Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen fajta ez a cica és...

Milyen fajta ez a cica és mennyibe kerülhet? Nehéz Magyarországon tenyésztőt találni?

Figyelt kérdés

Itt egy kép a cicáról:

[link]



2012. dec. 3. 01:30
1 2 3 4
 11/31 Mecse ***** válasza:
100%
Ez a cica nem tenyésztett, a tenyésztőknek semmi köze hozzá. Szó szerint valakinek a hátsó udvarában született. Ne legyenek már a tenyésztők a hibásak ezért is :)
2012. dec. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
53%
Nekünk is hasonló színű cicánk van,ő házimacska-sziámi keverék.
2012. dec. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
87%

Mecse :

nem azért sziámi mert kék a szeme. hanem mert snowshoe sziámi... magyarul nem tudom hogy a snowshoet hogyan forditják hivatalosan,hiszen szószerinti jelentésben hócipő sziámi lenne.. ezért irtam hogy fehér sziámi (a legelső válaszoló vagyok) ha rákeresel akkor bzony íják hogy ezt a fajtát nem rég óta kezdték el tenyészteni, és mivel kevés még az egyed létszám bizony az ilyen genetikai rendellenességek előfordulnak.

1960ban születtek az első példányok, de csak 93 óta elismert fajta. nagyon ritka, mert kevés példány születik a recesszív génekkel, amik megfelelnek a fajtaleírásnak (ezt a részt már nem neked szánom, hanem a többieknek tájékozódásképpen)


[link]

2012. dec. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Mecse ***** válasza:
100%

A snowshoe és a sziámi nem egy és ugyanaz a fajta, illetve külön fajtának van regisztrálva, mivel a sziámi színpontjain nem lehet fehér szín. Plusz a snowshoe-ba belekeverték az amerikai rövidszőrűt is, tehát a génállomány nem ugyanaz a sziámival, csak a startnál voltak együtt :).


Itt a snowshoe : http://www.youtube.com/watch?v=j76cW_ZkYfQ


A snowshoe a színhibás sziámiból lett kitenyésztve (ahogy feltételezem te is tudod, a recesszív gének miatt, írtad is), és igen, relatíve új fajta, mint mondtam, nem kell bemutatni :).


Pontosan ezért, ez a véletlen alomban született macska baromira kizárt hogy fajtatiszta legyen, akinek snowshoe-ja van az nem fogja ivarosan hagyni csatangolni bele a világba.


Linkeltem egy oldalt ahol a TULAJDONOSA ennek a cicának írja hogy 2 házi cicától született a képen lévő macska plusz írtam hogy olvastam kb. mindent erről a macskáról (kétségbeesetten kerestem az értelmet abban hogy miért akar mindenki ilyen cicát mikor a tulajdonos maga mondta hogy nem egészséges).


A snowshoe is kék szemű, így van, a színe alapján a kérdésben lévő macska arra hasonlít legjobban, ezt egy szóval sem tagadtam. Nem is neked mondtam amit mondtam.


És egyébként is ez meddő vita, ez nem egy fajtatiszta macska és a tulajdonosa NEM TENYÉSZTŐ.


Ha megnézed a macska alomtestvérét -->


[link]


akkor láthatod is mire gondolok.


Nem akarok vitázni sem veszekedni (ezt azért mondom mindig el mert ált. féleértenek interneten keresztül és minden elharapódzik mire észbe kapok, ezt szeretném elkerülni), de azért tenyésztőket okolni azért mert valakinek születik egy sérült macskája ami hasonlít színjegyek tekintetében egy fajtacicára, nonszensznek érzem, ennyi :).


Plusz a kérdezőnek lenne érdeke megtudni mi ez a macska, de gondolom ő a fejformájára gondol, nem a színjegyekre. Ilyen fej-és testfelépítésű a rendellenes macska.


Egyébként pedig igen, színjegyek alapján a snowshoe-ra hasonlít a legjobban.

2012. dec. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 Kovács Pistike01 ***** válasza:
32%
Ennek szerintem köze nincs a sziámihoz, sokkal inkább egy thai cicára hasonlít.
2012. dec. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Alaque ***** válasza:
15%
Pistikének van igaza, és kész!
2012. dec. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Leírták, hogy hócipős macska színváltozat. Nem tudom mit kell tovább találgatni. Sziámi, meg egyéb baromságok hát kész...amúgy sztem is durva hogy egy beteg cicát akar mindenki, csak mert híres. Nekem is volt defektes kiscicám, aranyos volt meg minden de rengeteget sírtam rajta. Arról nem is beszélve, hogy épp elég baromságot megcsináltak már tenyésztők (pl munchkin, szfinx), ami sztem full állatkínzás, nem kell senkinek további ötleteket adni, hogy milyen genetikai defekteket kapjanak fel és tenyésszenek tovább. Engem inkább az érdekelne, hogy mi ez a genetikai probléma, amiben a cica szenved.
2013. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Snowshoe (Hócipős macska) keverék.
2013. jan. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 Alaque ***** válasza:
46%
Egyébként az első hozzászólásomat miért pontoztátok le? Oké, nem sziámi, csak részben. Hogy aranyos-e, az szubjektív - szerintem az, aszerint, aki lepontozott, nem. Ezek alapján a hozzászólásom minimum részben hasznos. Megsértettetek a büszkeségemben!
2013. jan. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Mindenkit felpontozok, aki válaszol.
2013. jan. 19. 14:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!