Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a valódi különbség a...

Mi a valódi különbség a szaporítók és a tenyésztők között?

Figyelt kérdés

Kívülálló vagyok. Most szeretnék egy cicát venni/befogadni.


Olvasgatok a facebookon, itt a gyakorin, meg a kennelek honlapjain.

Nagyon sok savazást látok a két tábor között, miközben valójában én nem látom a különbséget.


Az árakban persze igen. Aki nagyon drágán adja a cicát, az biztosan tenyésztőnek tartja magát és kiemeli milyen tápot ad a cicáinak és milyen kiállításokon milyen címeket szerzett. És felhívja a figyelmet arra, hogy aki olcsón adja, és nem xy táppal eteti az csak szaporító és attól óvakodni kell.


Csakhogy amikor ilyen olcsóbb cicát nézegetek, annak a tulajdonosa is ad törzskönyvet, oltat és féregtelenít és neki is fajtatiszta felmenői vannak és jó körülményeket mutat a fényképeken.


Nem lehet, hogy valójában ez szimpla kereskedelmi fogás. Valójában a tenyésztők is csak szaporítók. Nem?



2014. okt. 23. 17:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
95%
ja es soha ne olx meg ingyenes oldalakon keress. milyen fajtat szeretnel?
2014. okt. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Perzsát szeretnék, de abból is olyant, akinek a buksija-szemei nem "bambák". Valamiért a perzsa cicák zömének a szemei és az arcuk ritkán aranyos. A termetük, a szőrük a mozgásuk tökéletes, de a fejük-tekintetük ritkán értelmes.


Hát pedig pont az OLX-ről, jófogásról indultam el. Persze eljutottam kennelek honlapjára is. De azok meg valahogy nekem nem túl szimpatikusak. Olyan agresszív és elitista mindegyik, hogy nem akarnék kapcsolatba lépni velük.


Egyszerű kisember vagyok és zavar, ha kisebbségi érzéseket keltenek bennem.


Azt is látom, hogy nagyon sok hirdetés az olx-jófogáson már sok hete fut. Tehát nem igazán kapkodnak, mégsem adják a cicusokat olcsóbban...


Ezért néztem a facebook oldalakon a perzsa cica csoportokat, fajtamentőket is. Ott találtam is olyan csodaszép cicákat, akikért azonnal indulnék is, akár az ország másik végébe is, de eddig mindegyikről lecsúsztam. Ha csak percekkel a megosztás után érdeklődök is a cicáról, már azt a választ kapom, hogy már megvan a gazdija...ezek jellemzően kisebb összegű alapítványi támogatásért adnák oda. Ideális lenne, csak nem akar összejönni. :(

2014. okt. 23. 19:49
 13/22 Maxitabi ***** válasza:
100%

Szia!

Azért csak akad eme kies kis hazánkban olyan tenyésztő majd,aki szimpi lesz neked is (és fordítva is)!! Csak kitartás! És tényleg ellenőrzik a cicák későbbi sorsát-vagyis inkább követik!Hiszen az ő érdekük is, hogy a saját "munkájukat"-amibe időt,tudást és pénzt öltek- ne rondítsa el,ne kínozza,ne rontsa el senki! Az az igazi tenyésztő,aki valóban egy fajta jobbításáért tesz,nem összevissza elleti a cicáit. (Sajna törzskönyves szaporítók is léteznek..) Vagyis lelkes,hozzáértő és alapos-lehet, hogy ez tűnhet néha arroganciának.

Járj el macskakiállításokra,nézd meg ott a cicákat(milyen típus tetszik neked)-ott beszédbe elegyedhetsz a tenyésztőkkel,kérdezhetsz is. Úgysem azonnal fogsz megfelelő embert és cicát találni..

Nekem spéci nem perzsám van, hanem maine coonom,de anno 5 éve 85.000 Ft volt-hobbi célra, ivartalanítási kötelezettséggel (ma már 100 körül vannak)-és meglátogattam a tenyésztőt a fél országot átutazva,megnéztem a tartási körülményeket,beszéltünk tartásról,etetésről és a fajtáról. Most van egy tipikus mc ivartalan kandúrom a mentett házicicám mellett és mondhatom ég és föld a két cica..Az a három hónap,amit a cicám a tenyészetben töltött,megérte a várakozást rá! Igen jól szocializálták,nagyon emberközpontú (a fajta amúgy is,de szerintem egy kutya reinkarnációja).

