Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi szükséges egy benti kiscica...

Mi szükséges egy benti kiscica életében?

Figyelt kérdés

Nos a kérdésem a következő lenne: Jövőhéten lesz kiscicánk, sziámi. Volt már macskám, de az kinti volt, sajnos nem jött haza többet.. Valaki mérgezi a macskákat a környéken és valószínűleg ő is áldozata lett ennek a bestiának.

A cica benti lenne és nem tudom miket kéne neki beszerezni leginkább, mi az ami most fontosabb és mi az, ami később rá ér. A kaja egyértelmű, kapna macska tejet is, amibe van vitamin.

Esetleg más sziámi macskával kapcsolatos tanácsot is elfogadok, pl. ha suliba vagyok és mindenki más dolgozik, mennyire tűri meg, hogy egyedül van délutánig? Vagy hozzá tud e szokni annak ellenére, hogy ember centrikus?

Lehet butaságot írtam, de mindenre kíváncsi vagyok és minden válaszoló válaszát szívesen fogadom, mert nincs tapasztalatom ezzel a fajtával.

Kutyával össze érdemes barátkoztatnom, annak ellenére, hogy a kutyus kinti ő meg benti cica?

Köszönöm előre is a válaszokat!



#macska #sziámi #cica váró
2013. okt. 13. 12:32
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
Igaz nekem nem sziámi macskám van, de ismerek olyat akinek az volt. Kezdetben még nem lesz jó neki, hogy egyedül van, de hamar hozzászokik. Lényeg ugye, hogy be legyen oltva, illetve alom, kaja, stb (de ezt gondolom te is tudod). A bútorokra vigyázz azért, mert távollétedbe bármit csinálhatnak. Enyém például a 2 szobábol, meg a konyhából ki van zárva, és így nem tud bajt tenni. :)
2013. okt. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

barátkozzanak mindenképp, ne azonkelljen aggódnod ha kifut véletlen a cica akkor a kutyád megeszi mondjuk.


kaparófát hamar szerezz be, a bútorok érdekében, nálunk van most pl egy 2 hónapos kiscica , imádja már most, mászik rajta, tépi stb bútorok talán megmaradnak így :)


vegyél kisplüsslabdát, játszani :)

2013. okt. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Igen, cica wc van, almot és kajcsit veszünk neki szerintem aznap vagy előtte levő nap. Kaparófát szeretnénk venni neki, mert úgy érzem kelleni fog, ha unalmába a bútoroknak esne :) Nem tudom, hogy jó ötlet lenne e, ha napközben be lenne csukva a szobámba, hogy ne tegyen kárt semmiben és, ha itthon vagyok velem fedezhetné fel a ház többi részét.

Az előző cicánkat nyáron hoztuk a szomszédból így rá több időm jutott, de egy idő után ő kinti cica lett, csak addig maradt bent amíg megszokott itt, bár utána is néha vissza szökött az anyjához. De ez más téma.

2013. okt. 13. 12:46
 4/22 A kérdező kommentje:

A kutyus hála az égnek nem bántja a macskát, az előzőt kergette, mert az kicsinek nem lett szoktatva a kutyákhoz és menekült. Talán élvezte, hogy futnak előle, de amúgy nem csinált vele semmit.

A labda jó ötlet, hirtelen eszembe se jutott! Köszi :)

2013. okt. 13. 12:49
 5/22 anonim válasza:
Mondjuk ez attól függ, hogy milyen lakásról/házról van szó. Nálunk csak 2 szoba van, ezért lett kizárva az előszobába :)
2013. okt. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
2 szintes családi házban lakunk :) lent 1 szoba, nappali, konyha, étkező, fürdő, fent 3 szoba, fürdő, gardrób. A gardróbba egyértelműen nem mehet be :) A nappalit nem tudjuk elzárni, és ott van olyan bútor, amin tudná élezni a kis karmait :) Ha le tud menni a lépcsőn, lehet áldozatául esnek.
2013. okt. 13. 13:09
 7/22 anonim ***** válasza:

Mi is nemrég vettünk egy kék jegyű Sziámit.

[link]

Ha kérdésed van ők biztos segítenek.

Én junior tápot és húst adok neki. Csirke mellet nyersen, vagy szárnyat főzve és kicsontozva, napi 1-2-szer.

2013. okt. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ne adj a cicának tejet, nem jut belőle hasznos tápanyagokhoz kölyökkor után, nem része a táplálkozásának. A macska MINDEN vitamint, ásványi anyagot és fehérjét a húsból vesz fel, nincs szüksége semmilyen kiegészítésre. Magas hústartalmú száraz-és nedvestáppal etesd, más nem kell mellé, csak víz. Száraztáp legyen kinn mindig, de csak akkor töltsd újra, ha elfogyott, és egyszerre ne adj sokat, mert nagyon kiszárad, és úgy nem szeretik megenni. Nedves napi 2x, reggel-este. Friss vize mindig legyen.


Minden cica hozzá tud szokni ahhoz, hogy otthon van egyedül egy ideig, nem fajtafüggő. Fajtán belül is egyedenként változó, melyik mennyire bírja, ezt nem lehet megjósolni.


Legyen macskaalom, napi 2x érdemes takarítani.


Karomélezésre kaparófa, ha meglátod hogy másol kapar elzavarod, és megmutatod neki hogyan élezze a karmait a fán. Nekünk nem volt vele gond, de a biztonság kedvéért a kanapét az első 3-4 hónapban letakarva tartottuk (lehet párezer ft-ért kapni rá megfelelő anyagot), hogy ne maga a bútor károsodjon.

2013. okt. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Ja mégvalami: sok cicánál hasmenést is okoz a tej amellett, hogy haszontalan, úgyhogy ha mégis adni akarsz, akkor óvatosan!


Más: a szobanövényeknek nézz utána, mert szinte MINDENT megrágnak, és van 1-2 ami mérgező számukra. Ezeket elzárni olyan helyre, ahol nem férnek hozzá.

2013. okt. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Én ezeket vettem még a cica érkezése előtt: etetőtál, alomtálca, alom, alomzsák, alomlapát, konzerv, száraztáp, jutalomfalat, multivitamin, csontkiegészítő tabletta, szállítóbox, pléd, játékok (legtöbbet én csináltam neki házilag), bolhaírtó csepp, kaparófa, macskamenta spray. Talán nem hagytam ki semmit.
2013. okt. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!