Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj ha könnyezik a kölyök...

Baj ha könnyezik a kölyök cica szeme?

Figyelt kérdés

Ugyan én még sose láttam könnyező cicát, de remélem ez semmit nem jelent.

6 hetes fehér, sima házi cicáról van szó. (még a mama cicával van). A bal szeme határozottan könnyezik, a jobb szeme inkább csak nedves. Nem csipás, nem gennyes váladék. Víz tiszta könny.

Illetve nem tudom hogy ennek van-e jelentősége, de eddig csak meg tűrte hogy simogassam, ölbe nem is szeretett lenni. De ma egyszerűen meglát és mindegy neki hogy ülök vagy állok felszalad a lábamon és az ölembe kuporodik. Mintha védelmet keresne. Baj van, vagy ez normális?


2014. jún. 4. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy huzatot kapott a kis szeme :S Esetleg az állatorvost felhívhatod hogy nem e vmi komoly bajnak a jele ez.
2014. jún. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem bolhás, akkor valószínűleg be van gyulladva a szeme. Ha nagyon aggódsz, akkor doki, de ha más tünet nincs, nem feltétlenül szükséges gyógyszerrel terhelni szerintem.

A hangulatuk pedig még naponta változik, vagy napi többször. Nálam is egyik nap bújós, másik nap játékosan megtámad, harmadik nap elbújik, nem feltétlenül gond, egy kisgyerek is elég változékony, ez a kiscicáknál is így van. :)

2014. jún. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, remélem nincs baj. Nem bolhás az biztos. Hát nagyon remélem hogy nincs baj. Az a helyzet hogy 3 hete össze ragadt a szeme, akkor kapott rá antibiotikumos kenőcsöt, de 4 nap alatt rendbe jött, ettől függetlenűl ahogy az orvos mondta 1 hétig kentem neki.

Most hogy így mondod, lehetséges hogy huzat.

Nem az enyém a mama cica, kóbor volt, rossz helyre ellett, mentettem az egész családot. A mellék épületünkbe vannak bezárva, mert nekem van cicám és nem viseli a jövevényeket, ráadásul a mami is támadja az enyémet, így inkább elszeparálom őket addig míg itt vannak.

Mivel ott csak egy szúnyoghálós kis ablak van, így naponta kinyitom rájuk az ajtót, míg az én cicámat bezárom a lakásba. Így előfordulhat hogy tegnap amikor ajtót nyitottam és kijött, vagy ma amikor behoztam a lakásba huzatot kapott.

2014. jún. 4. 23:04
 4/5 A kérdező kommentje:

Na ő nagysága ma még rám hozta a frászt reggel. Mentem ki etetni és az ajtóban feküdt tök mozdulatlanul. Frászt kaptam hogy elpusztult, de ahogy hozzá nyúltam a kilincshez már fel is kapta a fejét, meglátott és már jött is oda hozzám.

Nem is könnyes már a szeme úgyhogy nincs baj. remélem...

2014. jún. 5. 14:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor örülök neki :D Egyébként a huzaton kívül belemehetett por a szemébe vagy vmelyik testvére belekaphatott.. De akkor minden oké. Kis mókamester a cicád h így rád hozta még pluszban a frászt:D(első voltam)
2014. jún. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!