Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet ezzel kezdeni valamit?

Lehet ezzel kezdeni valamit?

Figyelt kérdés
Mióta nincs kutyánk, a szomszédok macskái állandóan átjárnak hozzánk, és teleszarják a veteményeskertet, az udvart és a virágoskertet is. Mit lehetne ezzel kezdeni? A kutya kilőve, mert nem akarunk több kutyát...

2014. nov. 27. 13:33
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

Mit gondolsz,mikor kizárod az utcára a kutyád és odaszarik azt ki takarítja?

Élni és élnihagyni..

2014. nov. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédodat meg az nem fogja érdekelni, hogy akár 3 évet rohadsz a sitten.
2014. nov. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

12-es! Ha figyelmesen elolvastad volna a kifejtést, akkor tudnád, hogy már nincs kutyánk. Mellesleg egyszer se szart a kutyánk az utcára.


13-as: ezt kifejthetnéd, hogy mégis miért ülnék 3 évet...

2014. nov. 27. 16:13
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem állatkínzásért, ha rájönnek, hogy te lövöldözöd/mérgezed a környék macskáit.


Nekünk is tavaly halt meg a kutyánk, hirtelen akkora lett az átmenő forgalom, hogy a saját, ivartalan macskáink is elkezdtek jelölni. Ez azért "poén" mert egy halom ammóniaérzékeny növényünk van.


Nálunk az a rutin, hogy néhány szem apró kaviccsal töltött fél literes üveget tartunk a teraszon. Az úgy elég ijesztő, ha a macska mellett csapódik be (ha véletlenül eltalálja akkor sincs gond, mert könnyű), 2-3 ilyen és a félősebbje messze elkerül, a bátrabbjának meg elég emlékeztetőül megzörgetni.


A frissen növő növényeket meg úgy szoktuk megvédeni, hogy a tavaszi metszéskor levágott ágakat az ágyásra fektetjük. (Mondjuk ez akkor is alap volt, amikor kutya volt, ami nem volt legalább 20 centi magas, azt legázolta :D)

2014. nov. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha a veteményesbe szarik édesmindegy hogy elássa vagy nem...Ha bármit tönkretesz én addig baszogatnám a gazdáját amíg nem tesz valamit,vagy megtudakolnám a többi szomszédtól,hogy nekik is van-e ilyen jellegű problémája és összefognék velük.

Az tényleg nem megoldás hogy puskával lövöd vagy mérget raksz ki(egy arra sétáló kutya feleheti pl.),bár annyiban egyetértek hogy a kérdezőt idegesíti hogy mindent tönkretesznek.

Itt is mint majd minden esetben nem a macskák hanem az ember a hibás!

2014. nov. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

Jó, a lövöldözést még értem, de arról már nem én tehetek, hogy a macska megeszi a mérget, ami a rágcsálók miatt van kitéve! Ja, hogy a kisállat is eléri? Miért is van a macska, ha nem arra, hogy a rágcsálókat eltakarítsa?


Egyébként ijesztgettem én a dögöket már mindennel, de csak visszajárnak. Nem mind1, hogy a veteményesbe szarik-e, mert én járok ott, és én szagolom ha éppen belelépek.

2014. nov. 27. 17:49
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
ÉLNI ÉS ÉLNI HAGYNI!!! Ezaz!!! Leegyszerűsítve: Aki nem képes becsülni a többi élőlény életét, az a sajátját sem érdemli meg. Nem olyan bonyolult ez, hogy ne érthetné meg bárki...
2014. nov. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

NA ez ennél azért bonyolultabb,a kérdező nem azért dolgozott hogy egy más felelőtlen ember állata azt tönkretegye.

Függetlenül attól hogy egyet értek veled.

2014. nov. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
A kullancsokat mindig megölöm. Általában a szúnyogot is, de már előfordult, hogy megsajnáltam. Legyet, pókot, darazsat sosem ölök, megfogom egy pohárral őket és kiviszem a szobából. Talán őrültnek nézel, lehet, hogy az vagyok, de legalább nem közveszélyes. Valahogy úgy fogom fel a dolgokat, mint azt hiszem, a Krisnások, hogy minden élőlénynek joga van az életéhez. Húst eszem, de ha nekem kellene megölnöm egy állatot, valszeg gyorsan leszoknék róla. Egyszer megöltem két halat, amiket egy horgásztól élve kaptam, olyan 18 éves lehettem akkor, el is határoztam utána, hogy többet ilyet nem teszek, nagyon rossz volt. És a legnagyobb vágyaim egyike, hogy minden ember így gondolkozzon az életről, mint én... Vagy ez akkora túlzás???
2014. nov. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

A kullancsot miért ölöd meg, ha a legyeket, szúnyogokat sosem? Mindegyik terjeszt betegségeket. Nekem ez már picit szélsőséges, de tiszteletben tartom.


Hidd el, ha találok értelmes megoldást a macskák ellen, akkor azt fogom alkalmazni, de ha nincs ilyen, akkor sajnos könnyen lehet, hogy véletlenül megeszik a rágcsálómérget.

2014. nov. 27. 19:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!