Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi szükséges egy benti kiscica...

Mi szükséges egy benti kiscica életében?

Figyelt kérdés

Nos a kérdésem a következő lenne: Jövőhéten lesz kiscicánk, sziámi. Volt már macskám, de az kinti volt, sajnos nem jött haza többet.. Valaki mérgezi a macskákat a környéken és valószínűleg ő is áldozata lett ennek a bestiának.

A cica benti lenne és nem tudom miket kéne neki beszerezni leginkább, mi az ami most fontosabb és mi az, ami később rá ér. A kaja egyértelmű, kapna macska tejet is, amibe van vitamin.

Esetleg más sziámi macskával kapcsolatos tanácsot is elfogadok, pl. ha suliba vagyok és mindenki más dolgozik, mennyire tűri meg, hogy egyedül van délutánig? Vagy hozzá tud e szokni annak ellenére, hogy ember centrikus?

Lehet butaságot írtam, de mindenre kíváncsi vagyok és minden válaszoló válaszát szívesen fogadom, mert nincs tapasztalatom ezzel a fajtával.

Kutyával össze érdemes barátkoztatnom, annak ellenére, hogy a kutyus kinti ő meg benti cica?

Köszönöm előre is a válaszokat!



#macska #sziámi #cica váró
2013. okt. 13. 12:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ahonnan én hoztam, ott is higított tejet kapott. Szerintem felesleges macskatejet venni, mert drága is és naponta azért érdemes cserélni. Én egyből vizet adtam neki, igaz első nap nem ivott, mert megilletődött. De azóta is vizen "él" és szereti is, elég sokat iszik egy nap.
2013. okt. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Párom cica tejet venne neki, mert az anyukája is ad az ő cicájának. Úgy emlékszem C vitamin van benne, ezért adja neki.

Úgy gondoltam én is, hogy száraz tápot hagynék neki kint és reggel meg este kapna nedves kajcsit. A víz egyértelmű és az alom is :) Kaparófát már nézegettem neki :)

2013. okt. 13. 18:29
 13/22 A kérdező kommentje:
Ami linket kaptam, onnan hoznánk a kiscicát, de akkor biztos kapunk instrukciókat :)
2013. okt. 13. 18:29
 14/22 anonim ***** válasza:
C vitamin? Az állatorvos 100 Ft-ért adott vitamin injekciót oltáskor. Vagy béres csepp a vizébe... Olcsóbb megoldás.
2013. okt. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Alom tálca helyett nekünk wc van az előző macskától vissza maradt. Ő bentinek indult, de végül kint lakott, jobb szeretett kint lenni, ez is lett a vége.

Köszönöm a válaszokat! :)

2013. okt. 13. 18:32
 16/22 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! :) Akkor a cica tejet kihagyjuk a listáról :)
2013. okt. 13. 18:32
 17/22 anonim ***** válasza:
Még egyszer leírom: a cicának nincs szüksége vitaminokra extra, ha magas hústartalmú tápot kap. Ő a húsból fel tudja venni a C vitamint!
2013. okt. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Felfogtam és ezért írtam, hogy kihagyjuk a listáról!!!! :)
2013. okt. 13. 18:59
 19/22 anonim ***** válasza:
Oké :) Nem rosszindulatból írom, csak tényleg nem értem egyesek miért adnak neki pluszba :)
2013. okt. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem azért és örülök, hogy felhívtad erre a figyelmem. :)

Van amikor azért ad nekik valaki, mert úgy informálódott, hogy az a cicának jó, ha vesz neki való tejet.

2013. okt. 13. 19:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!