Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a valódi különbség a...

Mi a valódi különbség a szaporítók és a tenyésztők között?

Figyelt kérdés

Kívülálló vagyok. Most szeretnék egy cicát venni/befogadni.


Olvasgatok a facebookon, itt a gyakorin, meg a kennelek honlapjain.

Nagyon sok savazást látok a két tábor között, miközben valójában én nem látom a különbséget.


Az árakban persze igen. Aki nagyon drágán adja a cicát, az biztosan tenyésztőnek tartja magát és kiemeli milyen tápot ad a cicáinak és milyen kiállításokon milyen címeket szerzett. És felhívja a figyelmet arra, hogy aki olcsón adja, és nem xy táppal eteti az csak szaporító és attól óvakodni kell.


Csakhogy amikor ilyen olcsóbb cicát nézegetek, annak a tulajdonosa is ad törzskönyvet, oltat és féregtelenít és neki is fajtatiszta felmenői vannak és jó körülményeket mutat a fényképeken.


Nem lehet, hogy valójában ez szimpla kereskedelmi fogás. Valójában a tenyésztők is csak szaporítók. Nem?



2014. okt. 23. 17:29
1 2 3
 21/22 Vicuska87 ***** válasza:
100%

Én sajnos macska árán tanultam meg a kettő közti különbséget!

Anno vásároltam magyarországon egy exotic cicát, aki rá 4 hónapra kiderült pkd-s!!! Ez egy teszttel kiszűrhető örökölhető betegség, amely halálos, meggyógyítani nem lehet csak lassítani... Magyarul a cicának elsorvad a veséje és meghal, de ezt még asok más tünet is kíséri....

Ezután körülbelül egy évig kerestem a megfelelő perzsa tenyészetet, sok minden láttam, sok mindent olvastam.. Szóval közel egy év után jutottam el a Rough Diamond tenyészethez, ahonan először egy fekete perzsát vásároltam, ami mellé kaptam: kezdőcsomagot, útlevelet, kombi oltásokat, féregtelenítve, bolhamentesen, a cicaszőre rendben volt tartva, szeret fésülködni (ami nem egy hátrány), ivartalanítva, szerződéssel, pkd teszt N/N, tehát negatív anya és apa részéről is. A cica azóta jól működik ennek egy éve lesz lassan....

A tenyésztő hölgy kézséges, mindenben segít, bármi gond probléma merül fel...

A cica akit megkaptunk kezes, kedves, látszik hogy foglalkozva volt vele, és nem külön tartották őket, imádni való kis szeretetgombóc...


Aztán oly annyira megtetszett ez a fajta, és maga a tenyészet is, hogy 2 hónapja vásároltunk egy kis perzsa ördögöt, aki ugyanezen feltételekkel került hozzánk!

Az összeszoktatás könnyen ment, nagyon kis kedves cica, közvetlen volt minden társával, és velünk is!

Remélem tudtam segíteni, ha gondolod nyugodtan fordulj hozzám bizalommal szívesen segítek!


Jaaa, árban mindkét cica 80.000 ft/db volt, mindennel együtt.

2014. okt. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Vicuska87 ***** válasza:
100%
És még Törzskönyvet, ezt kihagytam bocsi... ( a legfontossabb!!!)
2014. okt. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!