést amiben az illető hazahozott kettő kutyát és azok széttépték a szeme láttára a macskáját . Abban az esetben én teljesen megtudtam érteni azt aki hozta a kutyákat . Lehet , hogy itt is hasonló a helyzet és azért lövöldözik a macskákra mert elege van belőlük . Bár igaz nem épp jó megoldás az , hogy lelövi .

Szerintem a legjobb megoldás az , hogy a macskádat a házban tartod .

2012. nov. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
52%

Komolyan gondoltad ezt, utolsó? A megoldás akkor sem az, hogy lövöldözünk egy állatra. Az ilyen embereket kellene inkább lelőni, aki megteszi..

Kérdező: egy rendőrségi feljelentést szerintem érdemes tenni, hiszen ha ms valaki is bejelenti, akkor abból már lehet utánajárás.

2012. nov. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
46%

Kétoldalú a dolog.


Egyrészről kívánom, hogy minden állatkínzó megkapja a méltó büntetését.


Másrészt megtanulhatnátok, hogy sem kutyát, sem macskát, semmilyen állatot nem engedünk ki a saját területünkről!

Vannak erre megoldások, kerítés, macskabiztos, vagy bent kell tartani az állatot. Vagy ha ezt nem vagytok hajlandóak, bizony megtörténhet sok dolog a macskával, ember, kutya, baleset miatt. Vagy tanultok más kárából, vagy a sajátotokból.

2012. nov. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
60%

engem az háborít fel amit az első hozzászóló irt! és ha véletlen kapnál egy olyat,hogy a balesetin kötnél ki?!

am meg szereted a macskád? akk tartsd bent! mert nagyon sok embernek ki van a f@sza a sok kóbor kutyával/macskával!!!

am meg 7,5 joul-os (kb 175 m/s) lövedék lehetett mert egy kb 300 m/s -es lövedéket nem kellett volna kiszedni,mert átlövi mint a huzat!

