Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szfinx macskát tudok kihozni...

Szfinx macskát tudok kihozni állatmenhelyről?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez egy ritka, és drága macskafajta. A drága szót kihangsúlyozva szeretnék menhelyről kihozni egyet, és persze ezzel még jót is teszek. A kérdésem az lenne, hogy ilyen helyekre adnak e be kölyök szfinx cicust? :) Mert ha igen, akkor mindenképpen érdekelne. A pénzt összegyűjtöttem azokra a dolgokra, ami a macska életéhez szükséges, de nagy öröm lenne, ha ingyen szert tehetnék egy ilyen gyönyörűségre. :) 2015 nyarára tervezem a kölyök (ami akkor kölyök) cica örökbefogadását. Szóval röviden.. Az emberek szoktak ilyen cicákat beadni menhelyre? :) (tudom, hogy még nyárig sok idő van, de szeretném, ha tudnám, mi is a célom) előre is köszönöm :)
2014. szept. 14. 19:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Még felnőttet sem adnak be, nemhogy kölyköt......
2014. szept. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Ne nagyon reménykedj, hogy szfinxet valaha is találni fogsz menhelyen. Még felnőttet se nemhogy kölyköt. Ha annyira vágysz egy ilyen cicára akkor a helyedbe elkezdenék szépen gyűjtögetni.
2014. szept. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Én meg egy új autót szeretnék kihozni a bontóból ingyen, de még nem adott le senki, nem értem miért, pedig még jót is tennék vele...
2014. szept. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Szfinxet.. nem fogsz talalni a menhelyen, mert nem szaporito kompatibilis fajta.

(Tehat nem eleg enni adni neki, es osszeengedni ket eltero nemu peldanyt, es a dolgot a termeszetre hagyni.)

A tenyesztok meg minden egyes toluk szarmazo allatot figyelemmel kisernek, es ha kell, visszavesznek, visszavasarolnak, szoval nem kerul kozpredara.

2014. szept. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
hála istennek, hogy a normális tenyésztők, és tényleg TENYÉSZTŐK csak szerződéssel, betegségektől mentesen adnak el macskát. aki nem bánik vele megfelelően, visszaveszik. sajnos sok szaporító el..szrja a fajtát beteg egyedekkel, nem foglalkoznak az öröklődő betegségekkel, aztán "olcsó" gazdi arra eszmél, hogy ahelyett hogy normális helyről vett volna cicát, garanciával (nem mellesleg a törzskönyv a macskához jár, ha pluszban le akarnak húzni, az már szaporító) a normális macska árának 2-3x-osát adja ki a dokinak, hogy tartsa életben a macskát. rosszabb esetben még a nagyobb kiadások ellőtt megmurdel. aki sajnál kiadni ennyit egy macskáért aki 15-20 évig a társa, az mennyire olcsó jánoskodik vajon ha tényleg ki kell adni egy nagyobb műtétre néhány 10 ezret. vagy ha csak véletlen benyel otthon egy spárgát, valamit, és azt ki kell műteni. hiába óvjuk az állatainkat bármikor közbejöhet ilyesmi, hónap végén is, amikor nincs idő várni. ez olyan összegű kiadás lehet, amit 2-3-4-5 hónapig csak félre kell tenni, abból már kijön akár egy cica ára is. erre mindig fel kell készülni. nem szfinx, de ez minden fajtára igaz: [link]
2014. okt. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
sajna igen is vannak szaporitok, nagyon meg kell nezni honnan veszel (elozo elottinek)
2014. okt. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy sajnálom rá a pénzt, csak sajnos még tizenéves vagyok, gyerekmunkára sem mehetek még. Nem csinálhatom azt, hogy minden hónapból félreteszek a fizetésemből, mert az sajnos nincs. Ezért is kérdeztem, hogy szeret tehetek e macskára. Persze nem feketén.

