Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a kiscicákkal?

Mit tegyek a kiscicákkal?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt elütötte az anyacicát egy kocsi.😢😢 Hátrahagyott 3 cuki kiscicát akik 10-11 naposak. De nem akarnak enni. Egy fecskendőbe tettünk nekik tejet (sajnos csak uht volt itthon amit mi is iszunk és tudom, hogy ezzel nagy kockázatot vállaltunk) Viszont ma anya vesz nekik tejpótlót de majd csak 4 jön haza a cicák pedig nagyon éhesek. Mit tehyek,hogy egyenek? Vagy nem ízlik nekik ez a tej? És ha délutánig nem esznk akkor is életben maradhatnak még? Nagyon szeretem őket és az anyukat is szerettem. Lécci segítsetek. Megérdemlik az életet.

16/l


2015. júl. 15. 07:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Cicatápszerrel etesd őket, pici cumival, ami belefér a szájukba és tudják cumizni. Kb. 2-3 óránként, éjjel is. Viszont nem csak etetni kell, hanem nedves vattával finoman masszírozni a popsijukat is, mintha az anyja mosdatná őket, mert az ilyen pici cicák csak így tudnak még üríteni!

Még nagyon hamar kiszáradnak, délutánig muszáj lenne enniük. Te nem tudsz elmenni tápszert venni? Átmenetileg a babatápszer is megfelel, jobb, mint a sima tej. Azt pedig kapsz a patikában. Ott vehetsz pici cumit, cumisüveget, vattát is.

De a legeslegjobb lenne, ha szoptatós mamacicát sikerülne találnod. Vedd fel a kapcsolatot menhelyekkel, állatmentőkkel, kérj segítséget a facebook-on stb.

2015. júl. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszod! Szerencsére van a közelben egy állatbolt így elugrok és veszek nekik tejpótlót. Azzal megmenthetőek ugye? Azt hallottam, hogy a kecsketej is jó ez igaz? Mert apa lehet, hogy tud szerezni.
2015. júl. 15. 08:13
 3/4 anonim ***** válasza:

A kecsketej jobb, mint a tehéntej, igen, de a legjobb a tápszer lenne. Pontosabban a macskatej :) (szoptatós cicamama).

A finom masszírozást se felejtsd el, amit írtam, máskülönben nem tudnak kakilni.

2015. júl. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké köszi mégegyszer: )
2015. júl. 15. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!