2012. dec. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Bocsánat,hogy ilyen soká nem írtam :) Köszön mindenkinek a hozzászólást,a saját véleményt és az együttérzést is :) Az utolsó válaszíróhoz szólva, igen szeretem a macskámat,ami természetes. És már korábban le is írtam,hogy benti cicáink vannak. Pár naponta mennek ki a kertbe, nem is mennek ki minden nap. Mikor kiment a cicánk már sötét volt és olyan 1 órát sem volt távol,persze ennyi idő alatt messze elkóborolnak. Rossz helyen volt rossz időben,mert egy olyan valaki aki "nagy embernek" érzi magát puskával a kezében....poénból rálőtt az én macskámra. És egy kedves hozzászóló is megírta,hogy ezzel bűncselekményt követett el és ez állatkínzásnak minősül! És ezt se értse félre senki,hogy egyből támadom azokat,akik szintén fegyvertartók! Mert ezt tiszteletben tartom és nem vagyok a fegyverek ellen! Ismerünk is olyanokat,akik tartanak fegyvert és vadásznak is.....de nekik eszükbe sem jutna más állatára rálőni és a saját kertjükben sem lövöldöznek poénból! Csak az háborított fel minket,hogy egy olyan valaki tart puskát,aki heccből lövöldözget. És dagad a büszkeségtől,hogy megint lelőtt egy macskát,nem gondolva arra hogy otthon meg siratják a kedvencüket és nem is beszélve az állatorvosi ellátás költségeiről!! És a golyót nem szedték ki a cicánkból,hanem a könyökcsontba fúródott bele és ki is pattant. Viszont,ha máshol találják el,bizony súlyos belső szervi roncsolódást okozhatott volna! És ha úgy lövik meg,hogy haza sem tudott volna jönni,az aztán....szörnyű lett volna. Én csak ezért vagyok mérges,mert undorító az hogy valaki lövöldöz az állatokra és röhög egy jót,miközben mi meg sírva rohanunk az orvoshoz és reménykedünk,hogy nem hal meg, és fizessünk több tízezreket egy idióta miatt aki egy lövéssel ennyi kárt okozott!!Ez undorító! Tartson fegyvert nyugodtan, engem nem érdekel mert nem az én dolgom! Menjen el vadászgatni kijelölt helyekre,nem zavar!!! De ne lövöldözzön más állatára! Mert ő ezt élvezi,mert azt is leírtam,hogy a hozzánk messzebb lévő utcából direkt írtja valaki a macskákat és valószínű ,hogy az az illető lőtte meg a mi cicánkat is. De senki nem tudja ki és persze többen is lövöldöznek most mert lövik a varjakat is le.Ezért ártatlant nem is támadunk le! És többen írták,hogy akkor tartsuk bent a macskát,meg macskabiztos kerítés.....és sok veszély fenyeget egy macskát....igen persze ezzel egyet értek! De azért valljuk be aki macskát tart és a macska nem benti,nem ugy mint a mieink. Az még is hogy a bánatba oldja meg,hogy a macskája ne menjen ki az utcára?? A kinti macskáknak fenn áll a veszélye hogy el is üthetik pl. persze mivel kijárós. Ha pl. elütik a macskám persze rossz lenne,de nem akarnám feljelenteni azt aki elütötte,mert ez véletlen baleset.Mivel a macska hírtelen kifut az útra és már késő fékezni........De az,hogy direkt meglövik na arra már köszönöm,de nem kell nekem ilyet írni hogy tartsam bent...és persze ne mi legyünk már a hibásak hogy meglőtték. Bocsánat,csak már mérgesek lettünk kissé,mert olyanokat is írtak,hogy konkrétan az jött le nekünk ezzel,hogy mi vagyunk a hibásak hogy meglőtték a cicánkat!Ha kinti lenne persze elkóboról minden nap és elütik,persze hogy a mi hibánk,mert nem gondoskodtunk róla hogy ne menjen ki az utcára. De erről nem tehetünk,hogy meglőtték! Na nee......már bocsánat. És tényleg elnézést kérünk de már ez sok,hogy mi lennénk a hibásak ezért.
2012. dec. 29. 15:07
 17/32 anonim ***** válasza:
30%
miért gondolod hogy szórakozásból lövöldöznek és ettől "nagy embernek" érzik magukat? tudok esetet,hogy egy macska kikarmolta a saját udvarukon a saját kutyájuk szemet, úgy hogy belepusztult! nálunk naponta legalább 2-3 macska megfordul és nekem is van légpuskám! csak azért nem lövök rájuk,mert sajnálom megölni őket! egyébként meg arra is gondolni kell,hogy lábon lőtte egy 7,5 joule alatti légpuskával. nem megmérgezte,nem fejbe ütötte és nem fejbe lőtte egy erősebb légfegyverrel, hanem lábon,h ne haljon bele!!! mellesleg a saját udvarukon, feltehetőleg! akár meg is ölheti és kidobja elétek! csak "szemetel" a törvény szerint! magánterületen pedig talán még legális is!... nem kell támadni az embereket rögtön. persze az sincs kizárva h szórakozásból tette,ahogy írtad. utolsó voltam
2013. jan. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 Csivibaba ***** válasza:
33%

Utolsó!

Ekkora ostobaságot, mint amit írtál... már rég hallottam.

Hallgattál volna, bölcs maradtál volna...