Köszönöm a válaszokat! :)

2014. okt. 23. 23:39
 8/13 anonim ***** válasza:
37%

akkor miböl vetted meg a macskának szükséges dolgokat? az egy álomvilág, hogy fajtatiszta kölyökmacskákat adnak be menhelyre. fogadj örökbe, és gondold végig azt, hogy milyen hozzáállás az, hogy ingyen akarsz valamit? a dolgai, a kajája, az ellátása, majd azt is ingyen szeretnéd? ha végiggondolod amit irtál te is rájössz mekkora butaságot hordasz össze. szerinted ha egy ember ilyen költségeket áldoz akkor majd ingyen osztogatja? [link]

söt, az a rossz hirem van, hogy aki ennyire olcsó-jánoskodik, annak még a tenyésztő sem ad el, mert ha a macskára sajnálja a pénzt, mi a garancia arra, hogy a minőségi kajára nem fogja? és az állatorvosra? vagy csak akkor viszi el, ha már halálán van? vagy ahelyett hogy orvoshoz vinné itt gyk-n tesz fel hülye kérdéseket, hogy gyogyitsa meg? ahelyett h rögtön vinné dokihoz ahogy normális? el kell keseritselek de ilyen hozzáállással soha nem lesz szfinxed... és ha ezen nem változtatsz, azt kell mondjam, szerencsére...

2014. okt. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A kaparófa, alomtálca és hasonló szükséges dolgok már el vannak intézve, és az ételt is tudom neki biztosítani. Állatorvos.. ismerek egy nagyon megbízható állatorvost és nem is dolgozik nagyon drágán, és ezt is szintén tudom biztosítani. Egyedül a macska az, amire egyhamar nem tudok pènzt spórolni.

Ne hidd, hogy annyira felelőtlen vagyok, hogy megveszek egy ilyen értéket, és utána éheztetem és bem biztosítok neki élőhelyet. Idióta azért én sem vagyok. :)

Mellesleg itt vannak a szüleim, akik szintén segítenek az ellátásában.

Nyugodj meg, nem úgy szeretnék ilyen cicát, hogy a terveim a ködben vannak. :) Az ilyen dolgokat már megterveztem előre, egyedül maga az állat az, amire talán nincs elegendő pénzem.


Ezt ne vedd magyarázkodásnak. Miért magyarázkodnék valakinek, aki amúgy hidegen hagy? Egyszerűen csak tisztáztam, hogy nem vagyok olyan felelőtlen, mint amit hiszel :)

2014. nov. 4. 21:52
 10/13 anonim ***** válasza:
ilyen válasz után ha tenyésztő lennék se adnék macskát. ha annyira felkészült lennél ezt sem ingyen várnád.. gondolj bele. mindennek ára van. van egy garázsom, meg benzinem, kocsimosáshoz minden cuccom, és tökre nem érdekel mondjuk hogy mibe kerül az elöállitása, a fenntartására van pénz, majd kimegyek a telepre és szolok ha adnak le vadi uj lexust, nem baj ha 1-2 éves, ugyan szoljanak már, szivesen befogadok. ne az értéket nézd mert az neked ugy sem számit. csak egy példa hogy az emberek elvárják hogy ingyen mindent a seggük alá tegyenek.. .hát persze, mesevilág :) beszélgess csak erröl a szüleiddel, mert biztos elég kicsi vagy még, de majd ha gimis leszel már mehetsz diákmunkára, és elkezdhetsz gyüjtögetni. sikeres felnötté válást, és változtass a hozzállásodon, ha valamit el akarsz érni azért meg kell dolgozni. ha sajnos igy folytatod, hogy majd mindent eléd raknak a semmiért, az hosszu távon nem lesz kifizetödö. aranyos kislány lehetsz :) addig ajánlok egy csoportot: [link] azt pedig hogy ingyen jutsz szfinxhez, felejtsd el. max szaporitotol tudsz beszerezni egy kicsit beteg, de legalább olcso cicát... csak ott az orvos röbbszöröse lesz egy egészséges macska áránál. a csoportban mindenki kedves, segitökész. ha belépsz, rögtön az elsö rögzitett bejegyzés legyen az elsö amit elolvasol, és érteni fogod.
2014. nov. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!