Tehát türelem és kitartás, ha látják amúgy a fajtamentésnél, hogy nagyon kitartó vagy, írsz egy jó kis bemutatkozó levelet (tenyésztőknek is írj!!)-hogy neked ez az álmod,mi tetszik benne,hogy fogod tartani stb.. - egyszer csak sikerülni fog!!! Drukkolok Neked!

2014. okt. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

nem vagyok perzsás, de pont ma olvastam roluk egy nagyon rossz tenyésztövel kapcsolatban. itt konkrétan végig nem olvastam, de amit láttam, durva.... [link]



itt egy pillanatkép a 2006-os helyzetről... csak 1 embert tartanak megbízhatónak. talán azóta már remélhetőleg változott a helyzet... de lehet hogy a legjobb a fajtamentés lenne...


durva mert alig találok perzsás forumot. [link] vagy tök kihaltak.


ezekre figyelj vásárláskor: [link]


Dobainé akit sok helyen emlitenek 2006 ota semmi infot nem látok rola a neten. de ök töle vettek: [link] talán ök szoba jöhetnek....

2014. okt. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

ez lemaradt a pillanatkép után: [link]


és ahogy elnézem a uccsi link amit küldtem talán már nincs ott sem tenyészet... nehéz lesz ez! talán inkább külföldröl kéne probálkozni....

2014. okt. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
közben megtaláltam öket: [link] de inkább kérdezz körbe perzsás körökben :D vagy fogadj be egy mentett cicát...
2014. okt. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező és 14-es válaszoló :)


Én lennék a Rough Diamond tenyészet tulajdonosa és úristen..2006 óta sok dolog változott.

A kérdezőnek nagyon szívesen segítek perzsa cicában és itt leszögezem,hogy nem magamat ajnározom és nem is saját cicát szeretnék ajánlani,hisz nálam most babamentes időszak van :)


Szívesen elmondom mire fegyelj vagy az is elég ha elmesélem,hogy én az évek során miket tanultam meg a saját illetve a cicák kárán sajnos.

2014. okt. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
ok, én csak segiteni akartam a linkkel, és épp ezt a kennelt találtam ami szimpi volt :) ezek szerint jo helyen tapogatoztam csak épp nincs cicájuk. viszont 2006 ota a neten felellhetöek alapján nem sok pozitiv változást találtam (nem megbántani akarok senkit) ezért is ajánlottam a kérdezönek, hogy keressen körbe, biztos tudnak segiteni, de alig találni perzsa tenyésztöket... vagy én vagyok béna. és a bottyán a másik de rola meg nincsenek jo véleménnyel. futolag néztem a forumot, hátha találok benne fontos érdekes infokat, de nem nagyon. de szerencsére megérkezett a segitség :)
2014. okt. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"laikusként"nagyon nehéz eldönteni,hogy ki a Tenyésztő és ki a szaporító.Mivel én ahogy írtad is 2006 óta "benne vagyok"így nekem ez nem nehéz.

Csak azt tudom javasolni,hogy látogass el több helyre,nézd meg kinél,hogy vannak tartva a cicák,de vigyázz mert egy szaporító lyukat beszél a hasadba és hihetően kifejti,hogy mért olcsó a macskája és a többiek mért adják drágán.

Csak azt tudom leírni ahogy én,ahogy számomra elvárható a macskatartás.Szabadon,családtagként,tiszta,kedves,barátságos,egészséges macskák alap.Környezet tiszta,higénikus.Macskáknak van törzskönyve,tesztek,kiállítási eredményeik.

Egy babához mindenképpen járnak a következők:Törzskönyv,útlevél/oltási könyv,2x kombi oltás,féregtelenítések,szerződés ami védi a Tenyésztőt a vevőt,de leginkább a cica jólétét.Tenyésztő az akit bármikor felhívhatsz.

Aki 10-20 akár 50 ezerért ad kiscicát én azt nem értem meg,nem tudom,hogyan tudja kihozni ha mindent jól csinál.


Itthon kb 3-4 Tenyésztő van a többiről említést se tennék.

A kérdezőnek nem tudom mi az elvárása,ugye leírta a cicát,de ez a bájosság mindenkinél mást jelent.

2014. okt. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek a Rough Diamond tenyészetből van cicája és nagyon szép egészséges macsi :)
2014. okt. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!