2013. jan. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
73%

AZT TUDNI KELL,HOGY A MACSEK TÖBB KM-RE IS ELJÁR!!

nem csak a szomszédba.Furcsa lenne csak azért szájbaverni a szomszédokat mert van puskájuk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2013. jan. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Tudom, hogy több Km-re is elmászkálnak a macskák igen és mint már 100-szor is leírtam a mi cicáink nem mászkálnak el több Km-t, mivel bentiek. És csak akkor engedjük ki pár naponta őket mikor valaki kint van a kertben. Amúgy is azt szeretik ha kint vagyunk velük és ott vannak a közelünkben a lábunknál,mint a kutyák. És este mikor egyszer kiszökött, na akkor lőtték meg. És nem olyan macsekok,hogy más kertjét pl. összepiszkítja vagy bejelöli meg minden, arra túl kényesek! Mert csak bent az alomban végzik a dolgukat.És persze jelölgetni akkor sem tudnának ha akarnának. És nem hinném, hogy az illető a lövés pillanatában megfontolva találta el a cicánkat este a sötétben,hogy azért ne haljon meg! Ha nem tudott volna hazamászni és nem visszük időbe orvoshoz a csont belső fertőzése miatt elpusztult volna. Orvosunk is mondta,hogy el is törhetett volna a csontja és ha nem pattant volna ki a golyó akkor azonnali műtét lett volna. De még így is fent állt a veszélye a fertőzésnek, ezért kellett a folyamatos kezelés. És nem pár ezer forintba került! Persze nem sajnáltam a cicámért a pénzt! De ezt az illető okozta! Hozzánk is több szomszéd macskája átjárkál és ezzel nekünk semmi bajunk nincs,még örülünk is nekik mert mindig nyomkodjuk őket. A közvetlen szomszédságunkban is mindenki ismer mindenkit, mindenki tudja kinek milyen állata van. És nem szólják meg egymást,hogy ez a macska mit keres a kertjében mikor nem is az övé....vagy mikor az egyik szomszéd kutyája átugatja az egész éjszakát, akkor lőjük agyon mert zavar minket???? Ezzel megtanultunk együtt élni, mivel szomszédságban élünk! Más macskái átjönnek hozzánk és alszanak a kertünkben a fáinkon akkor üssük őket agyon vagy hisztizzek a szomszédnak???? Persze,hogy nem mert minket nem zavar hogy idegen macska megy át a területünkön. Mikor kisebb voltam régen volt egy cicánk olyan 6 hónapos lehetett és átment a szomszéd nénihez, akinek akkoriban volt egy kaukázusi kutyája és sajnos széttépte....és a szomszéd mondta el sírva a szüleimnek mi történt és mennyire sajnálja és ő sírt a legjobban ez miatt. (ha Ő nem mondja el nekünk,akkor sosem derült volna ki,de elmondta mert sajnálta a történteket)Nagyon rossz volt nekünk ami történt, de sem a kutyára sem a nénire nem haragudtunk,mert baleset volt és a mi macskánk ment át ráadásul oda ahol a kutya be volt zárva. És igen érzékenyen érint minket ha valaki bántja az állatainkat,mert egyszer már éltem át ilyet és senkinek sem kívánom! Gyerekként volt sziámi cicám, valaki befogta és bezárta feltehetően egy forgáccsal teli ólba és megpróbálták agyonütni és kínozták. 1 hétig nem evett és nem is ivott és verték......1 hét mulva jött haza,mikor feltehetően elengedték ( nem tudom,hogy azért-e mert az egész várost ahol laktunk kiplakátoztuk hogy keressük a cicánk mert tudtuk hogy valaki befogta) Állatorvosnál ki lett hívva a rendőrség, mindenről, ellátásról képeket csináltak....papírmunka és feljelentést tettek a szüleim. Sokszor fejen ütötték de más helyen is belső vérlebennyel volt tele a teste ami kifakadt és dőlt a vér belőle,kiszáradt,lefogyott.....és a vizsgálatok alapján egyértelmű kínzás történt mégpedig hogy agyon akarták ütni lassan de kínozták is. És tele volt mindene forgáccsal szalmadarabokkal ugy hogy valószínű egy ól féleségbe csukták be ahonnan meg is akart szökni,mert a kaparástól véresre törtek szét a körmei is....szóval az ilyet nem kívánom senkinek! Hetekbe telt a felépülése és onnantól már nem ugyanaz a macska volt mint előtte.
2013. febr. 28. 12:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!