Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska tud szeretni?

A macska tud szeretni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 13. 13:37
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
57%
Én macskám pl mikor 2-est kaptam matekból (életemben először) és sírtam odajött vigasztalni.
2009. okt. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Az én egyik macsekom elég antiszociális, de engem nagyon szeret. Esténként mellettem alszik el. Egyszer elveszett, és amikor megtaláltuk, csak bújt az ölembe, és el nem engedett volna. Amikor műtöttek, akkor pedig végig ott feküdt az ágyamnál, miután hazamentem, és vigyázott rám.
2009. okt. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
3%
nem tud! a macska (mint már írta előttem valaki) számító állat. érdekből szeret
2009. okt. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
78%
Utolsónak: ezt csak azok gondolják, akiknek nincs macskájuk, vagy nem szeretik őket. Mi, lelkes cicagazdik ezt egyáltalán nem így tapasztaljuk.
2009. okt. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
59%
Így van, ilyeneket azok mondanak, akiknek soha nem volt macskájuk. a macskának a is a gazdája a mindene, az enyém senkinek nem hagyná magát megérinteni se, fúj és morog rá, de hozzám bújik, ahogy csak tud és úgy néz rám mint egy istennőre!
2009. okt. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
60%
Azzal egyet értek, aki azt mondta, hogy számító állat!ám velem is előfordult már, hogy amikor sírva fakadtam odajött vígasztalni!És amikor rosszul lettem (ha front van, felugrik a vérnyomásom), ott ült a mellkasomon, míg egyedül voltam, és nem ért oda a doki! De az is igaz, hogy ha kaját kér, akkor tud kedves lenni,egyébként meg sokszor gyagya!Én ilyennek is szeretem. Kicsit magamra emlékeztet.
2009. okt. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
91%
Miért az ember/gyerek is számító ennyi erővel? Az is tud hízelegni, hogy jaaaj engedj már el, meg jaaaj adjál már pénzt, aztán meg szarik a fejedre, nem lehet megfegyelmezni stb. És mégsem mondja rájuk senki, hogy önző szemét dögök és számítóak stb. A macska is tud hízelegni, szeretni, viszont pontosan tudja, hogy neki mi a jó, és nem fogja a saját kényelmét alárendelni neked. Pont ezt szeretem benne, sokkal önállóbb és színesebb egyéniség.
2009. okt. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút egyetértek az utolsóval. ezért vagyok inkább macskás mint kutyás, mert csodálom a macska független személyiségét, öntörvényűségét. sok kutyapárti ezt úgy értékeli, hogy a macska "hülye", holott épp arról van szó, hogy nagyon is okos, mivel tudatosan nem rendeli alá magát senkinek és semminek, ellenben a kutyával.
2009. okt. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

Hú az utolsó nagyon szépen leírta amit gondolok. :)

Az nem igaz, hogy csak akkor hízeleg ha akar valamit, néha csak úgy odajön és a kis fejével túrja a kezemet, hogy simogassam. Pár perc múlva elalszik. Ha szomorú vagyok mellém ül és csak néz dorombolva.

Olvastam valahol egy idézetet, valahogy úgy szólt, hogy nehéz elhinni, hogy a macska tekintete mögött van lélek.

2009. okt. 13. 17:27
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre az idézetre gondolsz:


" Néha ül veled szemben, annyira megindító, kedves, olyan érzelmesen néz rád,

hogy az már majdnem megrémít, mert lehetetlen elhinned, hogy nincs e tekintet mögött lélek."

Theophile Gautier

2009. okt. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!