Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kertes házban élünk, "kinti"...

Kertes házban élünk, "kinti" macskáink vannak. Mégis a virágládákba piszkítanak a balkonon, miért?

Figyelt kérdés
A pisijüktől elszáradnak a virágok, a nagyobb dolgaikról nem is beszélve... Nem értem, mert ott a kert, sőt, a házunk végében erdősáv és rét is van, különben oda járnak csavarogni. Mégis a virágdézsában kuporognak, ha rájuk jön, pedig tiltjuk. Ha kicserélem a földet, annál inkább. Mi lehet az oka?
2008. júl. 11. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

az okát nem tudom, csak le tudom írni, nálam hogy szoktak le róla:)/talán az lehet, hogy puhább, és jobb illatúbb a virágföld, vagy nem tudom/

vettem ilyen kis napraforgó alakú díszt, amit a növények közé lehet dugni, minden ládába legalább egyet raktam( mielőtt a ládába raktam volna, előtte lefújtam macska-távoltartó spray-vel (nem tudom jól írtam-e), eleinte 3napota befújkáltam a kis figurákat, teljesen leszoktak róla!

azért a figurákat fújtam be, mert a spray-re rá volt írva, hogy növényekre nem lehet fújni, és olyat nem is kaptam, amit növényre lehet fújni! jó mérges is voltam, hogy köztudott, hogy a macskák mindig a virágokon élesítik a körmeiket, meg megeszik őket, meg belepiszkítanak a ládába, mégsem találnak ki erre semmit!


remélem azért kicsit segítettem!

üdv!

2008. júl. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem is tudtam, hogy van ilyen spray, de most kipróbálom. Én is gondoltam, hogy esetleg a virágföld szaga vonzza őket, vagy az, hogy olyan laza. Köszi a tippet!
2008. júl. 11. 16:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Mikor oda piszkít szagoltasd meg vele és tedd ot el onnan valahova én így csináltam és bevállt
2008. júl. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A macska riasztó a legjobb (spray formájában lehet kapni)

A lényeg, hogy semmiképp ne bántsd őket, mert az ellenkező hatást éred el. :)

2008. júl. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!