Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet ezzel kezdeni valamit?

Lehet ezzel kezdeni valamit?

Figyelt kérdés
Mióta nincs kutyánk, a szomszédok macskái állandóan átjárnak hozzánk, és teleszarják a veteményeskertet, az udvart és a virágoskertet is. Mit lehetne ezzel kezdeni? A kutya kilőve, mert nem akarunk több kutyát...

2014. nov. 27. 13:33
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Ennyire rosszban vagy a szomszédoddal, hogy ilyen gonoszságot tennél vele, hisz azt írtad, hogy szereti a cicáit? Egyébként a szomszédod felelős állattartó, eteti őket rendesen, ivartalaníttatja, vagy hagyja őket felelőtlenül szaporodni? Megpróbáltál már beszélni a szomszéddal a problémádról?

A kullancsot azért ölöm meg, mert rendkívül veszélyes halálos betegségeket terjeszt nagy gyakorisággal, de akár hiszed, akár nem, még őt is sajnálom, hisz nem tehet arról, hogy kullancsnak született. És úgy ölöm meg, hogy ne kelljen szenvednie. Nem bírom a halált és a szenvedést.

2014. nov. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Etetni eteti, de nem ivartalanítja... egyébként az a tipikus köcsög szomszéd, vagyis mindenki le van szarva, csak én, és más kussoljon, szóval nem is lehetne vele beszélni, mert letojná az egészet.
2014. nov. 27. 21:22
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Ne tegyél ki mérget! :(

Inkább valami könnyűvel dobáld őket, mint előttem is írta valaki, pár kavics egy üvegben (nem tele kaviccsal! az a lényeg h nagyot szóljon, ne nagyot üssön).

Egyébként a macskák tényleg elássák a kakijukat, nem lehet, hogy te más állatét látod? Nekünk van macskánk, de sosem láttam még macskakakit az udvarban... A könyéken is rengeteg a macska, de tényleg nem látok sehol...

2014. nov. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Na jó, kipróbálom a kavicsos flakonos megoldást, hátha beválik. Talán beszélek a szomszéddal is, ha sikerül...


Egyébként biztos, hogy a fűben nem ássák el, csak a felkapált virágoskertbe...

2014. nov. 27. 22:17
 25/38 anonim ***** válasza:
67%
Annyira bírom ezt a "nehogymár én" hozzáállást. Egy rakás ilyen ismerősöm van, az élet minden területén állnak így a dolgokhoz. Egyet nem is mernek fel, ezzel csak magukat szopatják.
2014. nov. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
80%

Ja és filléres megoldás, kis cölöp, csirkeháló, védi a veteményt, mindent, nem tud bele ásni, meg a madarak meg tudják károsítani. Lehet speciális hálót is venni. Ezek mind filléres dolgok.


De persze lehet azt is csinálni, hogy ölbetett kézzel háborogsz és várod, hogy majd valaki más vagy magától, vagy lehet azt csinálni, hogy sunyi gec módjára lemérgezed őket. Csak hogy nem ők tehetnek arról, hogy ez van, utána majd feltűnik, ha nincsenek, ha egeretek lesz, meg a szomszéd úgyis mindig hoz utánpótlást, mert ha tipikus barom, akkor nem hatja meg, ha "megdöglenek" a macskák, mert ez az élet rendje, úgyis sok van épp csak nem hullanak az égből, hoz újat helyettük és jó.

2014. nov. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hová tűnt a tegnap esti válaszom, de azért leírom újra: ha mások macskája összeszarná a kertedet, lakásodat, akkor remélem Te boldogan, mosolyogva összetakarítanád minden nap.
2014. nov. 28. 12:28
 28/38 anonim ***** válasza:

Van saját macskám, bár ivartlanítottak, de ez minimalizálja más macskák idemászkálását. Szezonban körbehugyozzák a házat. Beszéltem a szomszédokkal, ez valamennyit segített, de nem beszélhetek az egész kertvárossal, mivel az ivaros kandúrok nagy területet járnak be és jelölnek, ezért ki tudja milyen messziről jönnek a vendégek ugye.


Amíg nem voltak sajátok, addig meg a veteményt amióta az eszemet tudom a csirkehálós módszerrel védtük.


Engem úgy neveltek, hogy ha valami gond van, akkor meg kell oldani, nem barbár módszerekkel, nem alattomosan, sunyin, erőszakosan, hanem a lehetőségekhez képest a legjobban, anélkül, hogy másnak ártanánk. És ez sokkal jobb. Hidd el én sokkal jobban éreztem magam te nálad addig is, míg más macskákkal gondom volt, vagy ha manapság gondom van. Te meg spannolod magad átkozódsz, nem csinálsz semmit, csak gonosz terveket forgatsz a fejedben. Egészségedre!

2014. nov. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 Ügyet Lenke ***** válasza:
Írok még egyszer, cicatartó ember vagyok és igen, elfogult a saját állataimmal szemben. Én sem szeretem, hogy a szomszéd macskája bejön az én házamba és az előszobában jelölget,vagy eszik az én cicáim táljából ordítva kergettem ki, az enyémek ivartalanítva, oltva vannak, kijárnak, de az udvar nincs tele macskaszarral. Van egy kis régi virágáagyás, kint abba végzi a dolgát és elássa, száraz földben, nedvesbe bele sem csinál. A veteményesbe os belecsinál biztos, de ott az ágyások közötti ösvényen járok, bele nem lépek. A szemben tömbházban lakó idiótáknak semmi köze, hogy a kertemben mit csinál a cica mégis képes volt meglőni légpuskával...
2014. nov. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Kedves Ügyetlenke! Remélem már börtönbe csukattad azt a lövöldöző barmot, vagy másképp iktattad ki a rendszerből!!! Még hallani is borzalmas ilyesmit.

Szóval a kaki, hát igen. 12 cicánk van, szinte sosem találtam kakit a kertünkben, a kerítés mellett a tuják alá kakilnak és elássák. Tavaly télen valami jótétlélek idehozott hozzánk egy szerencsétlen májbeteg cicát, aki azóta teleszarja a kertet, napi 2-3 éktelen bűzös, zsíros fossal a fűbe, ahol járunk. Ha kimegyek mindig megnézem nehogy belelépjek, fogok egy lapát homokot és ráteszem, ezzel el van intézve, az enyészeté lesz rövidesen ( a híg fost nem lehet fölszedni a fűről). Sajnálom a cicát, nem gyógyítható a betegsége, de jól érzi magát, csak fostos. Szóval nem ijedek meg a kakitól, simán hatástalanítható és még trágyáz is. Tényleg nem érdemes mérgeskedni némi kaki miatt, hisz a világ legtermészetesebb dolga, hogy aki él az kakil is, mások sokkal nagyobb problémákkal küzdenek, mégsem támadnak védtelen ártatlan állatokra, akik semmi rosszat nem akarnak neked, és még az egereket is összefogdossák tök ingyen.

2014. nov. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!